Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

chsz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-27, 12:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

staż a kurs pedagogiczny

Postautor: chsz » 2008-08-27, 12:12

Cześć.

Mam drobny problem. Mianowicie rozpoczynam karierę w zawodzie nauczyciela, nie posiadam jednak przygotowania pedagogicznego.
Oczywiście pierwsza myśl - zrobić kurs pedagogiczny i po sprawie ?

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana - od października rozpoczynam kolejne studia, a zjazdy odbywają się w KAŻDY weekend, a jako są tam zajęcia typu laboratotia czy ćwiczenia - nie mogę ich opóścić.

Czy ktoś wie w jaki sposób mogę wybrnąć z tej sytucji ?

Dzwoniłem do różnych placówek organizujących kursy, ale w każdej wymagają 90% obecności na zajęciach... co w moim przypadku jest niewykonalne ( mógłbm być na może 30 % )

Jeśli to ważne, to będę (jestem) nauczycielem informatyki w technikum informatycznym.
A miejsca w jakich sprawdzałem dostępność takich kursów to miasta od Słupska po Gdańsk, bo to moje okolice.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie próby pomocy ;)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

Postautor: Marek » 2008-08-27, 22:43

chsz pisze:nie mogę ich opóścić.

opuścić


Cóż, chyba nie da się tego przeskoczyć skoro wymagają obecność na zajęciach. Na Twoim miejscu próbowałbym porozmawiać z wykładowcami.
Na V roku studiów byłem na dwóch kierunkach i poprosiłem o indywidualny tok nauczania z niektórych przedmiotów. Różnie bywało, niektórzy wykładowcy wymagali notatek z zajęci na których mnie nie było (nadrobienie zaległości), inni mówili abym zaliczył ich przedmiot na koniec (nie interesowało ich czy mam notatki, ważny był efekt końcowy - pozytywna ocena).

Życzę powodzenia

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

Postautor: agadanuta » 2008-08-31, 23:13

Według mojego przekonania - nauczyiel musi mieć przygotowanie pegagogiczne, zeby pracować jako nauczyciel.
ALe - może poszukaj tutaj pomocy - http://oskko.edu.pl/forum/index.php

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

Postautor: pandonapandona » 2009-08-28, 13:29

Bede zatrudniona w szkole podstawowej na 12 godzin tygodniowo na zastępstwo do 30 czerwca. Własnie skonczyłam licencjat i od pazdziernika rozpoczne studia magisterskie. Niestety nie mam kwalifikacji do nauczania w szkole. Czy mogę odbyć staż w tym przypadku???

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-28, 14:59

nie
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy można robić staż nie mając przygotowania pedagogicznego?

Postautor: olla » 2009-08-28, 15:39

W szkole, w której zaczynam pracę nie przyjmują osób bez przygotowania pedagogicznego, więc jak to się stało, że znalazłaś pracę? To znaczy, ja się nie czepiam broń Boże, po prostu jestem ciekawa.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”