Po pierwszej lekcji!!

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: elinka » 2007-09-27, 21:02

muszę powiedzieć że ciekawa ta metoda TEST, ja uczę dopiero pół roku w gimnazjum (zaczęłam od lutego zeszłego roku), i mam taką jedną okropną klasę (trzecią) w zeszłym roku byli okropni teraz też, głośni, rozgadani... różnych rzeczy próbowałam... Zobaczymy jak TEST podziała :)

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Monita83 » 2007-09-27, 21:21

renati23- dzięki za wskazówkę, na pewno zapamiętam, choć- obym nie musiała z niej korzystać :wink: Zdaje się, że nauczyciel powinien chyba zbierać wszelkie sprawdziany, kartkówki, wypracowania, referaty i co tam jeszcze uczniowie napiszą... tak?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: renati23 » 2007-09-27, 21:34

Monita83 pisze:Zdaje się, że nauczyciel powinien chyba zbierać wszelkie sprawdziany, kartkówki, wypracowania, referaty i co tam jeszcze uczniowie napiszą... tak?

zbierać musi obowiązkowo, aby je na prośbę rodzica pokazać - a mi chodzi o to, że możesz je pokazać obowiązkowo

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-27, 21:44

elinka pisze:Zobaczymy jak TEST podziała


Elinka, czekamy na relacje :mrgreen:

[ Dodano: 27 Wrzesień 2007, 21:47 ]
Monita83 pisze:Za pierwszym razem chyba nie wierzyli, że będę kazała im wyciągnąć kartki, nie doszło do tego, bo się w miarę uspokoili, natomiast dzisiaj wyciągnęli karteczki, mieli odpowiedzieć na 3 pytania, bardzo proste, z trzech ostatnich lekcji- po prostu banalne! Ich poziom wiedzy okazał się katastrofalny, oczywiście nie wszystkich, ale w większości przypadków- to jest komedia,


Heh...Monita83, u mnie też pierwszaki nie wierzyły, że będzie kartkówka i dziś się zdziwili :mrgreen: . Matulu...co oni powypisywali...Brak słów...Koszmar! A Podobnie jak Ty, zadałam proste pytania z trzech ostatnich lekcji!
Ciekawa jestem, czy jutro będzie im do śmiechu :twisted:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Monita83 » 2007-09-29, 13:45

Co do zbierania tych prac, to chyba jednak będę je zbierać- przynjamniej tak dla własnego bezpieczeństwa, żeby w razie czego móc je komuś pokazać, mimo iż np. być może nie ma takiego przepisu...

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-29, 19:33

Monita ja założyłam teczkę na prace każdej klasy- takie zwykłe białe na wiązanie, albo na gumkę :) . Wszystkie kartkówki, teściki, wypracowania będę w nich gromadzić, bo przecież rodzic w każdym momencie ma prawo zajrzeć do wypracowania swojego dziecka :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: magura:) » 2007-09-29, 20:16

Witam!
Apropo przepisu. Z tego co pamiętam to jakieś trzy lata temu wprowadzono rozporządzenie, które stwierdza, że nauczyciel ma obowiązek przechowywać wszystkie prace pisemne uczniów, które są oceniane. Prace te są przechowywane do wglądu rodzica.
Ja kiedyś założyłam takie teczki dla każdego ucznia, w których przechowywałam ich wszystkie prace. Rodzice mogli je potem sobie pooglądać podczas zebrań. Niektórzy byli bardzo zszokowani ich zawartością!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-29, 21:13

magura:) pisze:Niektórzy byli bardzo zszokowani ich zawartością!


No właśnie... Dlatego ja rozpoczynam kompletowanie prac uczniowskich :)

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: magura:) » 2007-09-29, 21:19

Bardzo polecam! Zawsze można pokazać czarno na białym jak się sprawy mają :D
Niektórzy rodzice nie reagują na same oceny. Muszą zobaczyć na papierze jak wygląda wiedza ich dzieci :roll:
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-29, 21:21

magura:) pisze:Muszą zobaczyć na papierze jak wygląda wiedza ich dzieci


Taaak... i potem jeszcze wysłuchuje się, że przecież on nigdy nie miał problemów itp. itd.... :roll: no i co najgorsze, że rodzice nie zdawali sobie sprawy, że jest aż tak źle :|

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: akinomka » 2007-09-30, 11:45

W temacie o niepodważalności oceny przypominam sobie sytuację następującą: przyszła do mnie matka ucznia, który oskarżył mnie, że wystawiłam mu niesprawiedliwą ocenę. Zarzuciłam mu ściąganie, a on przecież nie ściągał!

Wtedy rozmawiając w 6 oczu, spokojnie zapytałam chłopca o to, czego moim zdaniem nie umiał na sprawdzianie. Zapadło milczenie, matka przeprosiła, chłopak spuścił głowę.

Dążę do tego, że niewiedzę można łatwo udowodnić...

W mojej szkole mamy jednak odgórny nakaz od dyrekcji, żebyśmy przechowywali sprawdziany uczniów przez rok szkolny, tak aby rodzic mógł w każdej chwili obejrzeć pracę dziecka. Ma do tego prawo.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: akinomka » 2007-09-30, 12:27

miwues pisze:
akinomka pisze:Dążę do tego, że niewiedzę można łatwo udowodnić

Ano właśnie, lubię twoje podejście do wychowania, akinomko.


Z Twoich ust (ręki? :roll: ) to prawdziwy komplement :)
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Monita83 » 2007-09-30, 12:28

Dla jakiego własnego bezpieczeństwa? Treść oceny jest niepodważalna, nauczyciel nie musi mieć pracy ucznia, żeby bronić rzetelności tej oceny.
- miwues, masz rację... Jeśli chodzi o "własne bezpieczeńswo"- to po prostu źle to ujęłam, staram się rozsądnie i sprawiedliwie oceniać, dlatego tak, jak piszesz, nie powinnam się matwić o podważanie wystawionej oceny. Wspominając o tym bezpieczeństwie miałam na myśli to, że w każdej chwili będę spokojnie przygotowana na to, jak któryś z rodziców zechce obejrzeć pracę swego dziecka... skorzystam z pomysłu chiczi i też założę sobie teczki dla każdej klasy, umieszczę je w swoim gabinecie :lol:

A jeśli chodzi o udowodnienie komuś jego niewiedzy, to myślę, że z tym też nie będzie u mnie problemu, bo poziom niektórych uczniów jest naprawdę katastrofalny, często niestety wynika on z ich lenistwa... poza tym myślą, że jak są w zawodówce, to nic nie muszą umieć- takie myślenie jest straszne!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-30, 12:34

Monita83 pisze:też założę sobie teczki dla każdej klasy, umieszczę je w swoim gabinecie


Fajnie, że masz swój gabinet :mrgreen: . Ja mam tylko szafę w klasie jednej z polonistek i podróżuję z uczniami z klasy do klasy :/

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: magura:) » 2007-09-30, 12:38

Ja w chcwili obecnej też podróżuję a wszystkie swoje rzeczy jestem zmuszona trzymać w małej szafeczce w pokoju nauczycielkim :?
Ale jeszcze rok temu miałam swoją klasę (jak pracowałam a innej szkole) i muszę orzyznać, że to super udogodnienie. Mogłam tam trzymać wszystkie swoje materiały, książki, prace uczniów (które też zresztą mogłam wywieszać na gazetce). Moim zdaniem to każdy powienien mieć swoją klasę, nawet gdyby miał ją dzielić z innym nauczycielem.
"Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart"


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron