problem z teczką stażysty

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Olija
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-14, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

problem z teczką stażysty

Postautor: Olija » 2009-05-10, 20:51

U mnie w placówce nikt nie potrafi udzielić mi poprawnej odpowiedzi na temat ilości konspektów z miesiąca, które powinny znaleźć się w teczce stażysty. Na początku roku szkolnego dostałam spis rzeczy i dokumentów, które w teczce mają się znaleźć. Miałam tam napisane, że obowiązują mnie 4 konspekty z miesiąca + konspekt z zajęć hospitowanych..i siedzę i dłubię i dłubię te konspekty.. Jednak znajome z innych placówek mówią, że muszą dołączyć tylko jeden konspekt z miesiąca, a jak dołączę więcej to nie spełnię wymogów formalnych i mogą cofnąć mi teczkę. I jestem teraz w wielkiej kropce. Przeszukuję internet, chodze po różnych osobach..i nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi. Nie ukrywam, że zaczynam się stresować ;)

A Wy ile musicie mieć konspektów?

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: problem z teczką stażysty

Postautor: J.Pio » 2009-05-10, 21:52

Prawda jest taka, że w teczce w ogóle nie trzeba mieć konspektów. Poza dokumentami wymienionymi w ustawie, wszystkie inne papiery zależą od twojej inwencji i ewentualnych indywidualnych wymagań dyrekcji.
Ja mam dołączyć tylko konspekty z zajęć hospitowanych.

edzia
Posty: 4767
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: problem z teczką stażysty

Postautor: edzia » 2009-05-11, 09:12

§ 6. 1. Nauczyciel stażysta ubiegający się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:
(...)
2) uczestniczyć jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu lub innych nauczycieli, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, oraz omawiać z prowadzącym obserwowane zajęcia;

3) prowadzić zajęcia z uczniami, w obecności opiekuna stażu lub dyrektora szkoły, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, oraz omawiać je z osobą, w obecności której zajęcia zostały przeprowadzone;


Rozporządzenie w sprawie awansu mówi o wymiarze lekcji obserwowanych oraz prowadzonych w obecności opiekuna stażu lub dyrektora. Nie wymaga pisania z tych lekcji konspektów. Ale jeśli chcesz, lub jeśli wymaga od Ciebie dyrektor, to dołącz konspekty właśnie z tych tylko lekcji.

koma
Posty: 2512
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: problem z teczką stażysty

Postautor: koma » 2009-05-11, 22:28

Olija pisze:U mnie w placówce nikt nie potrafi udzielić mi poprawnej odpowiedzi

Wszelkie wątpliwości powinna rozwiać Ci rozmowa z opiekunem stażu - w końcu od tego on jest i za to bierze pieniądze (bardzo niewielkie zresztą) To z opiekunem stażu powinnaś ustalić różne rzeczy - także ilość konspektów, jakie chce zobaczyć.

A Twoje koleżanki zmyślają mówiąc, że niewłaściwa ilość konspektów może odebrać Ci szansę na awans :lol:


Wróć do „Nauczyciel stażysta”