Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: edzia » 2009-02-08, 20:36

Ja jestem zdania, żeby nie rozsyłać, a w miarę możliwości odwiedzać szkoły osobiście i rozmawiać z dyrektorami. A w razie niemożliwości, odbyć przynajmniej rozmowę telefoniczną. Poczytaj: Jak szukać pracy

arlette
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-26, 15:21
Przedmiot: Inne, Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: arlette » 2009-02-08, 23:02

byłam w szkołach znajdujących się najbliżej mojego miejsca zamieszkania, ale zwiedzenie wszystkich placówek na terenie Poznania jest nierealne, tym bardziej, iż obecnie pracuję 5 dni w tygodniu od 8 do 18h. Chodziło mi bardziej o to, czy szkoły mają jakieś terminy, w których prowadzą tak zwane nabory na nowych nauczycieli. -Chciałabym uchwycić taki termin i wpasować się z wysłaniem mojego CV. Ponawiam pytanie: kiedy byłoby najlepiej? przed feriami? po feriach? w wakacje? pozdrawiam

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: maagdaa » 2009-02-11, 19:41

Ja jestem właśnie po "podróżowaniu" po szkołach. Zaniosłam podania wraz z cv. Właściwie w każdej szkole mi odmówili z powodu braku wolnych miejsc na tę chwilę - podania zanosiłam po feriach zimowych. Sekretarki radziły dzwonić koncem maja, bo wtedy układane są te plany, i wtedy może już coś będzie wiadomo. Wiadomo że w każdej chwili może się coś zmienić. Ja chyba poczekam cierpliwie do tego maja i wtedy będę próbowała się dowiadywać. Nie ma sensu też chyba zanoszenie podania drugi raz, bo skoro raz się zaniosło, to ono leży - jak ktos wcześniej napisał - w segregatorze i czeka, aż dyrektor będzie szukał kogoś z naszym wykształceniem. Ja radzę cierpliwie czekać :)
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Arajek
Posty: 14
Rejestracja: 2009-02-12, 14:31
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka, Technika
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Arajek » 2009-02-12, 14:48

Witam
Na początku lipca będę broniła mojej pracy mgr, dlatego końcem lipca pewnie uzyskam dyplom, kiedy najlepiej składać cv i list motywacyjny do szkół? i jak zaznaczyć w liście motywacyjnym, że dyplom będzie doniesiony po jego uzyskaniu, czyli dopiero na koniec lipca-a może i dłużej, jeśli uczelnia będzie zwlekać. Czy dyrektor może zdecydować się na mnie jeśli nie dostanie jeszcze dyplomu?bo czekając tak dłuuugo można zwątpić[scroll][/scroll]

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ann » 2009-02-13, 20:43

Arajek pisze: Czy dyrektor może zdecydować się na mnie jeśli nie dostanie jeszcze dyplomu?bo czekając tak dłuuugo można zwątpić

Przed wydaniem dyplomu dziekanat powinien wydać ci zaświadczenie o ukończeniu studiów :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Arajek
Posty: 14
Rejestracja: 2009-02-12, 14:31
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka, Technika
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Arajek » 2009-02-19, 18:48

Witam,

Jestem przed składaniem papierów do szkół, czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć, gdzie jeszcze oprócz szkół można składać? słyszałam o kuratorium?ale nie wiem co dokładnie tam należy zawrzeć itp, może gdzieś jeszcze?proszę o jakieś wskazówki

Dziękuję

kamcia858
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-27, 18:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

jak znalezc prace po studiach???

Postautor: kamcia858 » 2009-03-10, 16:17

w czerwcu 2009r. koncze studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, czy mozecie mi pomoc jak mam znalezc prace???
zlozylam juz podania do szkol i przedszkoli w tresci wpisujac ze wlasnie w VI koncze studia i prosze o zatrudnienie, ale nie wiem czy takie cos jest konoeczne???
czy lepiej poczekac do czerwca jak juz bede miala dyplom w reku i dopiero wtedy szukac pracy????

Reyha
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-28, 20:57
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Reyha » 2009-03-28, 21:05

Arajek pisze:Witam,

Jestem przed składaniem papierów do szkół, czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć, gdzie jeszcze oprócz szkół można składać? słyszałam o kuratorium?ale nie wiem co dokładnie tam należy zawrzeć itp, może gdzieś jeszcze?proszę o jakieś wskazówki

Dziękuję


Podpinam się pod pytanie kolegi ...czy moge udać się z CV i LM do delegatury kuratorium oświaty w moim mieście? Jestem nauczycielem języka niemieckiego, niestety tylko z praktykami...lecz sam język mam opanowany do perfekcji- native speaker. Wyslalam aplikacje do 12 szkół, do 15 udałam się osobiscie...i cisza :(

Ania77
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-21, 16:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Szukanie pracy w szkole .

Postautor: Ania77 » 2009-04-21, 17:14

Bardzo proszę o radę ...jak skutecznie szukać pracy w szkole . Skończyłam studia w 2002 roku , do tej pory nie mam pracy . Szczerze mówiąc to pogodziłam się już prawie z faktem iż tej pracy nie znajdę...Mam jeszcze jakieś szanse ?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Yoka » 2009-04-21, 18:54

masz na myśli, że do tej pory w szkole tej pracy nie znalazłaś? Czy w ogóle żadnej?

Bthz
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-22, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Bthz » 2009-04-22, 20:30

Witam. Mam pytanie. Jeśli już się gdzieś pojawiło, to przepraszam. Nie znalazłem w każdym razie. Czy starając się o pracę w szkole lepiej jest złożyć klasyczne podanie czy list motywacyjny?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: edzia » 2009-04-22, 20:42

Lepiej jest złożyć list motywacyjny.

cel@
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-29, 13:21
Kto: student
Przedmiot: Geografia, Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: cel@ » 2009-04-29, 14:04

Witam!
Ja również jestem tu nowa:) i również poszukuję pracy jako nauczyciel. Skończyłam studia licencjackie w specjalizacji nauczycielskiej geografia z historią. Mam uprawnienia do nauczania geografii w gimnazjum i historii w gimnazjum i podstawówce. Teraz robię magisterkę z geografii. Dzisiaj jest mój trzeci aktywny dzień poszukiwań..wynik=0, samopoczucie=-1, czyli nie jest najgorzej:) Byłam w 12 szkołach , tylko w jednej udało mi się zobaczyć z dyrektorem i porozmawiać, przedstawić mu swoją propozycję, w całej reszcie dowiadywałam się tylko, że kontakt z dyrektorem jest fizycznie niemożliwy.. A przecież taka rozmowa jest bardzo ważna, nikt nie zareklamuję ciebie lepiej niż ty sam i nawet jak nie ma etatu to może wie kto ma? nie uważacie?
Ciągle mam jeszcze nadzieję, że coś się zmieni i ktoś się odezwie:)
Mam jeszcze pytanie do tych lepiej poinformowanych:) skoro skończyłam już licencjat a teraz robię magisterkę to jeżeli ktoś zdecydowałby się mnie zatrudnić to tym samym mogłabym już rozpocząć staż? Czy to jest dopiero możliwe gdy uzyskam tytuł mgr?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: malgala » 2009-04-29, 15:32

Jeżeli podejmiesz od 1 września pracę zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami w wymiarze nie mniejszym niż pół etatu (w tym przypadku 9 godzin) i będzie to umowa do końca roku szkolnego, staż rozpoczynasz automatycznie.

geocela
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-29, 13:27
Kto: student
Przedmiot: Geografia, Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: geocela » 2009-04-29, 22:37

dziękuję malgala:)
pozdrawiam
Cela


Wróć do „Nauczyciel stażysta”