Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kalenji84
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-08, 13:41
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Pytania odnosnie stazu prosze o pomoc!!!!

Postautor: kalenji84 » 2009-08-08, 19:22

Witam wszystki mam na imie Przemek mam prosbe do wszystkich forumowiczów.Kończe studia magisterskie z wychowania fizycznego na AWF w Warszawie i niestety mam pecha i nie zdazyłem sie obronic w czercu i dopiero mam obrone we wrzesniu ponieza moja promotorka ma urlop.I mam takie pytanie co do staz w szkole czy to sredniej czy tez nizszej choc nie ukrywam ze wolał bym średnia.Czy mial bym szanse na odbycie stazu w tym roku czy?Czy mozna rozpoczac np staz od poczatku roku szkolnego a dyplom dostarczyc np pod koniec wrzesnia?Czy mozna rozpoczac staz w szkole np o pazdziernika ?Bo słyszałem ze staz powinno sie załatwiac juz pod koniec kwietnia i w maju .Bardzo chciał bym juz pracowac w szkole ale chyba w ty roku juz nici z tego i bede musial popracowac gdzies rok dorywczo i dopiero od nowego roku szkolnego podjac prace w szkole .Bardzo bede wdzieczny za jakies odpowiedzi.Pozdrawiam wszystkich!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: malgala » 2009-08-08, 19:42

Zacznijmy od tego czy masz już wymagane kwalifikacje. Jeżeli ukończyłeś studia wyższe i posiadasz przygotowanie pedagogiczne możesz pracować w szkole podstawowej lub gimnazjum (nawet bez tytułu magistra). W tym przypadku dyplom dostarczasz po obronie.
I tu kolejny problem. Wywnioskowałam, że do tej pory pracy nie szukałeś. Sama Cię raczej nie znajdzie.
Jeżeli natomiast znajdziesz pracę i nie będzie to praca na zastępstwo, automatycznie z początkiem roku szkolnego rozpoczynasz staż na nauczyciela kontraktowego.
kalenji84 pisze:Czy mozna rozpoczac staz w szkole np o pazdziernika ?

Nie
kalenji84 pisze:Bo słyszałem ze staz powinno sie załatwiac juz pod koniec kwietnia i w maju .

Stażu się nie załatwia. Natomiast w kwietniu dobrze jest już rozpocząć poszukiwanie pracy.

kalenji84
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-08, 13:41
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

re

Postautor: kalenji84 » 2009-08-08, 19:48

Tak posiadam juz dyplom licencjata poniewaz teraz koncze uzupełniajace dwu letnie studia magisterskie.WIec bez problemu moge rozpoczac prace w szkole podstawowej i gimnazjum i bedzie to staz i pozniej np po roku moge sie przeniesc jezeli byla by mozliwosc do szkoly ponadgimnazjalnej juz na nauczyciela kontraktowego czy raczej nie.
A czy wynagrodzenie za staz w podstawowce i gimnazjum jest o wiele mniejsze niz w szkole ponadgimnazjalnej i czy wogle zarobki pozniej bardzo sie roznia .Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: malgala » 2009-08-08, 20:02

Jeżeli będziesz mieć pracę od początku roku szkolnego, staż rozpoczynasz. Umowa o pracę zawarta będzie i tak tylko na rok. Ważne również, żeby to była umowa na co najmniej pół etatu zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami (w przeciwnym razie stażu nie odbywasz). I tak jak napisałam wyżej nie może to być umowa na czas krótszy niż do zakończenia zajęć, bo wtedy stażu nie dokończysz (staż rozpoczynasz 1 września i kończysz 31 maja, w czerwcu składasz sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego i otrzymujesz ocenę za okres stażu, a przy dobrych układach jeszcze i rozmowę kwalifikacyjną na kontraktowego możesz odbyć). Lepiej jednak jak jest to umowa do 31 sierpnia, bo rozmowa taka może wtedy spokojnie odbyć się w wakacje. Potem albo Ci ją przedłużą, albo szukasz sobie nowej pracy. Może to być również wtedy praca w szkole ponadgimnazjalnej (bo będziesz też posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich).
Wynagrodzenie nie zależy od typu szkoły tylko od poziomu wykształcenia i posiadanego stopnia awansu zawodowego.

323
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-22, 15:30
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: 323 » 2009-08-09, 10:06

Witaj Przemku,
jeśli nadal szukasz pracy, polecam stronę internetową kuratorium. Tam znajdują się oferty pracy dla nauczycieli zgłoszone przez szkoły. Jeśli w szkole jest wolny etat, placówka ma obowiązek zgłosić to do kuratorium. Wtedy pojawia się informacja na stronie. Ja w ten sposób znalazłam pracę. Masz wtedy satysfakcję, że sam znalazłeś pracę bez pomocy osób trzecich :) Dodatkowo możesz popytać swoich dydaktyków ze studiów. Oni czasem wiedzą, gdzie jest wolny etat, bo np. ktoś odszedł na emeryturę.
Życzę Ci powodzenia i daj znać, czy się udało.
Pozdrawiam serdecznie
323

323
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-22, 15:30
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: 323 » 2009-08-09, 10:21

Na stronach kuratorium znalazłam ogłoszenia ze szkół:

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku
wymiar godzinowy: 18

Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa "La Fontaine"
wymiar godzinowy: 9

Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Ząbkach
wymiar godzinowy: 18

Z doświadczenia polecam kontakt osobisty: telefoniczny lub wizyta w szkole. Kontakt z drugim człowiekiem jest cenniejszy niż 10 wysłanych maili :)
Powodzenia

zuzu77
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-11, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: zuzu77 » 2009-08-13, 22:09

witam, mam na imię Joanna. mam pytanie, czy koncząc studia wyższe pedagogiczne w czerwcu mogę rozpocząc staż od września nie majac jeszcze tytułu magistra?(obrona została przełożona). pozdrawiam :D bede wdzięczna za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: malgala » 2009-08-13, 22:12

A przeczytałaś wcześniejsze posty w tym wątku? powinny Ci wiele wyjaśnić.

zuzu77
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-11, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: zuzu77 » 2009-08-13, 22:25

Czytałam. ale jednak nie wyjaśniły wszystkiego... nie mam ukończonego licencjata tak jak kolega tylko studia 5letnie, ale narazie bez mgr.

rouquin
Posty: 15
Rejestracja: 2009-08-17, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: rouquin » 2009-08-17, 12:23

Czesc, ja tez mam male pytanko: Mam tytul licencjata z przygotowaniem pedagogicznym, w pazdziernilu bede bronila mgr. Prace mam zaczac od wrzesnia (umowy jeszcze podpisanej nie mam), ale oprocz gimnazjum wiem, ze mam uczyc w 1szej klasie liceum. Czy nie bedzie problemu, ze nie jestem magisterm?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: malgala » 2009-08-17, 12:52

Skoro obronę masz w październiku to problemu nie będzie.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-18, 17:53

zuzu77 nie możesz uczyć w szkole jak masz przesuniętą obronę na wrzesień,bo nie zaczniesz stażu

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: koma » 2009-08-18, 19:42

zanetaceglinska pisze:zuzu77 nie możesz uczyć w szkole jak masz przesuniętą obronę na wrzesień,bo nie zaczniesz stażu

Może uczyć.Rozpoczęcie stażu nie ma tu nic do rzeczy.
Którego wrzesnia masz obronę?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: ann » 2009-08-18, 19:59

zanetaceglinska pisze:zuzu77 nie możesz uczyć w szkole jak masz przesuniętą obronę na wrzesień,bo nie zaczniesz stażu

Zacznie. Ma licencjat, a uczyć będzie w gimnazjum i liceum. Do gimnazjum ma pełne uprawnienia, a podejrzewam, że godzin w gimnazjum na 1/2 etatu starczy.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

zuzu77
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-11, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozpoczęcie stażu a ukończenie studiów zakończone obroną

Postautor: zuzu77 » 2009-08-18, 20:42

Obrone mam niestety po 14 września, ponieważ moja promotorka przebywa za granicą i wraca właśnie w tym terminie. jak już wcześniej pisałam, nie mam ukończonego licencajata tylko studia magisterskie 5letnie( narazie bez mgr), a to chyba nie daje kwalifikacji pedagogicznych niezbędnych do rozpoczęcia stażu.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”