Praca w święta

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tommmy
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-30, 08:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca w święta

Postautor: Tommmy » 2020-01-20, 23:34

Dzień dobry!

Mam pytanie dotyczące pracy w święto. Chciałbym się dowiedzieć czy przysługuje mi dzień wolny za pracę 6.01.2020 w taki sposób, iż odbieram ten dzień w inny dzień, w którym powinienem mieć dyżur.

Jestem wychowawcą w internacie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Moje pensum uśrednione (4 godziny informatyki w szkole) w internacie to 25 godzin. Nie mamy stałego grafiku pracy w internacie. Mam wypracować swoje godziny tj. 25h plus ewentualne nadgodziny. Pracujemy od poniedziałku do niedzieli. Np. w normalnym tygodniu bez zmniejszania pensum czyli świąt itd. pracuję w poniedziałek od 22 do 6, w środę od 11:30 do 22, czwartek pobudka od 6 do 8, w sobotę albo niedzielę 8h.

U nas jest tak, że jak wypada jakieś święto od poniedziałku do piątku to mamy (tak samo jak nauczyciele) obniżone pensum zgodnie z ilością dni świątecznych w danym tygodniu. Nauczyciele mają obniżone pensum i wychowawcy - problem polega na tym, iż jakiś "szczęśliwy" wychowawca musi przyjść do pracy (jeżeli są albo mogą być dzieci) jak to się rozlicza.

Jak to jest z tym zwrotem za pracę w święto. Przepisy niby są jasne. Za pracę w święto przysługuje inny dzień wolny albo 100% za godziny pracy. U mnie w pracy jest problem, gdyż osoba układająca grafik sama wskazała mi dzień wolny tj. 07.01.2020r. twierdząc, iż jest to dzień wolny za pracę w trzech króli.

Tylko czy dzień wolny nie powinien być wskazany w dniu, w którym powinienem mieć dyżur? Co za logika jest w oddaniu dnia wolnego w dniu wolnym.

Jak to jest z tymi godzinami pracy? Czy powinno się oddać tyle godzin ile się pracowało w święto czy niezależnie od ilości godzin powinno się oddać cały dzień?
Czy pracując w święto 6 godzin mogę wnosić o dzień wolny w dniu, w którym mam dyżur np. 10 godzinny i będę miał wolne cały dzień?

Jeżeli mają mi zapłacić to jak to rozliczyć? 6 godzin pracy a płacą jak za 12h?

Czy te godziny wliczają się w te obniżone pensum np. 20 w tygodniu? W tygodniu ze świętem trzech króli łącznie wypracowałem około 26h. Sekretarka nie potrafi mi pomóc. Coś tam mówiła, że u nas jest system pracy ciągłej i cośtam cośtam. Proszę o pomoc


Wróć do „Prawo oświatowe”