nowa Reforma w LO a wychowawstwo

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mareko
Posty: 63
Rejestracja: 2009-08-03, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

nowa Reforma w LO a wychowawstwo

Postautor: mareko » 2012-08-15, 02:05

Witam,

Od wrzesnia wchodzi do LO nowa reforma jak zapewne wszyscy wiedzą. Moja koleżanka powiedziała mi coś bardzo dziwnego co chciałem poruszyc na forum bo dla mnie to nie ma sensu ale moze czegos nie rozumiem.

Otóż powiedziała, że w nowej reformie jest jakiś problem z przydzielaniem wychowawstwa nauczycielom językowcom. Czy któs może rozumie o co tu chodzi ? Ma to jakiś sens ? Może ktoś obeznany z tą nową reformą coś tutaj skojarzy.

Faktycznie w naszej szkole od września zaden językowiec nie dostał nowego wychowawstwa. Przypadek czy cos innego ?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: nowa Reforma w LO a wychowawstwo

Postautor: Jethro Tull » 2012-08-15, 12:00

mareko pisze:Witam,

Od wrzesnia wchodzi do LO nowa reforma jak zapewne wszyscy wiedzą. Moja koleżanka powiedziała mi coś bardzo dziwnego co chciałem poruszyc na forum bo dla mnie to nie ma sensu ale moze czegos nie rozumiem.

Otóż powiedziała, że w nowej reformie jest jakiś problem z przydzielaniem wychowawstwa nauczycielom językowcom. Czy któs może rozumie o co tu chodzi ? Ma to jakiś sens ? Może ktoś obeznany z tą nową reformą coś tutaj skojarzy.

Faktycznie w naszej szkole od września zaden językowiec nie dostał nowego wychowawstwa. Przypadek czy cos innego ?


nie widzę żadnego związku między zmianami, które wchodzą od września do szkół ponadgimnazjalnych z przydzielaniem wychowawstwa. Językowiec może je otrzymać jak każdy inny nauczyciel. Wszystko zależy od organizacji przyjętej w danej szkole.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nowa Reforma w LO a wychowawstwo

Postautor: renati23 » 2012-10-21, 18:35

mareko, w naszej szkole językowiec dostał wychowawstwo :wink:

delta_delta
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-06, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: małopolskie

Re: nowa Reforma w LO a wychowawstwo

Postautor: delta_delta » 2012-10-24, 16:37

U mnie na sześć klas pierwszych, to w trzech wychowawcami są jezykowcy :) Z tym, że zawsze wszystko było tak organizowane aby cała klasa miała np. angielski z jednym nauczycielem, przez co bardzo często brali wychowawstwo. Kolega pracuje w Technikum, gdzie angliści chociażby nie mają nigdy wychowawstwa, bo zajęcia z języków prowadzone są między oddziałowo.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron