Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-07, 20:51

Basso profondo pisze:Hm, też się nad tymi danymi płacowymi zastanawiam :)


ale po co się zastanawiać? przepisy określają co w szczególności arkusz zawierać powinien.. pozostałe, które umieszcza się w arkuszu czyli imiona i nazwiska poszczególnych nauczycieli, ilość przydzielonych im godzin oraz pozostałe dane są już typowymi danymi osobowymi, które otrzymuje OP jako arkusz.. to niby jak ma takie coś opiniować RP? a wzoru arkusza organizacji nie ma i nigdy nie było..

a jak mam pretensje do dyrektora, że mi nie przydzielił godzin, a mógł, to idę do sądu pracy. Co mnie obchodzi ile godzin ma koleżanka czy kolega.. mnie interesuje dlaczego ja nie dostałem godzin i z tym do sądu idę.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-07, 21:01

Basso profondo pisze:
Jethro Tull pisze:imiona i nazwiska poszczególnych nauczycieli, ilość przydzielonych im godzin oraz pozostałe dane są już typowymi danymi osobowymi
Nie harcuj, tak nie harcuj, bo przeharcujesz :)
Imiona i nazwiska nauczycieli nie są danymi osobowymi, lecz stanowią informację publiczną, podobnie ilość przydzielonych im godzin.

Co do "pozostałych danych" to które uznajesz za dane osobowe, bo też niekoniecznie masz rację?


ja piszę o opiniowaniu uważając, że do opiniowania arkusza w takiej postaci w jakiej trafia do OP nie należy do kompetenji RP

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-07, 21:19

Basso profondo pisze: Dlaczego opiniowaniu miałaby podlegać tylko część arkusza?

Niezrozumiałe dla mnie też jest - w szerszym kontekście patrząc - zjawisko ukrywania przez dyrektorów informacji zawartych w arkuszu, traktowania tego dokumentu urzędowego jako informacji niejawnej. Przecież ten dokument stanowi informację publiczną i każdy ma prawo się z nim zapoznać.


również dane płacowe? one też są w arkuszach składanych do OP..
to może niech każdy nauczyciel wlezie od razu do kadrowej i księgowej i zażyczy sobie wydruku tych danych. Ciekawe co na to GIODO powie?

a jeśli arkusz jest robiony w wersji elektronicznej i OP chce tylko w wydruku to co wcześniej opisałem czyli ogólną liczbę godzin, ilość stanowisk kierowniczych, itd. to dyrektor przed zaopiniowaniem ma wyświetlić to na RP by sobie wszysztko obejrzeli? bo jak inaczej mają opiniować?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-07, 21:32

Basso profondo pisze:Spotkałem tu różne stanowiska. Widziałem wyroki sądów administracyjnych, które wysokość poszczególnych stawek wynagrodzeń osób pełniących funkcje publiczne uznawały za informację publiczną. Obiło mi się też o uszy, że wobec tego wyrokowania GIODO za dane osobowe uznaje dopiero konkretną wysokość wynagrodzenia na rękę czy wysokość potrąceń. Nie wiem, na ile ta linia orzecznicza jest ustalona i trwała, ale mogę poszukać sygnatur, jeśli chcesz.


znam te orzeczenia ale pozostanę przy swoim zdaniu tak jak Ty zapewne przy swoim... do sądu nie pójdziemy :-)

ważne z tego wszystkiego jest to co już napisałem.. Jeśli nauczycieli nie zgadza się z wypowiedzeniem czy ograniczeniem etatu ma prawo i powinien złożyć pozew do sądu bo to jest jedyny organ, który ma prawo rozstrzygać i wydać wyrok.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-07, 23:06

Basso profondo pisze:
Jethro Tull pisze:znam te orzeczenia

To też?
VIII SAB/Wa 23/11
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/536E9EF262

też
tu jeszcze jest mały problem bo wójt czy dyrektor szkoły do osoby jak najbardziej publiczne. Nauczyciel nie składa np oświadczeń majątkowych jak ww. osoby i nie jest do końca osobą publiczną, mimo że korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
Choć jakiś wyrok sądu administracyjnego tez jest w sprawie nauczycieli i publiczności ich dodatku motywacyjnego.. nie chce mi się szukać. Ja zostanę przy swoim zdaniu jak napisałem wyżej

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienia i ograniczanie etatów, czyli rzeźnia w szkołach.

Postautor: Jethro Tull » 2012-05-08, 00:08

Basso profondo pisze:
Jethro Tull pisze:Choć jakiś wyrok sądu administracyjnego tez jest w sprawie nauczycieli i publiczności ich dodatku motywacyjnego.

Może to?
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/255B68420F

tak to.. tyle że tu sąd nie tyle potwierdził, że dyrektor powinien podać imienny wykaz oraz przyznane dodatki ale, że nie postapił zgodnie z kpa i nie wydając w odpowiednim terminie decyzji odmawiającej udzielenia informacji.


Wróć do „Prawo oświatowe”