Co za biurokracja na tym stażu!!!!!

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

_mysza_
Posty: 20
Rejestracja: 2007-04-24, 11:21

Re: Co za biurokracja na tym stażu!!!!!

Postautor: _mysza_ » 2007-08-16, 10:27

Ja zaczynam staz od wrzesnia 2007. To nie sa moje pierwsze kroki w szkole, ale wczesniej pracowalam tylko na zastepstwo, wiec nie musialam sie martwic konspektami i itp.

A jeszcze jakie dokumenty bede musiala przygotowac wraz z poczatkiem roku szkolnego?
Kospekty to wiem ale co oprocz tego?

dotis20
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-01, 13:50

Re: Co za biurokracja na tym stażu!!!!!

Postautor: dotis20 » 2007-09-01, 14:05

Witam wszystkich ja rownież zaczynam staż w szkole i troche jestem zaniepokojona tymi wszystkimi zadaniami. Mam pytanie do tych ktorzy ukonczyli staż czym jest plan rozwoju zawodowego? i jakie dokumenty dokladnie nalezy zbierac? przeciez tego i tak nikt nie bedzie czytał z tego co wyczytałam na innych forach :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co za biurokracja na tym stażu!!!!!

Postautor: malgala » 2007-09-01, 14:53

dotis20 pisze:jakie dokumenty dokladnie nalezy zbierac? przeciez tego i tak nikt nie bedzie czytał z tego co wyczytałam na innych forach

Nie wiem na jakich forach to wyczytałaś. Gdyby to była prawda, to z dokumentacją działań za okres stażu byłoby tak, jak z zadawaniem uczniom prac domowych a potem zaniechaniem sprawdzania ich. Zapewniam, że dokumentacja realizacji planu rozwoju zawodowego na każdy stopień awansu zawodowego jest skrupulatnie czytana przez komisję.
dotis20 pisze:Mam pytanie do tych ktorzy ukonczyli staż czym jest plan rozwoju zawodowego?

Zaczynasz pracę, będziesz mieć opiekuna stażu i on wyjaśni wszystkie wątpliwości. Tymczasem możesz sobie poszukać w internecie przykładowych planów rozwoju zawodowego, zobaczyć jak one wyglądają i wszystko stanie się jasne. A jak sama nazwa wskazuje jest to plan działan, jakie zamieżasz podjąć w okresie stażu, aby zadbać o własny rozwój zawodowy, który ma w konsekwencji wpłynąć na podniesienie jakości pracy szkoły i efektywności wykonywanej przez Ciebie pracy zawodowej.



Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron