Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: renati23 » 2010-01-12, 18:13

coffeebreak pisze:Do tej pory wydawało mi się, że szkoła ma obowiązek zgłosić, że poszukuje pracownika - w końcu po coś kazano nam (mi i kolegom z roku) zanosić podania do gminy

szkoła nie ma obowiązku a jedynie może zgłosić
szybciej szkoła podaje taką informacje do Urzędu Pracy :wink:

coffeebreak
Posty: 11
Rejestracja: 2010-01-12, 17:51
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: coffeebreak » 2010-01-12, 18:21

hmm, to w takim razie po kiego grzyba gmina - dokładnie sekretariat dyrektora oświaty - zbiera podania. cała sterta tego była....

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: renati23 » 2010-01-12, 18:32

coffeebreak pisze:hmm, to w takim razie po kiego grzyba gmina - dokładnie sekretariat dyrektora oświaty - zbiera podania. cała sterta tego była....

zbierać może - nikt im nie zabroni :wink: ale za rekrutacje pracowników w szkole odpowiada dyrektor szkoły a nie gmina czy starostwo

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Yoka » 2010-01-12, 19:30

roznieś CV po szkołach

EwKa201
Posty: 15
Rejestracja: 2009-12-30, 22:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: EwKa201 » 2010-01-12, 22:00

W dzisiejszych czasach różnie z dostaniem pracy jest. Moim zdaniem najlepiej jest roznosić podania po szkołach osobiście, nie wysyłać pocztą mailową, bo NIKT tego nie przeczyta, a tym bardziej nie wydrukuje i nie włoży do swoich dokumentów.
A jeśli chodzi o informowanie nauczycieli, że jest miejsce pracy - raczej się tego nie stosuje, żeby ktoś ogłaszał to na jakiś stronach. Są wyjątki, ale to rzadkość. Większości o przyjęciu do pracy decyduje gmina i nie ukrywajmy tego, bo to jest nagminne. A jak ma się konflikt z wójtem - to sobie można pomarzyć o tej pracy. Albo druga sprawa - dyrekcja ma stertę CV i wybiera, albo ma już swoje osoby na to stanowisko i składając podania kłamie, że jeszcze długo nie zamierza nikogo przyjmować - "bo są to młode osoby dopiero przyjete", a potem jak się okazuje akurat miejsce było, tyle,że nikt o takim przyjeciu nie słyszał.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ala.forum » 2010-01-13, 12:56

w wakacje wyslalam ok 50 CV. odezwala sie jedna, w ktorej obecnie pracuję... niestety jest ciezko, nawet językowcom, ktorych obecnie jest baaardzo duzo.

maggda_sa
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-23, 16:10
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: maggda_sa » 2010-01-23, 16:19

Witam, mam pytanie, prawdopodobnie weszłam w nieodpowiedni wątek, ale nie chciałam rozpoczynać nowego tematu, otóż mam do Państwa pytanie: w tym roku kończę studia, bronię się w czerwcu, a podanie, cv wraz z listem motywacyjnym chciałabym składać przełomem kwietnia/maja, w jaki sposób powinnam umieścić w cv to, żę obronę mam przypuśćmy miesiąc później?czy Dyrekcja Szkoły nie odrzuci mojego podania tylko dlatego, że jeszcze nie mam tytułu mgr w kieszeni?bo wiem, że najlepiej składać podanie o pracę w maju, a zależy mi na znalezieniu pracy i rozpoczęciu jej z dużym szczęsciem od września. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam :)

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: marianka » 2010-01-24, 18:33

W podaniu zaznacz kiedy planujesz obronę, a w osobistej rozmowie z dyrekcją potwierdź, że dołożysz starań aby obronić się w planowanym terminie. Pomysł aby podanie złożyć już w kwietniu bardzo dobry. Popieram i życzę powodzenia.

maggda_sa
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-23, 16:10
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: maggda_sa » 2010-01-24, 19:55

Dziękuję za radę :-) napewno tak zrobię :)

JulietF
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-05, 19:15
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

pytanie o staż

Postautor: JulietF » 2010-02-01, 00:12

Witam!
W czerwcu mam nadzieję zdać mój egzamin magisterski. I w związku z tym chciałabym już zacząć rozglądać się (czyli chodzić po połowie województwa) za pracą. Chodzi mi oczywiście o staż.
Jakie dokumenty powinnam zamieścić w teczce dla dyrekcji? Czy powinnam pisać jakieś podanie Jeśli tak to jak powinno ono wyglądać?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: koma » 2010-02-01, 20:10

Szukasz pracy - a nie stażu.
Jeżeli tę prace dostaniesz, zobowiązany jesteś przejść roczny staż.

Składasz teraz w szkole podanie i CV. Nie teczkę!
Teczkę złożysz po roku pracy czyli po stazu.

Awatar użytkownika
dwajork
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-29, 23:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: dwajork » 2010-02-22, 10:52

Madziaczek pisze:ja tez mam takie wrazenie ze teraz bez znajomosci nic sie nie osiagnie:( a że nie mam znajomosci w sród dyrektorów to pewnie od lipca (od razu po obronie) jade za granice.


Nie jest tak źle, szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj. Bo ja nie mam wrażenia, że bez znajomości nie da sie nic załatwić.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: pytanie o staż

Postautor: ms.elephant » 2010-02-22, 11:31

JulietF pisze:Witam!
W czerwcu mam nadzieję zdać mój egzamin magisterski. I w związku z tym chciałabym już zacząć rozglądać się (czyli chodzić po połowie województwa) za pracą. Chodzi mi oczywiście o staż.
Jakie dokumenty powinnam zamieścić w teczce dla dyrekcji? Czy powinnam pisać jakieś podanie Jeśli tak to jak powinno ono wyglądać?


Dokumenty, które składasz aplikując na stanowisko nauczyciela to przede wszystkim CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny.

Wzory prawidłowo napisanych listów motywacyjnych znajdziesz w Internecie lub wielu książkach. Oczywiście nie możesz takiego listu bezmyślnie przepisać, ma natomiast on być niejako wskazówką, do napisania własnego. W liście motywacyjnym zaznacz dokładnie na jakie stanowisko aplikujesz (np. ... jestem zainteresowana pracą na stanowisku nauczyciela języka polskiego...) zwróć uwagę na kwalifikacje, które będziesz posiadać oraz doświadczenie zawodowe (np. praktyki, wyjazdy z dziećmi na kolonie, itp.) Warto podkreślić również cechy charakteru, które są mile widziane w pracy nauczyciela (odpowiedzialność, konsekwencja, cierpliwość...).

Jeśli posiadasz pozytywną końcową ocenę praktyki w szkole (często ma ona postać opisową tzw. uzasadnienie oceny), również możesz dołączyć. Jeśli pracowałaś już w jakiejś placówce oświatowej, możesz pokusić się o poproszenie pracodawcy by wystawił Ci list referencyjny.

Dla wielu Dyrektorów ważne jest pierwsze wrażenie i estetyka złożonych dokumentów. Świadczy to niejako o podejściu kandydata do pracy, obowiązków, solidności w wypełnianiu szkolnych "papierków".

Powodzenia :)

anek2347
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-03, 10:49
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: anek2347 » 2010-03-03, 10:56

Witam, jestem po filologii polskiej (licencjat), teraz robię uzupełniające studia magisterskie z fil polskiej i kulturoznawstwa.
Pracuję nie w zawodzie (jestem pracownikiem biurowym).
Oczywiście bardzo zależy mi na pracy w szkole.
Od niedawna mieszkam na wsi (bardzo małej wsi, wokół same wsie, do najbliższego miasta aż 40km!). Jak myślicie, czy są szanse na znalezienie pracy w takim środowisku?
I gdzie powinno się składać podania - do szkół czy do Urzędów Gminy?
Poradźcie proszę!

agah
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-18, 12:10
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: mazowieckie

pytanie o staż

Postautor: agah » 2010-03-18, 12:26

Witam, Właśnie ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne na UW( 1,5 roku),dające uprawnienia do pracy w zawodzie nauczyciela. Wcześniej otrzymałam magisterium z Polityki Społecznej na UW i Dziennikarstwa, Chciałabym od września podjąć staż jako nauczyciel WOS'u. No właśnie, cóż mam w związku z tym zrobić; czy udać się do gimnazjów i liceów i skałdać u dyrektorów CV?, umawiac sie na rozmowy kwalifikacyjne? Zarejestrować sie w Urzędzie Pracy? Zostawić swoje namiary w Gminie, w Departamencie Edukacji? A może szukać "znajomosci":)? Acha, i jeszcze do kiedy mam czas na szukanie, bo słyszałam że marzec - kwiecień to ostatnia chwila. Pozdr


Wróć do „Nauczyciel stażysta”