Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: Yoka » 2012-05-16, 19:38

jeśli nigdy żadnej oceny nie podpisywałaś, tzn. że takowej nie dokonano.
O dokonaniu oceny zazwyczaj informuje się na radach.
Sam nauczyciel może również wnioskować o dokonanie oceny, ale to robi się przed rozp. danego r.szk.

Czy dyr. była u Ciebie na jakieś hospitacji? Jeśli tak, to zapewne masz jakaś jej ocenę obserowanej lekcji.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: Yoka » 2012-05-16, 19:39

linczerka pisze:
emilybronte pisze:W mojej szkole nigdy nie dokonywano takich ocen

Nawet oceny dorobku zawodowego nie miałaś?

"Zgodnie z art. 6a ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) praca nauczyciela, z wyjątkiem nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego za okres stażu."


no ja np. też nie miałam. Miałam tylko opinie pohospitacyjne.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: malgala » 2012-05-16, 19:42

emilybronte pisze:W mojej szkole nigdy nie dokonywano takich ocen, albo ja nic o nich nie wiem.

To znaczy, że nie miałaś oceny pracy w tej szkole.
emilybronte pisze:Czy dyrektor musi dokonywac takiej indywidualnej oceny rokrocznie

Nie musi, a jeżeli ma zamiar dokonania oceny pracy, to ma obowiązek powiadomić o tym wcześniej nauczyciela.
Nauczycieli zaplanowanych do oceny powinien mieć uwzględnionych w swoim planie nadzoru pedagogicznego, z którym ma obowiązek zapoznania nauczycieli.

Nie panikuj i czekaj spokojnie na ruch dyrekcji.

emilybronte
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-15, 20:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: emilybronte » 2012-05-16, 19:56

Dziekuję za wszystkie rady.
Czyli jeżeli dyrektorka mnie zapyta kiedy złożę wypowiedzenie, poinformuję ją, że nie chcę się sama zwolnić. Jeżeli w ciągu następnych dni wręczy mi jednak wymówienie, powinam je przyjać, podpisać i potem zakwestionować? Zupełnie nie wiem jak wygląda od strony formalnej, jestem w takiej sytuacji pierwszy raz...:(

emilybronte
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-15, 20:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: emilybronte » 2012-05-16, 20:01

linczerka pisze:
emilybronte pisze:W mojej szkole nigdy nie dokonywano takich ocen

Nawet oceny dorobku zawodowego nie miałaś?

"Zgodnie z art. 6a ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) praca nauczyciela, z wyjątkiem nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego za okres stażu."


Nic mi o tym nie wiadomo. Kiedy zaczynałam staż na nauczyciela mianowanego (2 lata temu), chyba powinna się była pojawić taka ocena, ale czy się pojawiła- nie mam pojęcia.
Napisałam podanie o rozpoczęcie stażu, dyrekcja wyraziła pisemną zgodę, przydzieliła mi opiekuna i chyba tyle. Od dwóch lat na ten temat cisza, nie miałam też żadnych rozmów z dyrekcją na temat stażu.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: linczerka » 2012-05-16, 20:02

malgala pisze:Nie musi, a jeżeli ma zamiar dokonania oceny pracy, to ma obowiązek powiadomić o tym wcześniej nauczyciela.

Policzyłam, mam 9 takich laurek. W związku z tym pytanie. Czy nauczyciel może odmówić oceny pracy? Regularnie jesteśmy oceniani co 2 -3 lata.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: linczerka » 2012-05-16, 20:04

emilybronte pisze:Nic mi o tym nie wiadomo.

O ocenie powinnaś zostać poinformowana, a po ocenie podpisujesz się, że się zapoznałaś. My dodatkowo (nie wiem, czy tak jest w przepisach) dostajemy "laurkę" na własność. Jest klauzula, że od oceny można się odwołać i podany termin.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: malgala » 2012-05-16, 20:09

linczerka pisze:Policzyłam, mam 9 takich laurek. W związku z tym pytanie. Czy nauczyciel może odmówić oceny pracy? Regularnie jesteśmy oceniani co 2 -3 lata.

Odmówić nie może, ale masz nadgorliwą dyrekcję i chyba nie ma co robić.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: Yoka » 2012-05-17, 10:29

emilybronte pisze:Dziekuję za wszystkie rady.
Czyli jeżeli dyrektorka mnie zapyta kiedy złożę wypowiedzenie, poinformuję ją, że nie chcę się sama zwolnić. Jeżeli w ciągu następnych dni wręczy mi jednak wymówienie, powinam je przyjać, podpisać i potem zakwestionować? Zupełnie nie wiem jak wygląda od strony formalnej, jestem w takiej sytuacji pierwszy raz...:(


no jeśli przyjmiesz to wypowiedzenie, to przeczytaj sobie to, co Ci zalinkowałam z KN - masz 30 dni na złożenie wniosku o przejście w stan nieczynny, jeśli tego chcesz i/albo złożenie sprawy do sądu. Na wypowiedzeniu jest też klauzula o sposobie odwołania.

Może i pierwszy raz, ale nigdy nie wiadomo czy ostatni. Teraz w szkołąch to standardzik, takie wypowiedzenia lub nieprzedłużanie umów.

emilybronte
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-15, 20:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: emilybronte » 2012-05-17, 11:14

A mogę nie przyjąc wypowiedzenia jezeli zostanie mi wreczone?

W stan nieczynny mozna przejsc tylko wtedy kiedy rozwiazanie umowy odbylo sie z powodów niezwiązanych bezposrednio z pracownikiem, czyli np brak godzin. W moim przypadku powody zwolnienia pewnie bylyby inne (jakies na predce opracowane) :(

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zażadano ode mnie złożenia wypowiedzenia- proszę i pomoc

Postautor: Yoka » 2012-05-17, 11:26

wiem, co przeżywasz, bo przeszłam przez to, ale uważam, że panikujesz. Nie da się zmyślić ot tak czegoś w parę dni, zaczynasz już snuć teorie spiskowe.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron