czy mam szansę?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koalcia
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-04, 11:38
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

NAUCZYCIEL NIEMIECKIEGO - BARDZO PROSZE O WYJASNIENIE

Postautor: koalcia » 2011-02-04, 11:52

Witam,
ukończyłam w zeszłym roku Ochronę środowiska na uczelni technicznej (mgr inż.) Pracuję w zawodzie, co teoretycznie powinno mnie cieszyć, ale ja zawsze marzyłam o szkole...

W tym roku zdobędę licencjat z italianistyki, ale studia nie dają uprawnień nauczycielskich, teoretycznie można by je zrobić w 1,5 - 2 lata, ale włoskiego nigdzie prawie uczyć nie chcą, stąd myśl o germanistyce (daję korki z niemca od 6 lat i należałoby w końcu zdobyć jakiś papier (mam tylko obywatelstwo i na nim bazuje, jednak nie był to mój język "ojczysty")

Mam stąd takie pytanie. Mam zamiar zacząć germanistykę o specjalności nauczycielskiej (3 letni licencjat) W trakcie z tego, co wiem mogłabym podjąć pracę w szkole. Jednak czy po ukończeniu germanistyki 3 lat będę traktowana, jako nauczyciel z tytułem licencjata, czy poprzedni tytuł niezwiązany z wykładanym przedmiotem będzie się liczył i będę potencjalnym nauczycielem magistrem?

Proszę o odpowiedź. Po ukończeniu 1-go roku germ. chciałabym podjąć pracę w szkole, boję się tylko, że pomimo ukończenia szkół wyższych nie będą one uznawane...

Proszę o odpowiedź.

szonik1
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-08, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

czy mam szansę?

Postautor: szonik1 » 2011-02-08, 13:09

Witam po raz pierwszy na forum:)

Od kilku lat jestem lektorem języka niemieckiego, pracuję w firmach z dorosłymi prowadząc kursy języka ogólnego lub biznesowego. Współpracuję również ze szkołami językowymi.
Chciałabym jednak zacząć pracę w LO, z racji ukończonej lingwistyki (mgr) mam przygotowanie pedagogiczne, jednakże moje kontakty z pracą nauczyciela w szkole ograniczają się jedynie do praktyk odbywanych dobrych parę lat temu. Czy w związku z tym mam jakiekolwiek szanse zdobyć pracę? Mam doświadczenie w nauczaniu, ale nie stricte szkolne. Czy stawia mnie to na straconej pozycji?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy mam szansę?

Postautor: vuem » 2011-02-08, 13:18

szonik1 pisze:Czy w związku z tym mam jakiekolwiek szanse zdobyć pracę?


Absolutnie tak.

szonik1 pisze:Czy stawia mnie to na straconej pozycji?


Absolutnie nie.

szonik1 pisze:z racji ukończonej lingwistyki (mgr) mam przygotowanie pedagogiczne


Przygotowanie pedagogiczne (wymóg przy zatrudnieniu) nie wynika z faktu ukończenia lingwistyki.

szonik1
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-08, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: szonik1 » 2011-02-08, 13:21

Przygotowanie pedagogiczne (wymóg przy zatrudnieniu) nie wynika z faktu ukończenia lingwistyki.[/quote]

Wiem, tak mi się niefortunnie sformułowało:)
Studiowałam lingwistykę specjalność nauczycielską i tłumaczeniową i na dyplomie mam: tłumacz i nauczyciel jęz. niemieckiego.

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: synapsa » 2011-02-08, 19:39

koalcia pisze:ale ja zawsze marzyłam o szkole...
przepraszam, że nie na temat, ale zazdroszczę postawy. I nie jest to cynizm. Życzę powodzenia.

Meggie
Posty: 21
Rejestracja: 2011-02-07, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: Meggie » 2011-02-08, 23:09

Trzymam kciuki, jestem w podobnej sytuacji! Wierzę, że ja mam szansę, wiec mamy je obie! Powodzenia!

00kasia00
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-03, 10:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: 00kasia00 » 2011-05-20, 11:29

Witam wszystkich ubiegających się o wymarzoną pracę w szkole:) Jeśli ktoś zorientowany mógłby wypowiedzieć się na temat, który zaraz przybliże to będę bardzo wdzięczna:

Pracuję w szkole jako nauczyciel zajęć pozalekcyjnych z j.angielskiego - umowa zlecenie, która dobiega końca wraz z końcem maja. Staram się jak mogę zainteresować dzieci przedmiotem i wykonywać swoją "tymczasową" pracę najlepiej jak mogę, by dzieci skutecznie pogłębiały swoją wiedzę. Chyba to wszystko mi się udało, bo bdb wyniki dzieci oraz wzajemna sympatia doszły do uszu pani dyrektor, która osobiście mnie pochwaliła. Przy okazji miłych słów, zapytałam czy mogłabym zostać w szkole od września i pracować w wymiarze nadgodzin innego anglisty (min.6 godz.), p.dyrektor odpowiedziała, że bardzo chciałaby mnie zatrudnić, ale nie wie, czy może coś takiego zrobić - tzn.wziąć nadgodziny jednemu nauczycielowi i zatrudnić nowego na te kilka godzin (na początek - bo za rok sześciolatki idą do 1 klasy więc godzin będzie więcej w szkole). Od tamtej rozmowy minęło już trochę czasu, ja niedługo kończę pracę w tej szkole i mam wrażenie, że jeśli ja sama teraz nie dowiem się czegoś jasno na ten temat, to sprawa odejdzie w zapomnienie. A zależy mi na tej pracy, bo perspektyw w innych szkołach brak.

Jeśli ktoś potrafiłby mi odpowiedzieć - czy mam szansę - bardzo proszę:)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy mam szansę?

Postautor: vuem » 2011-05-20, 13:32

A czemu nie. Umowa nauczyciela, czy KN nie gwarantują nadgodzin. Jeśli spełniasz wymogi dotyczące kwalifikacji, to moim zdaniem tak.

Przypominaj się. Złóż podanie.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: czy mam szansę?

Postautor: koma » 2011-05-20, 18:04

00kasia00 pisze:p.dyrektor odpowiedziała, że bardzo chciałaby mnie zatrudnić, ale nie wie, czy może coś takiego zrobić - tzn.wziąć nadgodziny jednemu nauczycielowi i zatrudnić nowego na te kilka godzin

Oczywiście, że może!
Wydaje się, że dyrektor Cię trochę zbyła takim tłumaczeniem.

00kasia00
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-03, 10:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: 00kasia00 » 2011-05-20, 19:23

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:) Świadomość, że wszystko zależy od p.dyrektor (a nie jej zwierzchników, których musi zapytać) sporo mi dała, teraz sytuację widzę zupełnie inaczej i myślę, że inaczej też będzie wyglądała nasza rozmowa... Dzięki raz jeszcze:)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy mam szansę?

Postautor: vuem » 2011-05-20, 20:40

Powodzenia :D

magdalenak
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-14, 07:09
Lokalizacja: śląskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: magdalenak » 2011-10-14, 07:22

witam serdecznie,
jeżeli ktoś możne proszę o pomoc i wyjaśnienie sytuacji w jakiej się znalazłam; w 2003r ukończyłam studia inż oraz mam przygotowanie pedagogiczne, następnie wyjechałam z Polski na 7 lat i teraz wróciłam, szukam pracy i zastanawiam się czy miałabym szanse na prace nauczyciela. wiem ze musiałabym dokończyć studia i zrobić mgr z tym ze chciałabym uzupełniające mgr zrobić na kierunku bhp i zarządzanie a mój inż jest z ochrony środowiska i zastanawiam się czy to jakoś by kolidowało? czy muszę zrobić mgr na tym samym kierunku co inż, czy to możne nie ma znaczenia?? i czy mogłabym prace zacząć już teraz a naukę kontynuować już pracując??

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy mam szansę?

Postautor: ann » 2011-10-14, 07:43

Przede wszystkim wystarczyłby jeden post na ten temat.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Nauczyciel stażysta”