likwidacja szkoły

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Likwidacja szkoły a odprawa

Postautor: grey_wolf2 » 2012-01-19, 17:38

Nauczyciel mianowany pracuje w dwóch szkołach na terenie jednej gminy. W żadnej szkole nie ma pełnego etatu i posiada dwie odrębne umowy. W tym miesiącu zapadnie decyzja o likwidacji jednej z tych szkół i nauczyciel zostanie z 13 godzinami w drugiej szkole. Może ktoś się orientuje czy gimna może nie zapłacić nauczycielowi odprawy bo wójt już zapowiedział że zrobi wszystko żeby nie placić odpraw.
Będę wdzięczna za podpowiedź. W poniedziałejk jest spotkanie z wójtem i potrzebuję merytorycznych argumentów:)
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: likwidacja szkoły

Postautor: Ignatius » 2012-01-19, 19:12

Dyrektor, który rozwiązał stosunek pracy z nauczycielem z powodu:

• całkowitej likwidacji szkoły,

• częściowej likwidacji szkoły albo

• w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub

• zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć,

wypłaca nauczycielowi odprawę.

Wysokość odprawy jest uzależniona od podstawy nawiązania stosunku pracy.

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: likwidacja szkoły

Postautor: grey_wolf2 » 2012-01-19, 21:15

Dzięki ale chodziło mi bardziej o jakieś wyjątkowe sytuacje, w których można to obejść:)
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: likwidacja szkoły

Postautor: Ignatius » 2012-01-21, 18:44

grey_wolf2 pisze:Dzięki ale chodziło mi bardziej o jakieś wyjątkowe sytuacje, w których można to obejść:)

Prawo nie jest do obchodzenia tylko respektowania.

rybka2
Posty: 4
Rejestracja: 2007-10-22, 22:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

likwidacja szkoły

Postautor: rybka2 » 2012-01-25, 20:55

Burmistrz likwiduje naszą szkołe, żadnemu nauczycielowi nie gwarantuje pracy. Jestem nauczycielką dyplomowaną, zatrudnioną z mianowania, z 29 letnim stażem pracy w szkole i mam 50 lat. Czy wg prawa jestem w okresie tzw. chronionym, czy burmistrz ma obowiązek zatrudnienia mnie?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: likwidacja szkoły

Postautor: Peonia » 2012-01-25, 21:23

No nie jesteś niestety w okresie chronionym, bo nie jestes tuż przed emeryturą. Likwiduje burmistrz szkołę, zwalnia pracowników zwolnieniem grupowym. Ty możesz wziąć 6-miesięczną odprawę lub przejść w stan nieczynny.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron