Po pierwszej lekcji!!

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: akinomka » 2007-09-30, 12:39

chiczi pisze:
Monita83 pisze:też założę sobie teczki dla każdej klasy, umieszczę je w swoim gabinecie


Fajnie, że masz swój gabinet :mrgreen: . Ja mam tylko szafę w klasie jednej z polonistek i podróżuję z uczniami z klasy do klasy :/


Ciesz się, że masz SZAFĘ :wink: :lol: Ja mam szafkę w PN (a raczej półeczkę :P) ... Taki już los młodych nauczycieli-wędrowników, ale może z czasem dostanę własną salę i szafę :jupi: :wink:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Monita83 » 2007-09-30, 12:40

Fajnie, że masz swój gabinet
- powiedzmy, że ten gabinet jest "prawie" mój, a jak wiadomo- "prawie" robi wielką różnicę :wink: Z tą różnicą oczywiście żartuję... gabinet dzielę razem z moją koleżanką, również stażystką, lekcje mam zazwyczaj w tej klasie, gdzie znajduje sie ów gabinet- więc tyle dobrze :lol: za wyjątkiem piątków, wtedy mam w innej sali...

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-30, 12:46

Monita83 pisze:za wyjątkiem piątków, wtedy mam w innej sali...


A ja każdego dnia mam każdą lekcję w innej sali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .W szkole ogólnie brakuje sal i czasem muszę mieć zajęcia na stołówce... :/.Jest tablica, są ławki, ale przy jednym stoliku, na wprot siebie, siedzi 4 uczniów...i gadanie gotowe :|

akinomka pisze:Ciesz się, że masz SZAFĘ


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-30, 12:49

miwues pisze:Chiczi, ja jestem jeszcze na etapie, gdy szukałaś pracy. Pisałaś na forum, jak ją znalazłaś? Bo chyba cosik przegapiłem...


30.08 zadzwonił do mnie Dyrektor gimnazjum z pobliskiej wioski i zapytał, czy mam już pracę, bo polonistka poszła na roczny urlop zdrowotny(a właściwie, to chyba gdzieś wyjechała :roll: ). 31.08 pojechałam na rozmowę i dostałam etat :mrgreen:

http://belfrownia.pl/topics9/ja-tez-mus ... -vt807.htm

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-09-30, 12:56

Dzięki Miwues :) :) :)

Awatar użytkownika
atram78
Posty: 7
Rejestracja: 2007-09-29, 17:34

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: atram78 » 2007-09-30, 13:36

Ja dysponuję niestety tylko jedną małą szafką, w której przechowuję wszystkie klasówki, kartkówki, xerówki! Jest tam teraz straszny bałagan! :wink:

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: magura:) » 2007-09-30, 13:52

atram78 pisze:Ja dysponuję niestety tylko jedną małą szafką, w której przechowuję wszystkie klasówki, kartkówki, xerówki! Jest tam teraz straszny bałagan! :wink:


Dokładnie rozumiem Twój ból :) Jestem w tej samej sytuacji. Na razie jeszcze jest w tej mojej szafeczce względny porządek, ale to dopiero wrzesień minął i jeszcze żadnych sprawdzianów nie robiłam!! Co to będzie za miesiąć!!
Czasami brakuje mi mojej własnej klasy i całego zaplecza do dyspozycji :?
"Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart"

Midak
Posty: 13
Rejestracja: 2007-09-10, 17:18

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Midak » 2007-10-01, 17:04

tak sobie czytam i czytam...
A ja nie mam żadnej szafki..nawet szafeczki w pokju nauczycielskim;/ zmuczony jestem wszystko nosic w ciezkim plecaku...
Za duzo nauczycieli..za malo klas...za malo szafek
Ci którzy maja chociaz małą...nawet niewiecie co macie ;p

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: elinka » 2007-10-01, 23:00

Elinka, czekamy na relacje :mrgreen:

więc mam taką jedną klasę... gdzie nic nie działa, dzieci hmmm trudne, albo bardzo trudne... Więc doszło do kartkówki.... i co? no cóż prawie same jedynki (chyba jestem do kitu...) A ich reakcja? Żadna. Po prostu kolejna jedynka. Przeraża mnie to, bo za rok zdawać mają egzamin z ang... Ktoś ma może jeszcze jakieś metody??
W innych klasach nie muszę stosować TESTU na szczęście.

a co do szafek
Szafkę mam, niestety panuje w niej niemiłosierny bałagan... chociaż staram się bardzo... żeby było lepiej, ale cóż u mnie też nie ma sal za dużo więc się tułam... dziś miałam lekcje w świetlicy... okropne. Też "marzę" o własnej sali... może kiedyś. :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: chiczi » 2007-10-02, 15:54

elinka pisze: dziś miałam lekcje w świetlicy... okropne.


Mam podobne odczucia....Tylko, że mi czasem przypadnie pracować na stołówce... :/

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Monita83 » 2007-10-02, 17:04

Klasa, która pisała karną kartkówkę (gdy na tablicy pojawiło się magiczne słowo TEST), dziś też o mały włos by jej nie pisała... ale zaczęli się nazwzajem uspokajać, aż przyjemnie było na to patrzeć :twisted: Kolejna klasa dopiero zapoznała się z tą zasadą- trochę szybciej na nich podziałała, tzn. szybciej doszliśmy do ładu, ciekawe jak będzie dalej...

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: elinka » 2007-10-02, 22:40

no i dziś było lepiej, chociaz szczerze mówiąc, chyba dlatego, że to była 3 lekcja, niestety kiedy mają siódmy angielski odbija im... W sumie fajne dzieciaki, ale w grupie głupieją... Tą klasę dostałam w "spadku". Na razie się stawiają i udowadniają, że oni angielskiego uczyć się nie muszą... Zobaczymy

Midak
Posty: 13
Rejestracja: 2007-09-10, 17:18

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Midak » 2007-10-15, 15:06

Jest to chyba dość powszechne "nie muszę sie uczyć angielskiego bo mi nie bedzie do niczego potrzebny". Wszyscy wiemy jak bardzo taki uczeń się myli. Dziś jedna z uczennic powiedziała, że nie bedzie sie uczyć angielskiego ponieważ i tak wyjezdza do Norwegii. (sic!)

Awatar użytkownika
Anikleo
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-09, 13:18

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: Anikleo » 2007-10-16, 10:10

A moje dzieciaczki (nie wszystkie ale wiekszosc) chce sie uczyc angielskiego i o dziwo zgłaszaja mi sie na lekcji,sa bardzo chetni do rozmowy i dzielenia sie wiedza :) jestem wniebowzieta,bo nawet Ci slabsi tez podnosza reke i probuja :) tym bardziej sie dziwie,ze to 6 klasa :) a angielski maja nieobowiazkowy i nie wlicza sie do sredniej :) czy moge sie czuc z siebie dumna? :P

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: Po pierwszej lekcji!!

Postautor: elinka » 2007-10-17, 19:10

No widzisz, w podstawówce jest troszeczkę inaczej, ja mam w sumie 4 godziny w podstawówce (2 z młodszą grupą i dwie ze starszą grupą) no i 18 godz w gimnazjum...
Na pewno sukces jeśli chcą przychodzą i się uczą. :D
Ja w gimnazjum (szczególnie w drugiej klasie słyszę ... bezsensu ... po co? ... nie będę się uczył ...nie potrzebne mi to ...nic mi to nie da ...nie rozumiem ... itd. Z pierwszakami (w gimnazjum) za to się dobrze pracuje :)
:wink:


Wróć do „Nauczyciel stażysta”