Plan rozwoju nauczyciela stażysty

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Poznaj fachową pomoc w dobrym wydaniu !!

Postautor: Piotr » 2006-10-10, 18:51

Napisz na adres : kowalska@dashofer.pl .Tam na płycie mają wydane "Dokumentacja do awansu zawodowego nauczycieli" . Ja otrzymałem tę informację , więc szybko przekazuję - POWODZENIA. :roll: Piotr.

Wenus
Posty: 23
Rejestracja: 2006-05-12, 21:45

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: Wenus » 2006-10-10, 23:27

Prezentacja może być w dowolnej formie, ustna albo multimedialna - jak kto woli. A jeśli chodzi o papiery i tzw. załączniki - to przecież one tak na prawdę nie dają żadnej pewności, że coś się faktycznie opanowało (napisany scenariusz nie udowodni przeprowadzonej lekcji, ani spis literatury psychologicznej nie potwierdzi przeczytanych lektur itd.). Komisja przecież i tak zadaje pytania. Nie chodzi o ich "ufność", tylko o umiejętność sprzedania siebie.
Może w przypadku nauczyciela stażysty to wygląda trochę inaczej, bo rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przed dyrektorem szkoły i jeśli on sobie życzy teczkę z papierami, to nie ma przeproś. (Więć współczuję Ci Dushka). Ale na egzaminie w Urzędzie Miasta - nie ma takiej potrzeby.
Natomiast analiza teczek "zaocznie", bez udziału zainteresowanego nauczyciela była kiedyś na stopień nauczyciela dyplomowanego (tylko i wyłącznie) - bo to nie jest egzamin tylko akceptacja komisji.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: brzanka1 » 2007-04-14, 22:10

Właśnie :( Też zaczynam pracę jako nauczyciel, tyle że wychowania fizycznego i nie wiem jak mam sie za to zabrać. Wiem ze mam zrobić roczny plan pracy dla każdej klasy jaką będę miała. Wiem jak to się robi bo miałam na studiach ale co po za tym?? co to jest ten plan rozwoju help !!!!!

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: akinomka » 2007-04-15, 16:49

1. Plan roczny skserujcie od któregoś z nauczycieli uczących w szkole.

2. Z planem rozwoju zawodowego pomoże opiekun stażu, którego przydzieli dyrektor po złożeniu przez Was podania o rozpoczęcie stażu (do 14 września).

Poszukajcie przykładów na www.profesor.pl .

A tu macie przykład jak to wygląda.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: brzanka1 » 2007-04-17, 10:18

o :) serdecznie dziękuję. A właśnie Ciebie zapytam, bo już na innym temacie pisałam ale się trochę zdziwiłam. Czy awans zawodowy mogę robić w szkole prywatnej także?

[ Dodano: 2007-04-17, 11:26 ]
uff ufff juz odpowiedz otrzymałam :) zadzwoniłam do kuratorium oświaty :) dziękuję i przepraszam za zamieszanie :)

Awatar użytkownika
Kasicek
Posty: 31
Rejestracja: 2006-09-11, 21:01

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: Kasicek » 2007-07-01, 22:19

akinomka pisze:
2. Z planem rozwoju zawodowego pomoże opiekun stażu, którego przydzieli dyrektor po złożeniu przez Was podania o rozpoczęcie stażu (do 14 września).

A tu macie przykład jak to wygląda.


witam, ja mam pewne pytanko - czy staz w szkole (jestem na V roku) moge robic dopiero po zdaniu egzaminu z dydaktyki? bede go miala w pzadzierniku, a tutaj akinomka pisze ze podania mozna skladac do 14 wrzesnia.. prosze o odp.! :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: chiczi » 2007-07-02, 16:40

Będziesz mogła rozpocząć staż w momencie uzyskania tytułu magistra, a nie po egzaminie z dydaktyki :neutral:

Awatar użytkownika
Kasicek
Posty: 31
Rejestracja: 2006-09-11, 21:01

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: Kasicek » 2007-07-02, 22:47

czyli jednak nie moge odbywac stazu bedac na piatym roku studiow, tak?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: chiczi » 2007-07-03, 16:37


alutka_07
Posty: 7
Rejestracja: 2007-06-17, 12:00
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: alutka_07 » 2007-07-07, 12:50

Kasicek, oczywiście że możesz. Wystarczy tylko aby dyrektor zwrócił się do kuratorium o zgodę na zatrudnienie studenta V roku. I DO DZIEŁA !! Powodzonka. :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: renati23 » 2007-07-07, 19:20

Witajcie :!:
Owszem pracę możesz zacząć zawsze ( nawet na V roku studiów) i jesteś zatrudniona wtedy jako nauczyciel stażysta :lol:
Karta Nauczyciela:
"Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.
2. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego."

Ale aby rozpocząć awans musisz mieć skończone studia wyższe. :cool:

Karta Nauczyciela
"Art. 9b. 1. Warunkiem nadania nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 i ust. 1a-3, odbycie stażu, z zastrzeżeniem art. 9e ust. 1-3, zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela, o której mowa w art. 9c ust. 6, oraz:
1) w przypadku nauczyciela stażysty - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po przeprowadzonej rozmowie;
2) w przypadku nauczyciela kontraktowego - zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną;
3) w przypadku nauczyciela mianowanego - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po dokonaniu analizy dorobku zawodowego nauczyciela i przeprowadzonej rozmowie."

a art. 9 ust.1 pkt.1 mówi że musisz posiadać wykształcenie wyższe :cry:
Karta Nauczyciela
"Art. 9. 1. Stanowisko nauczyciela, z zastrzeżeniem ust. 1a, może zajmować osoba, która:
1) posiada wyższe wykształcenie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym lub ukończyła zakład kształcenia nauczycieli i podejmuje pracę na stanowisku, do którego są to wystarczające kwalifikacje;
2) przestrzega podstawowych zasad moralnych;
3) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania zawodu.
1a. Kwalifikacje wymagane od nauczycieli zatrudnionych w publicznych i niepublicznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych działających na podstawie przepisów o pomocy społecznej określają te przepisy."


MAM NADZIEJE ŻE JEST TO JUŻ JASNE :?:

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: chiczi » 2007-07-07, 19:40

Aaa czyli jeżeli rozpoczyna się pracę w szkole na piątym roku studiów, to staż można odbyć :smile: , ale nauczycielem kontraktowym zostać można po uzyskaniu wyższego wykształcenia :smile: Już wszystko jest jasne, wiem, co odpowiedzieć pytającym koleżankom ze studiów :grin: . Dzięki renati23
Pozdrawiam :smile:

esmeralda_dorsz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-31, 15:31

Jak napisac plan rozwoju dla nauczyciela stazysty(historyka)

Postautor: esmeralda_dorsz » 2007-08-31, 15:38

Zaczelam wlasnie swoja pierwsza powazna prace. Na dodatek spelnily sie moje marzenia i rozpoczelam prace w szkole. Musze przedstawic dyrekcji plan rozwoju zawodowego a nie mam pojecia co mialoby byc w takim planie. Czy moge prosic o pomoc?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: Nosferata » 2007-08-31, 15:48

Pomocą na pewno będzie służył - nauczyciel opiekun stażu.

Plany rozwoju zawodowego stażysty - są w pewien sposób standaryzowane - muszą zawierać pewne - że tak nazwę - obszary wiedzy i umiejętności

min. zapoznanie sie z zasadami awansu , organizacją i funkcjonowaniem szkoły itp.


nie ma się czym przerażać - będziemy służyli pomocą (ja również ) , znajdę sposób co by mój plan (już zrealizowany ) przedstawić


pozdrawiam

Awatar użytkownika
kallys
Posty: 95
Rejestracja: 2007-08-13, 23:36

Re: Plan rozwoju nauczyciela stażysty

Postautor: kallys » 2007-08-31, 15:48

Powinnaś mieć przydzielonego opiekuna stażu - to on powinien podpowiedzieć Ci jak to napisać. Obowiązują Cię wymagania i powinności okreslone w rozp. z 1 XII 2004 r. Napisz do mnie maila to wyślę Ci schemat takiego planu.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron