Staż a ilość godzin ?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

TeresaZ
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-09, 12:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Staż a ilość godzin ?

Postautor: TeresaZ » 2010-09-09, 14:27

To ja wbije jeszcze swojego gwoździka jako początkujący nauczyciel-stażysta.

Również mam problem i proszę o pilną odpowiedź.

Chcę bardzo załapać się na staż.
Mam podpisać umowę o pracę w placówce oświatowej, już mają mnie w rozpisie godzin, umowa od 1 września...także niby wszystko gra, problem w tym że mam 6 godzin (zajęcia praktyczne) tygodniowo, zaś do pół etatu miałam ,,dobić" sobie godziny w ramach praktyk wiosennych z uczniami... tylko właśnie się okazało, że tych godzin nie będzie wystarczało...
Stąd pytanie - co jeśli np. znajdę pracę na 3 godziny gdzie indziej, ale od np. października? albo jeśli będę pracować dodatkowo na uczelni - czy to się liczy do etatu nauczycielskiego?
(...ech)

Druga sprawa - jak osoba kombinująca, zaczęłam sama liczyć ile godzin rocznie wynosi etat i trochę się w tym gubię, proszę mnie naprowadzić...
jestem rozpisana:
204h rocznie/6h tygodniowo = 34 tygodnie pracy
34 tyg. pracy x 9 h (wymagane 1/2 etatu) = 306 h (a twierdzą że 350?)
a ja mam 204 h + 14dni x 8 h(praktyki) = 204 + 112= 312 h pracy! (czyli że niby się mieszczę)

sama już jestem w kropce - dobrze myślę i liczę? Proszę o pomoc.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: edzia » 2010-09-09, 20:58

oZZZ pisze:Stąd pytanie - co jeśli np. znajdę pracę na 3 godziny gdzie indziej, ale od np. października?
Mogłabyś robić wówczas staż łączony, ale umowa z inną szkołą musiałaby być zawarta najpóźniej 14 września. Jeśli od października, to nic z tego.

oZZZ pisze:albo jeśli będę pracować dodatkowo na uczelni - czy to się liczy do etatu nauczycielskiego?
Praca na uczelni nie liczy się do stażu.

oZZZ pisze:34 tyg. pracy x 9 h (wymagane 1/2 etatu) = 306 h (a twierdzą że 350?)
a ja mam 204 h + 14dni x 8 h(praktyki) = 204 + 112= 312 h pracy! (czyli że niby się mieszczę)
Tak się tego nie liczy. Jaki wymiar pracy masz na umowie?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: agadanuta » 2010-09-09, 21:06

• odbycie stażu zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego (staż mogą odbywać nauczyciele pracujący co najmniej
½ obowiązkowego wymiaru zajęć i zatrudnieni m.in. w szkołach
i placówkach, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r.
o systemie oświaty; jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w kilku szkołach, i w żadnej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze co najmniej
½ obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie jednak wymiar jego zajęć stanowi co najmniej ½ obowiązkowego wymiaru zajęć dla danego stanowiska, organ sprawujący nadzór pedagogiczny wyznacza dyrektora szkoły, który wykonuje czynności związane z odbywaniem stażu przez nauczyciela),


Nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć szkolnych. Nauczyciel, który został zatrudniony w szkole po tym terminie, nie może rozpocząć stażu do końca roku szkolnego.

TeresaZ
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-09, 12:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: TeresaZ » 2010-09-09, 23:41

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Szkoda że drugą umowę też musiałabym podpisać do 14 września, bo w tym momencie ciężko będzie się wyrobić.

Tak naprawdę moja placówka ma ze mną kłopot :) bo nie umieją mi wyliczyć tych godzin potrzebnych :) i dlatego ciągle jeszcze nie przygotowali dla mnie umowy (ale data podpisania oczywiście 1 wrzesień :)
Dlatego biorę się za ten temat własnymi skromnymi siłami.

Na pewno w tygodniu mam zapewnione 6 godz. zajęć, jednak podstawowy problem jest w tym ile godzin muszę wyrobić podczas praktyk wiosennych (poza tymi 6 godz.) żeby się uzbierało pół etatu... (praktyki trwają teoretycznie przez 3 tygodnie po 8 h dziennie)

I to jest właśnie ta ilość godzin którą ani ja, ani moja placówka nie umiemy wyliczyć :P

Tak naprawdę dużo by już dała wiedza ile godzin w stosunku rocznym to etat (a co za tym idzie, także pół bo to już można sobie policzyć)

Da się jakoś wyliczyć logicznie tę liczbę?

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i proszę jeszcze o odrobinkę więcej :)

Bo tak łopatologicznie myślałam: skoro 6 h/tyg. = 204 h/rok ; to brakujące 3 h/tyg. = 102 h/rok :) a z praktyk wyrabiam 112 h czyli niby nawet 10 więcej niż trzeba?
ech... skomplikowane

(a chłód zimny na karku już czuć, czuć...)

pat
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-20, 11:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: pat » 2011-02-09, 18:54

witam,
Czy można zacząć staż ale prowadząc tylko zajęcia indywidualne? zakładając, że jest to te 9 godzin oraz umowa od 1 września? z góry dziękuje za odpowiedź;)

monikakepinska1
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-20, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: monikakepinska1 » 2011-08-25, 19:58

Witam, nie wiem gdzie zapytać, pytam tutaj: mam 8/18 etatu jako nauczyciel angielskiego i połowę etatu jako nauczyciel świetlicy. Czy w takiej sytuacji mogę zrobić staż?

Czy stanowisko nauczyciela świetlicy jest również z KN? Czy z PUPu? Czy mam prosić i błagać panią dyrektor o godzinę więcej jako nauczyciel angielskiego?

Jestem zdezorientowana, tym bardziej że w maju pani dyrektor powiedziała że sobie staż zrobię... :|

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: Andulencja » 2011-08-25, 20:25

monik.sadowska pisze:Witam, nie wiem gdzie zapytać, pytam tutaj: mam 8/18 etatu jako nauczyciel angielskiego i połowę etatu jako nauczyciel świetlicy. Czy w takiej sytuacji mogę zrobić staż?
A staż jako anglista, czy n-l świetlicy?

monikakepinska1
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-20, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: monikakepinska1 » 2011-08-25, 20:54

@ Andulencja, z wykształcenia jestem nauczycielem angielskiego. Jaka jest różnica? Nie mogę zrobić stażu na kontraktowego w świetlicy? :?
Chciałabym mieć staż jako nauczyciel agielskiego.. Po prostu chce się rozwijać, zrobić staż żeby w czerwcu tytułować się jako nauczyciel kontraktowy...

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: Yoka » 2011-08-25, 22:25

jeśli mas z9 godzin jako anglista to robisz jako anglista, a jeśli niestety nie masz, to nie możesz go robić jako anglista, tylko jako n-l świetlicy - jeśli tu masz conajmniej 9 godzin

dim2dm
Posty: 41
Rejestracja: 2010-07-07, 19:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: dim2dm » 2011-08-25, 22:46

Yoka pisze:... tylko jako n-l świetlicy - jeśli tu masz conajmniej 9 godzin

Pensum na świetlicy jest wyższe.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: malgala » 2011-08-25, 22:52

monik.sadowska pisze:mam 8/18 etatu jako nauczyciel angielskiego i połowę etatu jako nauczyciel świetlicy. Czy w takiej sytuacji mogę zrobić staż?

Jeżeli masz pół etatu świetlicy, to możesz jako nauczyciel świetlicy.
Jeżeli nawet w przyszłości będziesz uczyć tylko angielskiego, to i tak stopień awansu nauczyciela kontraktowego zachowujesz.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: Yoka » 2011-08-26, 09:32

ja jako anglistka nie chciałabym być panią od zajęć na świetlicy i robić staż jako n-l świetlicowy, przecież to oznacza rozwój zupełnie w innym kierunku.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: Andulencja » 2011-08-26, 12:28

Yoka, nie robisz awansu na kontraktowego anglistę, tylko nauczyciela kontraktowego.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: malgala » 2011-08-26, 13:09

Yoka pisze:ja jako anglistka nie chciałabym być panią od zajęć na świetlicy i robić staż jako n-l świetlicowy, przecież to oznacza rozwój zupełnie w innym kierunku.

A czy ujmując w planie rozwoju zawodowego zadania wynikające ze specyfiki prowadzenia zajęć świetlicowych zabrania Ci ktoś rozwijać się w kierunku językowym?
Autorka pytania ma akurat pół etatu świetlicy więc staż robić może. W przyszłym roku tej świetlicy może już nie mieć, może mieć sam angielski, ale stopień awansu nauczyciela kontraktowego, po pomyślnym odbyciu stażu i zaliczeniu rozmowy kwalifikacyjnej, będzie miała.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Staż a ilość godzin ?

Postautor: koma » 2011-08-28, 23:36

Zaraz, zaraz...coś nie tak...

Musisz mieć przynajmniej poł etatu zgodnie z kwalifikacjami. Jesteś nauczycielem, więc teraz masz tez uprawnienia do pracy w świetlicy.
Staż trwa rok, a w czasie tego roku bedziesz pracowała jako anglista i nauczyciel świetlicy - w planie rozwoju możesz podjąć zadania z obu tych "działek".
Jak juz napisano wyżej - robisz staz na nauczyciela kontraktowego!


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron