Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marta_33
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-15, 19:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: marta_33 » 2012-06-22, 22:11

Nauczyciel dostaje propozycję ograniczenia etatu do 15 godzin na nowy rok szkolny. Przy czym dyrekcja zawiadamia nauczyciela, że prawdopodobnie dostanie aneks do umowy w sierpniu na dodatkowe 3 godziny nauczania indywidualnego aby uzupełnić etat. Reszta nauczycieli tego samego przedmiotu ma pełen etat.
W czerwcu okazuje się,że brakuje 9 godzin z przedmiotu, zostają zniesione podziały na grupy w przyszłych trzech klasach czwartych ponieważ rodzice wypisują dzieci z klas trzecich i klasy nie spełniają wymogów podziału.
W sierpniu nauczyciel ten dostaje kolejne ograniczenie etatu do 9 godzin ,reszta nauczycieli nadal zachowuje pełen etat ( dwoje z nich ma o wiele krotszy czas pracy, nizszy stopien awansu, nie wieksze zaslugi).
Czy mozna wreczyc dwa razy ograniczenie etatu, bez zachowania trzymiesiecznego wypowiedzenia? Czy mozna tez ograniczac etat do 9 godzin nauczycielowi mianowanemu a zachowac pelen etat dla kontraktowych?
To jest sytuacja ktora ma duze prawdopodobienstwo wystapienia od wrzesnia, dlatego prosze o pomoc i rady.Wole zabezpieczyc sie na przyszlosc

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-06-25, 22:08

Witam!!!
Mam ogromna prośbę, chodzi o uzupełnianie etatu w drugiej szkole.
Otóż obecnie pracuje w dwóch szkołach, od września zaplanowanoa mi w szkole macierzystej 10h zaś w drugiej szkole 8h.
Prosiłam dyrektorów w obu szkołach abym od wrzesnia miała zatrudnienie na uzupełnianie etatu.
Początkowo byli za, ale dwa dni temu oznajmili iż jest obecnie prawo, ze aby ubiegać się o uzupełnianie do etatu musiałam wcześniej ( a dokładnie w tym roku) mieć w jednej ze szkół pełny etat.
Zupełnie nie wiem gdzie znalezli taki rozporządzenie, czy jest one prawdziwe czy to jest wymysł dyrektoró.

Bardzo bym prosiła o POMOC. Gdzie mogę uzyskać fachową pomoc i czy to jest prawdziwe. bardszo mi zalezy gdyż 8h pozbawia mnie wszelkich przywilejów.
Dodam ,że w lipcu mam egzamin na mianowanego. Pracuje juz 8 rok w szkolnictwie.

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: zkt » 2012-07-22, 10:38

Ja miałam podobną sytuację. Oprócz mnie (jestem dyplomowana z dużym stażem i mam dodatkowe uprawnienia do fizyki) w szkole była pani z 2letnim stazem, kontraktowa z uprawnieniami do fizyki. Dyrektor jeszcze w grudniu poinformował mnie, że nie bedzie dla mnie miał godzin (dodatkowo była wtedy w ciąży). Ja odparłam, ze to jego problem. A potem, gdy byłam już na zwolnieniu, na radzie przedstawił jakieś zasady do rozwiazywania umów z nauczycielami, to nie jest rozporzadzenie, ale skoro nasz dyrektor tym sie kieruję, to jest to cos poważnego. A więc wg tych zasad sa pewne kryteria: m.i.
- staż (ważniejszy jest w tej szkole);
- stopień awansu i inne

Poszukaj w necie - znajdziesz

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-07-22, 11:33

Z tego co się dowiedziałam to wójt wymyśla takie cuda i szuka oszczędności. Ale nie wiem czy on z własnej kieszeni płaci nauczycielom za pracę. Bo tak to wygląda. Może ja w takim razie powinnam nasłać PIP na nasza gminę bo tu się robi Państwo w Państwie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: iluka » 2012-07-25, 15:46

Nauczycielka ma umowę na czas określony do dnia 31.08 -jej umowa ulega z mocy prawa przedłużeniu do dnia porodu.
- zaświadczenie od lekarza - ciąża
- pismo od dyrektora do akt o przedłużeniu umowy na podstawie art. 177 KP
- potem stosunek pracy ulega rozwiązaniu, a n-lka nabywa prawo do zasiłku macierzyńskiego, który będzie jej płacił ZUS

A dyplomowany w międzyczasie zwolniony z art. 20 - i wszystko gra?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: iluka » 2012-07-25, 15:49

JUSTYNA, JAKIE MIAŁAŚ UMOWY W TYCH DWÓCH SZKOŁACH? TO WAŻNE. I NA ILE GODZIN?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-08-02, 15:17

Obecnie miałam 9h w jednej i 14 w drugiej natomiast od wrzesnia bede miała 8h i 10 h co daje mi własnie równo 18 h

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: iluka » 2012-08-02, 16:12

Ale jaki rodzaj umowy? 8 razy na czas określony w tej samej szkole?! Na niepełnym etacie? Na zastępstwo? Na czas nieokreślony?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-08-02, 16:36

W jednej szkole gdzie mam więcej godzin mam na stałe juz od dawna, zaś w tej drugiej mam do 31.08 i od 1.09 nowa umowa na pewno znowu na rok. I tak co rok, bo juz rozmawiałam z dyrektorem na ten temat.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: iluka » 2012-08-02, 16:47

Moim zdaniem w szkole, której masz umowę na czas nieokreślony musisz wywalczyć jak najwięcej godzin /ograniczenie etatu tylko na rok/, a uzupełnienie etatu w innej.
justynaTolek pisze:W jednej szkole gdzie mam więcej godzin mam na stałe juz od dawna, zaś w tej drugiej mam do 31.08 i od 1.09 nowa umowa na pewno znowu na rok. I tak co rok, bo juz rozmawiałam z dyrektorem na ten temat.
Wiele moich koleżanek tak ma, szczególnie z przedmiotów , których jest mało godzin.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-08-02, 16:50

Rozmawiałam w tej sprawie już z wieloma osobami nawet z radca prawnym do spraw nauczycieli i on tez nie widzi przeciwwskazań abym miała łączenie etatu. Natomiast u Nas w gminie pojawił się ten problem i tu już chyba pomoże jedynie wyprawa do samego wójta. Bo jak dyrektorzy załamują ręce to jest źle:(

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: iluka » 2012-08-02, 18:39

Jednego się nauczyłam na własnej skórze, cokolwiek Ci mówią , niech to zrobią na piśmie z uzasadnieniem i podaniem podstawy prawnej. Ty też się zwróć choćby jednym zdaniem =zapytaniem na piśmie. W razie czego masz coś w ręce od czego się możesz odwoływać, ale i sam sposób zmusza decydenta do głębszego zastanowienia. Powodzenia :!:
justynaTolek pisze:Początkowo byli za, ale dwa dni temu oznajmili iż jest obecnie prawo, ze aby ubiegać się o uzupełnianie do etatu musiałam wcześniej ( a dokładnie w tym roku) mieć w jednej ze szkół pełny etat.
No tu bym się zgodziła z tą różnicą, że nie
justynaTolek pisze:mieć w jednej ze szkół pełny etat.
, lecz być zatrudniona na pełnym etacie /choćby z ograniczeniem na dany rok szkolny z uzupełnianiem w innej/
justynaTolek pisze:Prosiłam dyrektorów w obu szkołach abym od wrzesnia miała zatrudnienie na uzupełnianie etatu.
To chyba rola OP :? Przypilnuj sobie tego, zwłaszcza, że jesteś po egzaminie na mianowanego i czeka Cię p :arrow: rzekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy :arrow:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: malgala » 2012-08-02, 18:55

iluka pisze: Przypilnuj sobie tego, zwłaszcza, że jesteś po egzaminie na mianowanego i czeka Cię p :arrow: rzekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy :arrow:

Jak nie będzie miała zatrudnienia w pełnym wymiarze, to umowa nadal pozostaje na czas nieokreślony, a nie na podstawie mianowania.
iluka pisze:To chyba rola OP

Zgadza się. Na uzupełnienie etatu w innej szkole kieruje OP.

justynaTolek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-10, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwójne ograniczenie etatu-czy to jest zgodne z prawem?

Postautor: justynaTolek » 2012-08-03, 19:50

Dziękuję za pomoc. Będę atakowała po 15 sierpnia bo wtenczas dyrektorzy wracają do szkół.


Wróć do „Prawo oświatowe”