Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Jedliński » 2009-07-27, 12:25


Zielonka
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-03, 21:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Zielonka » 2009-09-03, 21:20

Pomóżcie, od 3 lat składam papiery do wszystkich możliwych szkół w Toruniu i w okolicy, nawet w Bydgoszczy, we Włocławku, poprostu do ok. 60km od Torunia i nic cisza. Czy mam wogóle jakąś szansę dostać pracę w szkole bez znajomości :?: Mam mgr z filologii polskiej i robię podyplomówkę z nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Jestem po prostu załamana.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: hanamat » 2009-09-04, 06:34

Zapytaj w szkołach lub organach prowadzacych szkoły, jacy przedmiotowcy sa poszukiwani i wtedy zrób podyplomówkę z danego przedmiotu. Np. u nas polonistów i n-li wczesnoszkolnej spora nadwyzka na kilka najblizszych lat.

zwalka
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-03, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: zwalka » 2009-09-04, 09:30

Cześć, Zielonka mam ten sam problem, a znajomy, który ukończył historię kiedy roznosił swoje aplikacje - był traktowany jak psychiczny.
Wiem jedno z pewnych źródeł, w niektórych ZS mamy wychowują swoje dzieci na swoich zastępców, ewentualnie ciocie itp ... więc tam na etaty bez szan :(

Hanka87
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 12:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

kiedy szukać pracy w szkołach język.

Postautor: Hanka87 » 2009-09-10, 12:34

Nie jestem pewna czy umieszczam pytanie w odpowiednim dziale. Wybrałam "języki obce" bo uznałam, że najprawdopodobniej tutaj otrzymam najlepsze odpowiedzi. Jeśli jednak pytanie nadaje się na inny dział to proszę o przeniesienie.


W czerwcu skończyłam studia licencjackie, złożyłam wtedy CV do nowopowstajacej w moim mieście szkoły językowej i po przejściu szkolenia, zostałam przyjęta. Zastrzeżono jednak, że liczba godzin będzie zależeć od tego ilu uczniów zapisze się do szkoły i może się zdarzyć, że część lektorów w ogóle nie będzie mieć grup. Zapisy niby jeszcze trwają, ale coś czuję, że nic z tego nie wyjdzie :( Przeszkolono dużą liczbę lektorów (10), a wiadomo, że rodzice wolą zapisać dziecko do szkoły, która wiadomo, że jest dobra, a nie do takiej po której nie wiadomo czego się spodziewać.
W związku z tym zaczęłam myśleć o złożeniu CV do innych szkół. Kiedy najlepiej wysłać podanie - teraz, od nowego semestru, czy muszę czekać aż rok :( ? Może niektórym pytanie wyda się głupie :oops: ale ja nie mam w swoim otoczeniu, żadnych znajomych nauczycieli i zupełnie nie mam kogo zapytać. Mam nadzieję, że ktoś udzieli mi odpowiedzi :oops:

kazmirz
Posty: 40
Rejestracja: 2009-09-02, 21:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: kazmirz » 2009-09-10, 14:21

Hania
Wysłaj CV natychmiast a najlepiej podzwoń po szkołach językowych i pytaj czy będą zatrudniać lektorów. Większość szkół w około 3-4 tyg. września wie ile będzie miało grup i wtedy klaruje się sprawa przydział grup lektorom.Teraz we wrześniu jest sporo ogłoszeń w internecie. Widzialam sporo ogłoszeń o zapotrzebowaniu na lektorów dla grup przedszkolnych i dziecięcych.Nie wszystkie szkoły wymagają doświadczenia.

Hanka87
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 12:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Hanka87 » 2009-09-10, 16:14

Bardzo dziękuję, za odpowiedź. Obawiałam się, że już za późno, ale dobrze wiedzieć, ze mam jeszcze jakąś szansę. Zaraz zrobię sobie listę szkół i będę się orientować co i jak. Może uda mi się jeszcze załapać gdzieś choćby na parę godzin - na początek dobre i to :) - a resztę czasu wypełnię jak zwykle korkami :wink:

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-09-10, 16:32

Nawet jeśli teraz nie potrzebują, to mogą później. Często zdarza się, że jest spory ruch służbowy w szkołach językowych. Warto pytać lub czytać ogłoszenia na bieżąco, jeśli szuka się pracy. Powodzenia

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-10, 17:31

szkoły prywatne maja nabór prawie cały rok, więc pracę mozna znaleźć w listopadzie czy lutym. jak masz doświadczenie w korkach to pewnie zauważysz, ze natężenie zainteresowania zaczyna rosnąć pod koniec września.
Jeśli szukasz pracy w szkole publicznej to najlepiej szukać w kwietniu, choc konkretniejsze propozycje moga być w sierpniu, a le we wrześniu i kolejnych miesiącach też szukaja, bo nagle panie z brzuszkami się melduja w szkołach.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: antie » 2009-09-10, 19:34

Jolly Roger pisze:Jeśli szukasz pracy w szkole publicznej to najlepiej szukać w kwietniu, choc konkretniejsze propozycje moga być w sierpniu, a le we wrześniu i kolejnych miesiącach też szukaja, bo nagle panie z brzuszkami się melduja w szkołach.


Albo bardzo młode "panie/ panowie nauczycielki / nauczyciele" nienawykli do cięzkiej pracy i wręcz przerażeni "harówą", która ich czeka w szkole rezygnują po kilku zaledwie dniach pracy :wink:

freshteacher
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-04, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: freshteacher » 2009-09-10, 20:55

Teraz jest najlepszy czas na wysylanie CV do szkol jezykowych. Takze ja bym sie nie zastanwiala tylko wchodz na strony szkol, szukaj ich e-maila czy zakladki praca i wysylaj :)

Zielonka
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-03, 21:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Zielonka » 2009-09-15, 20:08

Czy mam jeszcze szansę na pracę w wymarzonym zawodzie, składam podania we wszystkich szkołach w okolicy, przedszkolach, wysyłam CV i nic. Czy ja jestem jakimś nieudacznikiem, co z tego że nauczanie i praca z dzieciakami to moja pasja, marzenie. Czy mam jeszcze szansę na pracę w szkole lub w przedszkolu?

empe
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-07, 17:14
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Kiedy szukać pracy?

Postautor: empe » 2010-01-07, 17:21

Witam, jestem nowa na tym forum, ale czytywałam Was już wcześniej i postanowiłam wreszcie założyć konto by móc zadawać pytania bardziej doświadczonym kolegom po fachu, a w przyszłości może i pomagać innym. :)

W tym roku kończę studia licencjackie na specjalności nauczycielskiej filologii angielskiej. Niestety - nie mam żadnych dodatkowych papierków, żadnego oficjalnego zaświadczenia o doświadczeniu w pracy zawodowej, nic... :(( Czy mam szansę zdobyć pracę w szkole? Marzę o pracy z dziećmi w szkole podstawowej. Kiedy i w jaki sposób zgłaszać swoją kandydaturę w szkołach? Każdy z Was musiał byc kiedys w podobnej sytuacji, więc wierzę, że jesteście w stanie pomóc. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Naauczycielkaa » 2010-01-07, 19:02

Ja wysyłałam pod koniec lutego i przyjęto mnie w sierpniu

coffeebreak
Posty: 11
Rejestracja: 2010-01-12, 17:51
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: coffeebreak » 2010-01-12, 18:06

Witam. Skończyłam już licencjat, większość moich znajomych roznosiła podania od połowy marca aż do końca roku szkolnego.

Skoro już jest poruszony temat rekrutacji to interesuje mnie czy szkoła ma obowiązek ogłaszania gdzieś, że poszukuje nauczyciela? W zeszłym roku śledziłam stronę internetową kuratorium, podpytywałam w gminie i nie pojawiło się ani jedno ogłoszenie. Do tej pory wydawało mi się, że szkoła ma obowiązek zgłosić, że poszukuje pracownika - w końcu po coś kazano nam (mi i kolegom z roku) zanosić podania do gminy :roll: Oczywiście bezpośrednio do szkół też zanosiliśmy :wink:
Tak czy siak, i tak czarno widzę to poszukiwanie pracy. Z mojego roku prace dostało aż 3 osoby. :crazy:


Wróć do „Nauczyciel stażysta”