Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ehhe
Posty: 42
Rejestracja: 2012-07-18, 16:09
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ehhe » 2016-08-02, 22:07

kinguska01 pisze:Czy jeśli jest ogłoszenie w internecie, a ty wysyłasz cv to jest odzew od szkoły czy raczej nie?


Ogłoszeń jest jak na lekarstwo. Chyba tylko jeden raz trafiło się ogłoszenie.

kinguska01 pisze:Jeśli nie, to może trzeba poszukać czegoś co przyciągnie uwagę do twojego cv? Czegoś co mogłoby cię wyróżnić spośród innych kandydatów i sprawiłoby, że dostaniesz telefon z zaproszeniem na rozmowę. Czy posiadasz już jakieś doświadczenie?


Zapisałem bdb wyniki na dyplomach, wyróżnienia rektora, jestem finalistą olimpiady. Doświadczenia nie mam.

Kamillatka pisze:Próbuj od pracy "za darmo", to znaczy od wolontariatów, staży, praktyk. Zdobądź potrzebne kwalifikacje, daj się poznać pracodawcy, przyjrzyj się swojej branży, zobacz na co jest zapotrzebowanie, nieustanie poszerzaj swoje umiejętności. Cokolwiek byle nie siedzieć w domu.


Ja pracuję, więc staże czy praktyki raczej odpadają.

Wysłałem dzisiaj 34 CV. A to początek ;-)

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: kinguska01 » 2016-08-03, 12:28

ehhe pisze:
kinguska01 pisze:Jeśli nie, to może trzeba poszukać czegoś co przyciągnie uwagę do twojego cv? Czegoś co mogłoby cię wyróżnić spośród innych kandydatów i sprawiłoby, że dostaniesz telefon z zaproszeniem na rozmowę. Czy posiadasz już jakieś doświadczenie?


Zapisałem bdb wyniki na dyplomach, wyróżnienia rektora, jestem finalistą olimpiady. Doświadczenia nie mam.

Kamillatka pisze:Próbuj od pracy "za darmo", to znaczy od wolontariatów, staży, praktyk. Zdobądź potrzebne kwalifikacje, daj się poznać pracodawcy, przyjrzyj się swojej branży, zobacz na co jest zapotrzebowanie, nieustanie poszerzaj swoje umiejętności. Cokolwiek byle nie siedzieć w domu.


Ja pracuję, więc staże czy praktyki raczej odpadają.

Wysłałem dzisiaj 34 CV. A to początek ;-)


Szkoda, że brakuje doświadczenia. Jakiekolwiek zajęcie pokazujące, że coś dodatkowego (związanego z kontaktem z dziećmi/młodzieżą, nauczaniem) chciało ci się zrobić mogłoby ci ułatwić znalezienie pracy. Czasem nie trzeba poświęcać wiele czasu, wystarczy godzina tygodniowo (może w weekend coś jest dostępne), a już możesz się pochwalić wolontariatem (w cv = świetna komunikacja z młodzieżą, umiejętność pracy w zespole itp.)
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Ceslaus
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-04, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Ceslaus » 2016-08-04, 17:07

Powiem szczerze, że nie ma reguły - ja dostałem namiar na szkołę, gdzie akurat szukają kogoś od swojego promotora. Wcześniej chodziłem po szkołach, zostawiałem CV, zaświadczenia o konferencjach i nic. Najłatwiej chyba byłoby poszukać jakiegoś starszego nauczyciela jeszcze w czasie praktyk studenckich i umówić się z "typem", że jak będzie odchodził na emeryturę/urlop zdrowotny/zwolnienie lekarskie to da Ci wcześniej znać.

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2017-01-16, 10:33

ehhe pisze:W jaki sposób znaleźć pracę w szkole?

Nie będę rozpisywał się o tym, jak bardzo chcę pracować właśnie jako nauczyciel. Wiem, że to co chcę robić to praca w szkole.

Pytanie brzmi - jakie kroki podjąć, aby w końcu tę pracę znaleźć? Szukam od dwóch lat.

- Roznoszenie CV do szkół osobiście. Było. W ubiegłym roku zaniosłem ok. 30 (tak, wiem, w sumie niewiele), ale odzewu nie było żadnego.
- Wysyłanie maili do szkół.
- Poszukiwanie na stronach urzędów pracy
- Poszukiwanie na stronach wydziałów edukacji urzędów miejskich
- Banki ofert pracy dla nauczycieli (w moim województwie takiego nie ma)
- Poszukiwanie na klasycznych stronach z ogłoszeniami
- Przekazanie CV do wydziału edukacji urzędu miasta

Może jednak źle się do tego zabieram?


A jakie masz CV? Bo może tez Twoje CV nie uwypukla wszystkiego. Jakie masz dotychczasowe doświadczenia. Istotne jest, aby pracy poszukiwać w odpowiednim okresie - marzec - czerwiec - to jest wysyp ogłoszeń. Musiałabym zobaczyć twoje CV, aby ocenić gdzie jest ten brakujący element

sandrra
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-22, 09:56
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sandrra » 2017-02-22, 12:20

Zależy od miasta. W niektórych nie ma nic, a w niektórych oferty się pojawiają. Śledzisz największe portale?
Coś tam jest dostępne - http://www.gowork.pl/praca/sosnowiec;l Najbliższe miesiące będą trudne. Obawiam się, że wielu nauczycieli będzie musiało sie przekwalifikować. Bo pracy mnóstwo na rynku, ale nie dla nauczycieli.

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: giszowiec24 » 2017-03-29, 02:46

Odwiedziłem już kilkadziesiąt szkół z nadzieją, że któraś się odezwie. Od znajomej dyrektorki dowiedziałem się, że najczęściej szkoły kontaktują się z kandydatami w sierpniu. Jak myślicie (może macie takie doświadczenia?), mogę spokojnie w lipcu wyjechać na wakacje za granicę? Obiło mi się o uszy, że w lipcu nie jest prowadzona rekrutacja, ile w tym prawdy?

Cynkowa
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-17, 16:11
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Cynkowa » 2017-03-30, 15:37

Wydaje mi sie, ze tez raczej w sierpniu sie kontaktuja, przynajmniej tak miala moja znajoma. Czy to jest reguła czy zalezy od szkoly? Tu pewnosci nie mam...

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2017-03-30, 22:31

Absolutnie nie czekałabym do sierpnia. W sierpniu to mają mieć zapewnioną kadrę. Kontaktują się i teraz. Ja otrzymałam pracę (od września) wysyłając w kwietniu/maju aplikację. umowa podpisana była w lipcu. Nie wiem skąd te wiadomości. Dlatego się teraz ogłaszają, by potem miec spokój.

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: giszowiec24 » 2017-03-31, 02:39

Rozumiem, że dzwonili do Ciebie w lipcu?

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2017-03-31, 09:38

Pierwszy telefon do mnie był wykonany w maju. Umówienie się na podpisanie umowy - maj/czerwiec.
Ludzie nie czekajcie! wysyłajcie już teraz. Potem będzie gorzej. Proces rekrutacji może trwać i miesiąc.A średnio poszukiwanie pracy trwa ok pół roku.

Swoją drogą zapraszam na bezpłatne spotkanie dla nauczycieli (jedyny koszt to koszt materiałów drukowanych - ponieważ sama je przygotowuję - ale jest to DOBROWOLNE :). nikogo nie zmuszam :).
"Transfer kariery. nauczyciel na rynku pracy"

- Jesteś nauczycielem i obawiasz się, że od września nie będziesz miał/a pracy szkole?
- Zastanawiasz się w jaki sposób swoje doświadczenia nauczycielskie przekuć na otwarty „rynek pracy”
- Nie wiesz w jaki sposób poszukiwać pracy w innej branży niż "oświata"?

Zapraszam Cię na warsztat!

W programie:
• Jeśli nie szkoła to co? Możliwości rozwoju w innych obszarach niż "oświata"
• Rynek i kompas świata pracy
• Określanie swoich zasobów i nazywanie swoich umiejętności
• Określanie kierunku rozwoju

Szkolenie będzie bezpłatne. Ale nie ukrywam, że będzie mile widziany dobrowolny datek za materiały drukowane / jeśli spotkanie zostanie przez Uczestnika odebrane jako wartościowe i rozwijające.

Gdzie: ul. Paca 40 (Praga) Warszawa
Kiedy: 22.04.2017
Czas: 10.30 – 16.30
Ilość osób: 6 - 9

Konieczne zapisy (do 15.4):
Formularz zgłoszeniowy
https://docs.google.com/forms/d/1dgJCyZ ... AuZC8/edit

Masz pytania?
Dzwoń 507 783 781
lub pisz anna.sowinska@mailplus.pl.

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: giszowiec24 » 2017-04-01, 02:43

Dziękuję za odpowiedź! Miłą wiadomością jest również to, że (jak widać po Twoim przypadku) wysyłanie maili z CV również może być opłacalne :D

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2017-04-02, 18:44

jest opłacalne - owszem, a jeszcze bardziej kontakt bezpośredni (telefon, wizyta osobista - ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób ;) )

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: giszowiec24 » 2017-04-02, 22:30

Telefon? "Dzień dobry, mają Państwo wolne godziny dla (tutaj wpisać przedmiot)"? :D

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sowanna » 2017-04-03, 09:40

Zapraszam na konsultację na skype ;), a powiem jak to zrobić.

Swietliki44
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-03, 20:08
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Swietliki44 » 2017-04-03, 20:22

Drogie Panie, Drodzy Panowie,

jak to jest, że człowiek szuka pracy - i nie może jej znaleźć..

a praca szuka człowieka - i również bez powodzenia.

Jestem szczęśliwą właścicielką przedszkola w Warszawie. Mamy wspaniałe dzieciaki, cudną kadrę, po 7 latach wypracowaną strukturę organizacyjną, jako pierwsza w Polsce placówka zaczynaliśmy od nauczania 3 języków w systemie 1/3-1/3-1/3, z sukcesem nadal ich uczymy. No ale, nie o tym jest ten wątek.

Od co najmniej 4 lat mamy problem z rekrutacją nowych pracowników. Ogłaszamy się na gumtree, gratce, olx, pracuj.pl, i nic. Jeśli otrzymamy 3 CV w tygodniu, jest to powód do radości. Niestety, wnioski z otrzymanych aplikacji sugerują, iż osoby aplikujące nie czytają ogłoszenia, CV często odbiegają od stawianych wymagań.

Oczywiście, szukamy najlepszych, zaangażowanych, osób, które zostaną z nami na lata, będą z nami ewoluować, nabierać doświadczenia, i spod, których skrzydeł wylecą cudne roczniki pierwszoklasistów.. Z jednej strony czytam, że tak trudno znaleźć pracę, z drugiej, wielu moich przyjaciół, również prowadzących przedszkola nie może znaleźć pracowników..?? Gdzie jest problem? Dlaczego na rynku pracy, ogłoszeń mijamy się?

U nas nabór trwa nieustannie, ponieważ szukamy z rozmysłem i rozwagą, kierując się naszą intuicją. Może tu znajdziemy osoby z zawodowym ADHD, pasją, innowacyjnym podejściem i ogromnym sercem do pracy z dziećmi??

Zapraszamy do współpracy w młodym (choć wiek nie ma ograniczeń), dynamicznym i kreatywnym zespole. CV możecie przesyłać na adres swietliki@swietliki-przedszkole.edu.pl

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia na zawodowej ścieżce!

Niech Wasza praca będzie Waszą radością i powodem do uśmiechu każdego dnia :)

Magdalena


Wróć do „Nauczyciel stażysta”