Zajęcia koleżeńskie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

andżelika5
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-09, 07:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

zajęcia koleżeńskie

Postautor: andżelika5 » 2010-11-14, 23:38

Sama nie wiem, raczej to jest wymysł, bo tylko niektórzy to mają robić, a reszta bardziej doświadczona nie, to oni mają się uczyć ode mnie!?, stażysty, chyba powinno być na odwrót?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zajęcia koleżeńskie

Postautor: edzia » 2010-11-16, 18:57

andżelika5 pisze:tylko niektórzy to mają robić, a reszta bardziej doświadczona nie, to oni mają się uczyć ode mnie!?, stażysty, chyba powinno być na odwrót?
andżelika5, bo w waszej szkole lekcje koleżeńskie nie są po to, żeby się nauczyciele dzielili wiedzą i doświadczeniem, czy pozwalali u siebie podpatrywać dobre metody, lecz po to, żeby był papier z tego, że się "dzielicie wiedzą", bo to ładnie w dokumentacji wygląda. ;) A na papier wypycha się "najsłabsze ogniwa" (czyt. początkujących n-li), niech one się produkują i kajają.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: zajęcia koleżeńskie

Postautor: koma » 2010-11-16, 22:55

andżelika5 pisze:Sama nie wiem, raczej to jest wymysł, bo tylko niektórzy to mają robić, a reszta bardziej doświadczona nie, to oni mają się uczyć ode mnie!?, stażysty, chyba powinno być na odwrót?

Młody nie zna się na całokształcie, ale pojedyncze zajęcia może pokazać nieźle.
Do roboty, nie wymiękaj, pokaż, że Cie stać :D

andżelika5
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-09, 07:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zajęcia koleżeńskie

Postautor: andżelika5 » 2010-11-17, 20:36

Nie mam wyjścia, ale Wiecie co najgorsze jest to,że to jest niesprawiedliwe, bo jak mamy się dzielić, to wedlug ustaleń obejmuje to wszystkich, a nie tylko wybranych. Edzia masz rację to ładnie ma wyglądać na papierze, bo w praktyce to jest szopka.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zajęcia koleżeńskie

Postautor: koma » 2010-11-17, 21:35

andżelika5 pisze:najgorsze jest to,że to jest niesprawiedliwe, bo jak mamy się dzielić, to wedlug ustaleń obejmuje to wszystkich, a nie tylko wybranych.

Angelika...Nie Tobie decydować o tym, co jest w przedszkolu sprawiedliwe.
Ty masz starać sie o to, aby po stażu dyrektorka Cie zatrudniła - a nie kombinować i się burzyć.
Może dyrekcja chce zobaczyć, jak sobie dajesz radę?? I czy warto Cie trzymać w placówce??

Luk81
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-24, 14:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda, Przysposobienie obronne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zajęcia koleżeńskie

Postautor: Luk81 » 2017-09-28, 18:47

nie chcę zakładać nowego tematu - zgadzam się że nauczyciel kontraktowy czy stażysta nie powinien prowadzić lekcji otwartych (koleżeńskich) - a czy nie byłoby dobrą tradycją aby taką lekcję przeprowadził nauczyciel z największym stażem, najbardziej doświadczony który ma najwięcej do pokazania kolegom młodszym stażem? Z reguły jak obserwuję (i czasami prowadziłem takie lekcje otwarte) to zwykle Ci młodzi nauczyciele prowadzą takie zajęcia i są obserwowani. Nigdy nie miałem sposobności obserwacji nauczyciela dyplomowanego który by "młodzikom" przekazał wiele różnych ciekawych rozwiązań .... Czy przykład nie powinien płynąć z góry?

tomo98i
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-04, 09:54
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zajęcia koleżeńskie

Postautor: tomo98i » 2017-11-04, 09:55

Takie zajęcia to bardzo ciekawa sprawa. Coraz więcej ludzie z tego korzysta.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”