KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 16:29

czy jest gdzieś zapis że nauczyciel stażysta ma obowiązek pisac konspekt do każdej przeprowadzonej lekcji?
wg mnie to tworzenie niepotrzebnej papierologii, noi strata czasu

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Andulencja » 2009-09-10, 17:38

Ja pisałam prze 2 lata - miałam taką dyrektorkę, która powiedziała mi, że jak ona zaczynała pracę to 3 pierwsze lata pisała konspekty. Nie miałam wtedy komputera, więc pisałam ręcznie w dużych zeszytach i raz w miesiącu musiałam ten zeszyt jej pokazywać, a ona czytała i wytykała błędy (czepiała się każdego przecinka). Zmieniłam szkołę i skończyło się pisanie konspektów.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 17:42

a czy jest tak ze jak juz sie pracowalo kilka lat ( ok 3) a nie zrbilo sie stazu ( ze wzgledu na prace na zastepstwie badz umowe zlecenie) to nie trzeba juz pisac konspektow, bo ma sie juz doswiadczenie?
wlasnie dzis sie zastanawialismy z opiekunem czy musze czy nie...
moze ktos wie czy jest w kn jakis zapis czy trzeba czy nie trzeba

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Ewryl » 2009-09-10, 18:30

Wydaje mi się, że nie ma takiego zapisu, gdyby był to pisanie konspektów byłoby obligatoryjnie, a z tego co wiem każdy dyrektor robi tak jak mu się podoba. Ja jak byłam na stażu nie pisałam konspektów (a był to mój pierwszy rok pracy), a na dodatek moim opiekunem był dyrektor. Konspekty pisałam tylko na hospitacje. Za to konspekty pisałam jak zmieniłam szkołę i, pomimo tego, że nie byłam już na stażu, musiałam je oddawać pani dyrektor do sprawdzenia na cały tydzień z wyprzedzeniem :)
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2009-09-10, 18:43

Nie ma prawnego obowiązku pisania konspektów, ale moim zdaniem jest to uzasadnione metodycznie.

A jeśli ktoś nie pisze, to znaczy, że ma wszystko w głowie (i pamięta wszystko po kolei?)? :roll: Jak Wy to robicie? Albo... improwizujecie może?

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Ewryl » 2009-09-10, 19:44

edzia pisze:A jeśli ktoś nie pisze, to znaczy, że ma wszystko w głowie (i pamięta wszystko po kolei?)? :roll: Jak Wy to robicie? Albo... improwizujecie może?

Gwoli wyjaśnienia... Konspektów owszem nie pisałam. Natomiast na każdą lekcję miałam swoje notatki, które niekoniecznie można było nazwać konspektem :wink: Również uważam, że pisanie konspektów ma swoje podstawy i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie prowadzenia lekcji "z głowy" :roll:
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.


Ricardo Reis

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 19:49

a dla mnie to chory pomysl, ja prowadze lekcje wlasnie "z glowy", tzn zapisuje sobie w podreczniku przy kazdym cwiczeniu co dodatkpwego mozna zrobic itp, ale samo pisanie konspektu jest - przynajmniej mi- niepotrzebne bo z tego i tak nie korzystam

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Andulencja » 2009-09-10, 19:51

Nienawidziłam pisać konspektów, ale notatki do lekcji prowadzę do tej pory. Rozpisuję ćwiczenia, ich kolejność, zadania dodatkowe, co do domu - lekcja idzie płynnie i jak sobie przemyślę godzinę to często już do tych notatek nie zaglądam :lol:

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 19:55

andulencja, ja robie dokladnie tak samo, jak mi beda kazac pisac konspekty to chyba im powiem zeby mi pokazali gdzie jest taki zapis ze trzeba ....

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Ewryl » 2009-09-10, 19:59

ala.forum pisze:andulencja, ja robie dokladnie tak samo, jak mi beda kazac pisac konspekty to chyba im powiem zeby mi pokazali gdzie jest taki zapis ze trzeba ....

Alu, tu nie chodzi o sam zapis. Jeśli Twój dyrektor wymaga od Ciebie składania takich dokumentów to musisz je złożyć.
Moja Dyrekcja, na przykład, wymyśliła sobie, że każdy nauczyciel odbywający staż na wyższy stopień awansu zawodowego musi na koniec każdego semestru składać szczegółowy raport z realizacji planu rozwoju zawodowego. W świetle prawa taki dokument nie jest potrzebny, ale mimo wszystko muszę go składać co pół roku, bo takie jest życzenie mojego pracodawcy :wink:
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.


Ricardo Reis

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:08

ale po co dyrektorzy kaza tworzyc niepotrzebna papierologię? i tak nikt by tych mich konspektow nie przeczytał, wiec po co je pisac skoro mi nie są one potrzebne?
nie ma zapisu to znaczy ze nie jest wymagane, dyrektor nie moze sobie wymyslac takich rzeczy, czy moze jest gdzies zapis ze moze?

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: Ewryl » 2009-09-10, 20:12

ala.forum pisze:dyrektor nie moze sobie wymyslac takich rzeczy, czy moze jest gdzies zapis ze moze?

Nie wiem czy jest taki zapis, ale prawda jest taka, że każdy dyrektor ma swoje pomysły na papierologię, więc najprawdopodobniej mają do tego prawo :wink:
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.


Ricardo Reis

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:15

mi chodzi o zapis, nie ma zapisu, nie ma obowiązku

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: edzia » 2009-09-10, 20:15

Andulencja pisze:ale notatki do lekcji prowadzę do tej pory.
Uff... a ja już myślałam, że tylko ja taka nadgorliwa albo niezorganizowana, że muszę mieć to wszystko pozapisywane, po swojemu oczywiście. :)

ala.forum pisze:jak mi beda kazac pisac konspekty to chyba im powiem zeby mi pokazali gdzie jest taki zapis ze trzeba ....
Nie radzę. Podstawą prawną może tu być polecenie dyrektora.
ala.forum pisze:po co je pisac skoro mi nie są one potrzebne?
Sama pisałaś, że jjakieś tam swoje notatki prowadzisz, więc może te notatki wystarczą?

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: KONSPEKTY Z KAŻDEJ LEKCJI???

Postautor: ala.forum » 2009-09-10, 20:22

notatki robie na bieżaco w ksiezce jak sie przygotowuje do lekcji, ale uwazam ze pisanie w konspekcie po kolei np. ze teraz bede robic zad 5 ze strony 17 to bezsens, kto to bedzie czytal?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”