Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tygrysica25
Posty: 49
Rejestracja: 2009-09-14, 18:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: tygrysica25 » 2010-02-10, 13:39

Jak to z tym jest? Slyszalam od niektorych ze to nie ma znaczenia ile lat sie w szkole pracuje, ze sklada sie wniosek i dyrekcja musi go przyjac i zawiesc do urzedu i tam dofinansowuja studia. Czy tak jest? Bo mi dyrekcja nic takiego nie zaproponowala aa powiedziala ze moze mi dofinansowac dopiero w drugim roku pracy..

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: edzia » 2010-02-10, 20:21

tygrysica25 pisze:Slyszalam od niektorych ze to nie ma znaczenia ile lat sie w szkole pracuje
Bo w zasadzie to prawda.
tygrysica25 pisze:ze sklada sie wniosek i dyrekcja musi go przyjac i zawiesc do urzedu
Nic dyrekcja nie musi.
tygrysica25 pisze:Bo mi dyrekcja nic takiego nie zaproponowala
I jeszcze każdemu się z urzędu należy?

Nie cierpię roszczeniowo nastawionych pracowników. :twisted:

Bodzanta
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-02, 12:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: Bodzanta » 2010-05-14, 10:00

tygrysica25 pisze:Jak to z tym jest? Slyszalam od niektorych ze to nie ma znaczenia ile lat sie w szkole pracuje, ze sklada sie wniosek i dyrekcja musi go przyjac i zawiesc do urzedu i tam dofinansowuja studia. Czy tak jest? Bo mi dyrekcja nic takiego nie zaproponowala aa powiedziala ze moze mi dofinansowac dopiero w drugim roku pracy..


Co to za brednie Dyrektor szkoły ma dofinansować czesne za studia?? Juz prędzej zatrudni kogoś z pełnymi kwalifikacjami :mrgreen:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: dushka » 2010-05-14, 11:20

Przede wszystkim nic nie musi.
Poza ty - nie wiem, jak w innych szkołach, u nas dofinansowanie prowadzi referat edukacji, a nie dyrekcja. Jeśli kasa jest, to i mgr, i podypl., i kursy dofinansują. Choćby częściowo. jeśli nie ma - tyłek blady, a ty człowieku możesz sobie żądać ;)

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: Roxi » 2010-05-18, 17:20

Z tego co slyszalam,to dyrektorzy niechetnie dofinansowuja mlodych nauczycieli..z racji tego,ze poprostu boja sie,ze wydadza pieniadze,a potem taki nauczyciel sobie odejdzie do innej placowki.Swego czasu,mojej koelzance szkola zaplacila 60% za 2 letnie uzupelniajace studia magisterskie,a potem kolezanka sobie odeszla z pracy i od tej pory dyrekcja juz nie jest skora do szastania funduszami :wink:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Czy dyrektor powinien sponsorować studia mgr?

Postautor: renati23 » 2010-05-19, 18:53

bardzo wielu dyrektor stosuje taki zapis w regulaminach że nauczyciel któremu szkoła dopłaci do studiów musi pewien okres w szkole przepracować :| jak odejdzie to pieniądze musi zwrócić


Wróć do „Nauczyciel stażysta”