Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: edzia » 2008-06-11, 12:16

Ja wiem, że różnie jest w szkołach, pewnie w wielu czytają maile. Chciałam tylko podkreślić jak ważna jest osbista rozmowa z dyrektorem.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ann » 2008-06-11, 18:53

edzia pisze:Chciałam tylko podkreślić jak ważna jest osbista rozmowa z dyrektorem.

O tym wiadomo - tylko nie zawsze jest czas / możliwość odbycia tej rozmowy. Dla mnie wysyłanie mailem było właściwie jedyną szansą, żeby moje CV znalazło się w szkołach na drugim końcu kraju w marcu a nie w wakacje ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

madgo06
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-30, 17:35
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Jak szukać pracy?

Postautor: madgo06 » 2008-09-30, 17:40

Witam!
Jestem filologiem geramńskim, mam tytuł licencjata, magisterka w planach. Chciałabym pracować w szkole, ten rok szkolny już raczej odpada, ale w przyszłym.
Jak zabrać sie i kiedy do szukania pracy?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: renati23 » 2008-09-30, 17:52

a może poczytaj odpowiednie wątki na forum jest ich tu kilka zanim zaczniesz nowy wątek na ten sam temat

Dorotta
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-23, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Dorotta » 2008-10-23, 16:52

Drodzy nauczyciele, doradźcie!!!
Skończyłam studia, porządne, dzienne, uniwersyteckie, z wyróżnieniem. Chętnie rozpoczęłabym pracę w szkole, ale nikt mnie nie chce. Odpowiednio wcześnie zaczęłam rozsyłać po szkołach swoje podania przez e-mail. Obdzwoniłam lub osobiście odwiedziłam te placówki, na których najbardziej mi zależało. Efekt żaden. Wiem, że jest to środowisko dość zamknięte i liczą sie znajomości, ja niestety ich nie mam. Wiem też, że z moich znajomych w szkołach znaleźli pracę tylko Ci, których rodzinka ma coś wspólnego ze szkolnictwem, ale to potwierdza tylko co napisałam wcześniej. Jak odwiedzam szkoły to zwykle sekretarki mnie zbywają i nawet nie dopuszczają do rozmowy z dyrektorem. Mam już tego dosyć. Czuje sie bezwartościowa, bo wiem że w szkołach pracują często ludzie mniej kompetentni niż ja. I tracę nadzieję, że w ogóle coś znajdę.
Jestem ciekawa czy jest tu ktoś, kto znalazł pracę sam, bez jakiejkolwiek protekcji.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ejwa » 2008-10-23, 19:09

Nie lubię takiego generalizowania. Z Twojego postu wynika, że większość pracujących nauczycieli otrzymała pracę dzięki protekcji. Ja pracuję poza miejscem zamieszkania. Do tej szkoły CV wysłałam listownie. Pierwszy raz odwiedziłam ją jadąc na rozmowę kwalifikacyjną. Nie znałam tam nikogo ani nauczycieli, ani tym bardziej dyrekcji. I nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem większość moich znajomych nauczycieli ma podobne doświadczenia w poszukiwaniu pracy.

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Ewryl » 2008-10-23, 19:51

Nikt z mojej rodziny ani znajomych nie ma nic wspólnego z oświatą, a jednak udało mi się znaleźć pracę :wink: jak do tej pory w każdej z moich szkół (a było ich już trzy) znalazłam się bez niczyjej pomocy i protekcji. Byłam po prostu uparta i nie dawałam się zbywać paniom sekretarkom, nawet jeśli mówiły mi, że nikogo nie poszukują. Wytrwałości!!!!
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

Dorotta
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-23, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Dorotta » 2008-10-23, 20:17

No to dzięki:) Chyba tez muszę na większy upór postawić. A to, ze generalizuję wynika stąd, że po prostu takie mam doświadczenia.

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Boguś » 2008-10-23, 21:21

Powinnaś się zastanowić zanim zaczniesz pisać post. Ledwo co stałaś się członkiem forum i już zdążyłaś mnie zrazić do siebie.
Uważasz, że inni skończyli byle jakie studia? Bez wyróżnienia? I pracę dostali po znajomości ?
Ja znalazłem pracę od razu po otrzymaniu dyplomu, było to w grudniu - półrocze.
Zależy tez jaki wydział i kierunek się skończyło........
Wystarczy ciut pomyśleć : biologii w gimnazjum jest
w całym cyklu 4 godziny, jeśli w szkole są po dwa oddziały to nauczyciel biologii będzie miał razem: 4h x 2 = 8h, z tego wynika, ze gdybys została przyjęta do takiej właśnie szkoły to nawet nie miałabyś połowy etatu.
Dlatego w praktyce jest tak, że biolog pracuje w kilku szkołach, chyba ze pracuje w duzym miescie i oddziałów jest dużo

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: adner » 2008-10-23, 21:29

Boguś pisze:Powinnaś się zastanowić zanim zaczniesz pisać post. Ledwo co stałaś się członkiem forum i już zdążyłaś mnie zrazić do siebie.
Uważasz, że inni skończyli byle jakie studia? Bez wyróżnienia? I pracę dostali po znajomości ?
Ja znalazłem pracę od razu po otrzymaniu dyplomu, było to w grudniu - półrocze.
Zależy tez jaki wydział i kierunek się skończyło........
Wystarczy ciut pomyśleć : biologii w gimnazjum jest
w całym cyklu 4 godziny, jeśli w szkole są po dwa oddziały to nauczyciel biologii będzie miał razem: 4h x 2 = 8h, z tego wynika, ze gdybys została przyjęta do takiej właśnie szkoły to nawet nie miałabyś połowy etatu.
Dlatego w praktyce jest tak, że biolog pracuje w kilku szkołach, chyba ze pracuje w duzym miescie i oddziałów jest dużo


Rozumiem więc, że osoba kochająca biologię ma uczyć matematyki czy polskiego tylko dlatego, że jest ich więcej godzin w szkole? Szczerze mówiąc, życzę sobie i wszystkim innym uczniom jak najmniej takich nauczycieli uczących czegoś z przymusu w karierze uczniowskiej.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Yoka » 2008-10-24, 13:50

nie wysyłaj maili do szkoły, ale zanieś osobiście podanie i zostaw bez względu na to ,co mówią sekretarki. Nie ma potrzeby od razu dobijać się do drzwi dyrektora. Sekretarka musi włożyć Twoje podanie do segregatora, w razie potrzeby dyrektor tam zagląda.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: nadia » 2008-10-24, 18:28

Podanie można też wysłać.Jakiś czas temu wysłałam kilka podań i w wakacje odezwała się do mnie dyrekcja jednej z nich,że poszukuje nauczyciela na rok na zastepstwo.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Yoka » 2008-10-24, 18:32

oczywiście:) Sama też wysyłałam listem poleconym i dyrektorzy dzwonili, jeśli potrzebowali kogoś na etat.

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Boguś » 2008-10-24, 21:13

adner pisze:Rozumiem więc, że osoba kochająca biologię ma uczyć matematyki czy polskiego tylko dlatego, że jest ich więcej godzin w szkole?
.


W tej kwestii nie musisz nic rozumieć i nie wtrącaj się w sprawy dotyczące tylko i wyłacznie nauczycieli, bo dzięki takim ja ty to te forum przestaje być tym czym ma być, czyli "Forum dla nauczycieli"

arlette
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-26, 15:21
Przedmiot: Inne, Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Rozyłanie CV do szkół w sprawie pracy

Postautor: arlette » 2009-02-08, 20:27

Witam serdecznie wszystkich nauczycieli z doświadczeniem, zamierzam 3 rok z kolei rozsyłać CV po poznanskich szkołach. W poprzednich latach próbowałam zawsze w dwóch terminch- w marcu i latem (około lipca/sierpnia). Proszę o poradę, kiedy najlepiej rozesłać CV, aby dyrektor szkoły spojrzał na nie przychylnym okiem. Czy zrobić to przed feriami, czy po feriach, czy może w innych termiach. Pozdrawiam serdecznie, będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki


Wróć do „Nauczyciel stażysta”