KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2009-09-10, 20:28

ala.forum pisze:uwazam ze pisanie w konspekcie po kolei np. ze teraz bede robic zad 5 ze strony 17 to bezsens, kto to bedzie czytal?
Nie taki znowu bezsens. Dyrektor sprawdzając konspekty widzi, że przygotowujesz się do lekcji i że planujesz swoją pracę. A - jako Twój przełożony - ma prawo to kontrolować.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:32

no ja podtrzymuje swoje zdanie ze jest to kompletny bezsens, ja wiem jaki mam cel, jakie metody bede na lekcji realizowac, i jak bedzie przebiegala lekcja, na co komu to czytac? CO Z TEGO ZE NAPISZE KONSPEKT JAK DYR NICZEGO SIE Z NIEGO NIE DOWIE NIE BEDAC NA LEKCJI I NIE WIDZAC JAK PROWADZE LEKCJE?

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:32

sorry wlaczyl mi sie capslock

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2009-09-10, 20:38

ala.forum pisze:no ja podtrzymuje swoje zdanie ze jest to kompletny bezsens
Wolałabyś, żeby oglądał konspekty lekcji, czy lekcje? ;)

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:42

wole zeby przyszedl na lekcje, zeby powiedzial co robie dobfrze a co źle i zeby dal mi praktyczne wskazowki ( o ile w-fista zna sie na jez obcym)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Andulencja » 2009-09-10, 23:05

ala.forum pisze:o ile w-fista zna sie na jez obcym
Może się nie znać. On nie będzie oceniać twojego języka, tylko sposobu prowadzenia lekcji, metod, zaangażowania uczniów. Mój poprzedni dyrektor był informatykiem i powiedział w czasie omawiania, że nie wie czy mówiłam poprawnie, czy nie robiłam błędów, ale zauważył kilka rzeczy, na które ja po prostu nie zwracałam uwagi.

A te konspekty - skoro musisz je pisać (nie popadajmy w paranoję i nie żądajmy przepisu na każde polecenie przełożonego - bo tak bym to potraktowała) to zamiast pisać w książce zapisz te notatki na papierze. Masz komputer, zrób szablon / tabelę i po prostu uzupełniaj. Jak musiałam pisać konspekty, to tylko na początku było trudno się zebrać. Potem pisałam nawet na okienkach.

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-11, 17:59

jestem stażystką i dyrektorka powiedziała, że nie ma już tego przepisu, aby pisać konspekt z każdej lekcji, ja mam podczas awansu pokazać 10 swoich konspektów i tyle, jednak sobie pisze żeby wiedzieć co robić :) przynajmniej sobie przypomnę materiał :)
jednak dobrze że nie ma takiego przepisu bo w każdej chwili mogę przestać je pisać

pc5
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-30, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: pc5 » 2009-09-25, 18:50

olciafasolcia26 pisze:jestem stażystką i dyrektorka powiedziała, że nie ma już tego przepisu, aby pisać konspekt z każdej lekcji, ja mam podczas awansu pokazać 10 swoich konspektów i tyle, jednak sobie pisze żeby wiedzieć co robić :) przynajmniej sobie przypomnę materiał :)
jednak dobrze że nie ma takiego przepisu bo w każdej chwili mogę przestać je pisać


U mnie jest tak samo. 10 konspektów z całego roku. Opiekun stażu zażyczył sobie natomiast 2 konspekty na miesiąc.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

znowu te konspekty - rozmowa z dyrekcją

Postautor: ala.forum » 2009-09-29, 15:02

jak mam wytlumaczyc dyrekcji ze nie jestem w stanie pisac 80-ciu konspektow miesiecznie???? czy oni naprawde nie rozumieja ze ja mam inne rzeczy do zrobienia, np. w domu, poza siedzeniem przed kompem i tłuczeniem konspektow nikomu niepotrzebnych???

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2009-09-29, 17:45

Zmienić szkołę.

anna_rychel
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-17, 19:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: anna_rychel » 2010-12-17, 19:41

Prosze o informacje dotyczaca przepisu, ze nauczyciel jest zobowiazany pisac konspekty do kazdej lekcji i je przedsawiac dyrektorowi (dodam na zawolanie). ;-(
Jak to wyglada od strony przepisowej, jak praktyce to juz przeczytalam.
I jakie sa obowiazki nauczyciela wzgledem dyrektora (oprocz szanowania go i czczenia choc na to nie zasluguje)
pozdrawiam
Anna

anna_rychel
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-17, 19:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: anna_rychel » 2010-12-17, 22:02

Szkopul w tym, ze nie chcial nawet widziec konsektow lekcji od poczatku roku twierdzac, ze jest to moja prywatna sprawa. az nagle bez uprzedniego powiadomienia zazyczyl sobie konspetky z kazdej lekcji od kazdego nauczyciela.
Ja pytam co to za dyrektor, ktory kaze sobie dostarczyc konspekty w ciagu trzech dni. Powinien sie interesowac przebiegiem lekcji od poczatku roku szkolnego; wymagac ich "produkcji" do wgladu moze nie tygdniowo ale przynajmniej miesiecznie, prawda? Wowczas nie musialabym/musielibysmy podwazac kompetencji dyrektora.
A tak swoja droga nie dostarczyl nam na pismie zadnych informacji dotyczacych obowiazujacej nas dokumentacji, ect.
hmmmmm......... Moze to dyrektor sam sie dobrze nie zna na swej pracy...

Ale dziekuje za informacje, z ktorej jednoznacznie wynika, ze przepisu jako takiego na pisanie konspektow nie ma dla dyrektora, ani tez na dostrczanie ich dyrektorowi...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: vuem » 2010-12-17, 22:05

anna_rychel pisze:Ale dziekuje za informacje, z ktorej jednoznacznie wynika, ze przepisu jako takiego na pisanie konspektow nie ma dla dyrektora, ani tez na dostrczanie ich dyrektorowi...


Anno, umiesz czytać? :wink:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2010-12-17, 22:56

anna_rychel pisze:A tak swoja droga nie dostarczyl nam na pismie zadnych informacji dotyczacych obowiazujacej nas dokumentacji, ect.
To dziennika lekcyjnego też nie wypełniasz od początku roku, bo ci dyrektor nie dostarczył pisemnie takiej informacji? ;)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2010-12-18, 08:23

anna_rychel pisze:przepisu jako takiego na pisanie konspektow nie ma dla dyrektora, ani tez na dostrczanie ich dyrektorowi...
Tak jak i nie ma przepisu jako takiego na sprawdzanie obecności uczniów.

Pisanie konspektów jest obowiązkiem każdego nauczyciela, nie tylko młodego stażem, w ramach przygotowywania się do zajęć i rzetelnego wypełniania swoich obowiązków. Przecież jakoś musisz przygotowywać się do zajęć, planować je, organizować.

Jeśli któryś dyrektor nie sprawdza, to nie znaczy, że zwolnił n-laz tego obowiązku. Może to znaczyć na przykład, że ma zaufanie do nauczycieli albo że nie pełni swojej funkcji nadzorczej wobec nauczycieli rzetelnie.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”