zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

levisik
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-03, 09:32
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: levisik » 2009-09-04, 10:24

Bylem na tej stronie : http://www.codn.edu.pl/

Za nic nie moge znalezc jakiegos szkolenia pedagogicznego... Moze wystepuje to pod jakas inna nazwa ?

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: gosiakn » 2009-09-04, 11:00

to musi mieć w nazwie kurs kwalifikacyjny/studia podyplomowe i przygotowanie pedagogiczne, jesli jest dla nauczycieli przedmiotow ogolnoksztalcacych to nie znaczy ze to nie dotyczy Ciebie, zerknij ->http://www.proed.pl/odn/kursy/?subpage=kurs-kwalifikacyjny-pedagogiczny-dla-nauczycieli-przedmiotow-ogolnoksztalcacych

jeśli na tej stronie są formy doskonalenia dla nauczycieli językow obcych, to trzeba napisac do nich i zapytac czy przewidywane sa kursy kwalifikacyjne nadajace uprawnienia pedagogiczne, albo poszukac gdzie indziej, można zapytać Kuratorium Oświaty w Twym mieście.

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: gosiakn » 2009-09-04, 11:08

oto przyklad studiow podyplomowych z pedagogiki

http://www.warszawa.janski.edu.pl/Uczel ... iczne.html

levisik
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-03, 09:32
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: levisik » 2009-09-04, 19:54

No przeciez to jest jakas glupota... Studiowalem 11 semestrow informatyki i teraz musze robic kolejne 3 semestry, zeby uczyc dzieci podstaw informatyki ? Przeciez to jest jakas glupota...
Zauwazylem, ze sa jakies kursy przygotowawcze dla uczacych przedmiotu zawodowego czy cos. Ale dla nauczycieli czynnych zawodowo. Jak mozna byc nauczycielem czynnym zawodowo, skoro sie nie ma uprawnien pedagogicznych... Nic z tego nie rozumiem...

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: gosiakn » 2009-09-04, 20:04

na pewno mozna gdzieś się zapisać, tylko tzeba pójść i się dowiedzieć albo e-mailowo. No wlaśnie dlatego potrzebny jest taki kurs, żebys nie myślał, że nauczanie podstaw czegokolwiek wymaga tylko znajomości tych podstaw, na takim kursie nauczaja/powinni nauczac tego, jak przeprowadzać lekcji (metodyka, dydaktyka), zeby uzyskiwac dobre efekty, zeby uczniowie rozumieli, jak zachowuja sie ucnziowie, co jest typowe dla jakiej grupy wiekowej, czy np jak prowadzic zajecia zeby oddzialywac na wszystkie typy uczniow itd (psycho.), czesc rzeczy jest 'smieszna', jak to na kursach czy studiach, kurs kwalifikacyjny jest o jakies powiedzmy sto godzin krotszy niz np podyplomowe studia, wiec bez przesady...niech nas nie przeraza nazwa/forma - przerazic to sie mozna co najwyzej kosztami :P

azonips
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-15, 11:25
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

praca jako nauczyciel - przepisy

Postautor: azonips » 2009-09-15, 11:36

Witam!

Mam takie pytanie, a w zasadzie kilka pytan:
1) Która ustawa mówi jakie są wymagane uprawnienia aby nauczać w szkole i gdzie ją znaleźć (link byłby przydatny np.)?
2) Co z zajęciami prowadzonymi na świetlicach? (jakie uprawnienia są wymagane itp.)
3) W przypadku starania sie o prace w szkole jakie dokumenty sa porzadane? (CV, podanie o rozmowe? nie wiem....)

Moja sytuacja: obecnie jestem na studiach doktoranckich i nie bardzo mi się uśmiecha praca na uczelni, wolalbym pracowac w szkole. Skonczylem licencjat z matematyki i Politechnike (gdzie obecnie robie doktorat). Czy po tym licencjacie moge uczyc w szkole? w jakich szkolach (jesli tak)? Ponadto posiadam papiery na instruktora szachow: czy moge prowadzic zajecia na swietlicach?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: edzia » 2009-09-15, 20:23

Ad. 1) O kwalifikacjach nauczycieli traktuje rozporządzenie: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2009/0400.htm
Ad. 2) Zdaje się, że uprawnieni do pracy w świetlicy są wszyscy nauczyciele mający kwalifikacje do pracy w danym typie szkoły.
Ad. 3) Zazwyczaj składa się CV i list motywacyjny, ale czasem wystarczą same dokumenty potwierdzające kwalifikacje i ustnie wyrażona chęć podjęcia pracy.

azonips pisze:Czy po tym licencjacie moge uczyc w szkole?
Chyba tylko w gimnazjum i podstawówce.
azonips pisze:Ponadto posiadam papiery na instruktora szachow: czy moge prowadzic zajecia na swietlicach?
Do pracy w świetlicy, jak pisałam wyżej, nie trzeba jakichś ekstra kwalifikacji. Ale dodatkowe papiery mogą być Twoim atutem.

fraczka
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-26, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

przerwa 5-letnia ;D

Postautor: fraczka » 2009-11-26, 17:04

Na poczatku wspomne, ze probowalam usilnie sam arozwiazc ten problem przegladajac Karte Nauczyciela, ale nigdzie nie moglam trafic na zapis w sprawie mnie gnebiacej. Mianowicie, jestem nauczycielem kontraktowym, pracowalam w szkole do konca roku szkolnego 2005/2006, nastepnie od wrzesnia 2006 bylam na platnym polrocznym urlopie (niestety zupelnie wylecialo mi z glowy jak on sie nazywa!!!!, wiem ze bylam nauczycielem w stanie nieczynnym), po czym skonczyla mi sie umowa o prace. A moje pytanie brzmi: czy to prawda, ze po 5 nieprzepracowanych latach w szkolnictwie przepada moj awans zawdodowy i jezeli po tych 5latach bede chciala podjac prace w szkolnictwie to znow zaczynam jako nauczyciel stazysta? A jezeli to prawda i jezeli nie chcialabym stracic swojego awansu, to czy powinnam wrocic do pracy we wrzesniu 2011 czy w styczniu 2011??
Dziekuje z gory za wyjasnienia o odpowiedzi
pozdrawiam goraco

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: malgala » 2009-11-26, 20:01

Jesteś nauczycielem kontraktowym i nic Ci nie przepada.

fraczka
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-26, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: fraczka » 2009-11-26, 20:57

dziekuje bardzo i mam w 100% nadzieje ze masz absolutna racje, bo zamierzam wrocic do zawodu byc moze w niedalekiej przyszlosci ;D
wielkie dzieki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: malgala » 2009-11-26, 21:27

fraczka pisze:mam w 100% nadzieje ze masz absolutna racje, bo zamierzam wrocic do zawodu byc moze w niedalekiej przyszlosci ;D

Możesz być spokojna. to co słyszałaś, to kolejna legenda oświatowa. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: Jolly Roger » 2009-11-27, 07:54

Nic nie przepada i nie przedawnia się. Właśnie mam namacalny dowód gdy znajoma po 8 latach od zakończenia studiów podjęła pracę w szkole.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: Basiek70 » 2010-01-02, 20:57

ja miałam przerwę w pracy 9 lat, nic mi nie przepadło
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

kotwa
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-04, 19:01
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: kotwa » 2010-01-04, 19:11

Witam, jestem nowa na forum i nie bardzo potrafię się odnaleźć, niemniej jednak chciałabym zapytać, czy po ukończeniu studiów na kierunku polonistyka UWr (nie na profilu nauczycielskim) mam jakąś szansę na to, żeby uczyć w szkole. Zapewne potrzebne będą jakieś dodatkowe kursy itd. Jeśli jest mi ktoś w stanie udzielić informacji na ten temat będę bardzo wdzięczna :) i z góry dziękuję.
Podaję jeszcze kilka informacji odnośnie szkół, do których uczęszczałam/ uczęszczam:
mianowicie: mam zamiar w tym roku zdobyć tytuł mgr, ponadto studiuję drugi kierunek, jestem na II roku edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych...
Błagam pomóżcie jeśli tylko jesteście w stanie :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: zastępstwo za nauczyciela kontraktowego

Postautor: edzia » 2010-01-04, 21:04

Według mnie, jeśli studiujesz polonistykę na kierunku nienauczycielkim, to będzie ci brakować tylko przygotowania pedagogicznego, które możesz zdobyć na kursie kwalifikacyjnym lub studiach podyplomowych.


Wróć do „Prawo oświatowe”