Skład pensum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Skład pensum

Postautor: Basiek70 » 2012-09-06, 00:18

u nas ma być projekt, ciekawe czy będzie bo pisząca go pani z gminy rozpisała godzinę za 35zł brutto
i jakoś nie widzę kolejki chętnych szczególnie ze trzeba ofertę na przetarg dać
a w szkole gdzie zajęcia sa do 17-tej znalezienie miejsca na zajęcia wiąże się z wieczornymi zajęciami
nie wiem jak będzie, chwilowo cisza
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Skład pensum

Postautor: Afroditte » 2012-09-06, 20:10

Zastanawiam się jeszcze, czy OP może takie kółka np. zlikwidować w trakcie roku szkolnego a nauczyciel, który ma pensum składające się tylko z takich zajęć straciłby pracę?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Skład pensum

Postautor: Basiek70 » 2012-09-06, 20:20

no nie moze, zatwierdzają arkusz organizacyjny na rok
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Skład pensum

Postautor: dora8201 » 2012-09-06, 21:35

Basiek70 pisze:u nas ma być projekt, ciekawe czy będzie bo pisząca go pani z gminy rozpisała godzinę za 35zł brutto
i jakoś nie widzę kolejki chętnych szczególnie ze trzeba ofertę na przetarg dać
a w szkole gdzie zajęcia sa do 17-tej znalezienie miejsca na zajęcia wiąże się z wieczornymi zajęciami
nie wiem jak będzie, chwilowo cisza


a czy przetarg nie polega na tym, że składa się ofertę podając swoje wynagrodzenie i wybierają to najkorzystniejsze? jeśli narzucona jest stawka godzinowa od razu to jest po prostu oferta pracy a nie przetarg? chyba, że mówimy tu o maksymalnym wynagrodzeniu 35zł

swoja drogą - nie wiem jak u Was ale u nas w ostatnich 2 latach projekty (ale finansowane przez unię) były po 70zł/h... za 35zł brutto nie wiem czy opłacałoby mi się rezygnować z czasu spędzonego z rodziną i odpoczynku na poczet siedzenia w szkole do 19 (u nas wszelkie projektowe sprawy muszą być poza godzinami lekcyjnymi uczniów)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Skład pensum

Postautor: Basiek70 » 2012-09-06, 21:48

ano o maksymalnym
ja też uwazam ze to niewarte mojego rodzinnego czasu
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Skład pensum

Postautor: marek474 » 2012-09-06, 22:09

70 zł brutto? u nas w obecnym projekcie z UE nauczyciel jest zatrudniony według KN, czyli ma płatne za te godziny jak za zwykłe nadliczbówki, więc jak ktoś jest nauczycielem kontraktowym, to ma kokosy i każde soboty zajęte. Choć mam niemiłe doświadczenia z tego typu projektami, zastanawiam się czy i tego nie wziąć, (240h dodatkowych godzin w roku, pewnie uznacie mnie za nienormalnego), ale każda kasa się przyda zwłaszcza, że u nas wychowawstwo to 5 zł na ucznia, przy 15 w klasie, a 100zł motywacyjnego, to już szał.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Skład pensum

Postautor: dora8201 » 2012-09-06, 22:21

marek474, no 70zł brutto ale nie są to takie wymiary godzin o jakich Ty piszesz - ja miałam 10godz. w SP i 11 w gim, najwięcej chyba miał ktoś 60.

przy 240 rocznie to już całkiem niezły zarobek nawet przy liczeniu tego jako nadgodzina

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Skład pensum

Postautor: Basiek70 » 2012-09-06, 22:33

marek474 pisze:70 zł brutto? u nas w obecnym projekcie z UE nauczyciel jest zatrudniony według KN, czyli ma płatne za te godziny jak za zwykłe nadliczbówki


no właśnie u nas też, z tym ze ze stawki dyplomowanego liczone
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Skład pensum

Postautor: marek474 » 2012-09-06, 22:38

U nas jak napiszą projekt w UE dla wszystkich szkół w mieście, to liczby godzin, jak i liczby uczniów, którzy muszą na nie uczęszczać są wzięte z księżyca. W małych szkołach fizycznie trudno takie rzeczy wykonać, ale trzeba. Pisałem o niemiłych doświadczeniach, bo już 2 lata miałem inny projekt w dwóch podstawówkach i liczba godzin tez była kosmiczna (nie ukrywam lepiej płatna), ale dzieciaki miały 6 bloków dodatkowych zajęć i po miesiącu oni, rodzice i każdy nauczyciel miał dość. A teraz w szkole równocześnie są 3 projekty (szkółka mała, a ile różnych zajęć to już nie liczę). Oznacza, to tylko tyle, że dzieci siedzą w szkole do późnego wieczora i prawie całe soboty.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Skład pensum

Postautor: linczerka » 2012-09-07, 14:49

My też ciągle bierzemy udział w projektach, z kasą bywało różnie, najlepiej opłacało się pływanie. :D W tym roku też kilka projektów, ale to inna para kaloszy. Najmilej wspominam projekty, które sama pisałam dla naszych dzieciaków. Kasa nie była rewelacyjna, ale multum atrakcyjności.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

DilSe
Posty: 37
Rejestracja: 2012-09-02, 10:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skład pensum

Postautor: DilSe » 2012-09-09, 09:47

marek474 pisze:70 zł brutto? u nas w obecnym projekcie z UE nauczyciel jest zatrudniony według KN, czyli ma płatne za te godziny jak za zwykłe nadliczbówki,

W mojej szkole taka sama stawka. Teraz rozumiem - dlaczego.
Szkoda tylko, że pomimo trwania programu od kwietnia 2012 roku nauczyciele nie mają zapewnionych materiałów do pracy. Wszystkie pomoce zakupują sami, kopiują karty pracy dla dzieci na swój koszt, i tym podobne, chociaż na początku przekonano nauczycieli, że wszystko co potrzebne do realizacji projektu unijnego dostaną.
A może się mylę? Może ja to źle zrozumiałam? Może właśnie w ramach tych 70 zł nauczyciel ma to na starcie wszystko dzieciom zapewnić ?
Ciekawe jak ci nauczyciele będą rozliczani po realizacji projektu z wykorzystania otrzymanych/przyznanych? przez unię materiałów, sprzętu i tak dalej...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Skład pensum

Postautor: linczerka » 2012-09-09, 11:20

DilSe pisze:nauczyciele nie mają zapewnionych materiałów do pracy

Jest koordynator projektu. Jego trzeba zapytać.
DilSe pisze:na początku przekonano nauczycieli, że wszystko co potrzebne do realizacji projektu unijnego dostaną

Proponowałabym egzekwować. Dyrekcja nie pomoże? Będą się rozliczać z budżetu, ciekawe, jak to zrobią. :roll:
A może, jak będziecie pisać sprawozdania, to ujmiecie ten brak pomocy w sprawozdaniu?
DilSe pisze:jak ci nauczyciele będą rozliczani po realizacji projektu z wykorzystania otrzymanych/przyznanych? przez unię materiałów

Napisać: brak pomocy z budżetu projektu.
Dla mnie to jakiś przekręt. Przecież kontrole są! Osobiście zgłosiłabym ten fakt w UP.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

DilSe
Posty: 37
Rejestracja: 2012-09-02, 10:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skład pensum

Postautor: DilSe » 2012-09-09, 11:32

linczerka pisze:A może, jak będziecie pisać sprawozdania, to ujmiecie ten brak pomocy w sprawozdaniu?
DilSe pisze:jak ci nauczyciele będą rozliczani po realizacji projektu z wykorzystania otrzymanych/przyznanych? przez unię materiałów

Napisać: brak pomocy z budżetu projektu.

Przekażę Twoją radę Koleżankom. Dziękuję.

DilSe
Posty: 37
Rejestracja: 2012-09-02, 10:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skład pensum

Postautor: DilSe » 2012-09-09, 12:09

linczerka napisał/a:
Jest koordynator projektu. Jego trzeba zapytać.


Jesli chodzi o koordynatora projektu w szkole, to lepszej osoby nie można było wybrać. Jest wyjątkowa. Ma najcięższą pracę. Najmniej przyjemną . Najbardziej czasochłonną. Wszystkim udziela życzliwej pomocy i wsparcia przy wypełnianiu dokumentów. Ach....nie jestem upoważniona opisywać w Jej imieniu, na czym polega Jej rola Ma niewdzięczną funkcję - i na dodatek z tego co wiem - pełni ją gratis.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Skład pensum

Postautor: marek474 » 2012-09-09, 14:17

O roli koordynatorów też można by sporo napisać. U nas zawsze jest nim dyrektor, tylko wszelką pracę dodatkową związaną z projektem zawsze komuś zlecał, a wynagrodzenie koordynatora do małego nie należy.


Wróć do „Prawo oświatowe”