Możliwość nauczania w szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tomaszczek
Posty: 1
Rejestracja: 2021-10-16, 21:08
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Możliwość nauczania w szkole

Postautor: Tomaszczek » 2021-10-16, 21:15

Witam serdecznie, aktualnie ukończyłem studia licencjackie na kierunku matematyka, specjalność informatyka stosowana. Aktualnie studiuję na studiach magisterskich, kierunek informatyka, specjalność cyberbezpieczeństwo. Dodatkowo od przyszłego miesiąca planowałem zacząć kurs pedagogiczny, aby móc uczyć. Jednak dokonałem kilka wyliczeń i chciałbym zapytać o jedną rzecz:

a) czy jeżeli z licencjatem na kierunku matematyka, specjalność informatyka stosowana chciałbym uczyć matematyki i informatyki, mógłbym to robić? Dlatego, że cyberbezpieczeństwo nie jest jednak najciekawsze, a mógłbym zawsze to zmienić na pedagogikę i nie iść na dodatkowy kurs.
b) jeżeli jednak to nie jest możliwe, to czy na sto procent będę mógł nauczać matematyki i informatyki po tym jak ukończę:
- matematyka, specjalność informatyka stosowana (ukończono),
- informatyka, specjalność cyberbezpieczeństwo,
- kurs pedagogiczny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michalll_95
Posty: 174
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Możliwość nauczania w szkole

Postautor: Michalll_95 » 2021-11-08, 10:31

Kierunek matematyka na poziomie licencjatu jest wystarczający do nauczania matematyki w szkole podstawowej, kierunek informatyka na poziomie studiów magisterskich uprawnia do nauczania na wszystkich poziomach. Ważne tylko, aby zdobyć przygotowanie pedagogiczne z obydwu przedmiotów. Jeżeli nie nabyło się go w trakcie studiów to pozostają studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.

W przypadku Pana licencjatu i jeszcze nieukończonych studiów magisterskich proponuję dopiero po ich ukończeniu wybrać się na przygotowanie pedagogiczne, w przeciwnym razie nabędzie Pan uprawnienia do nauczania matematyki w szkole podstawowej, a do informatyki we wszystkich typach szkół bedzie musiał Pan ponownie odbyć praktycznie te sam studia z przygotowania pedagogicznego.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron