sprawdzian szóstoklasisty

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

monica
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 15:23

sprawdzian szóstoklasisty

Postautor: monica » 2007-10-04, 15:25

Czy mogę być przewodniczącą szkolnej komisji egzaminacyjnej, jeśli sprawdzian pisze moje dziecko. Czy regulują to jakieś przepisy prawne?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: sprawdzian szóstoklasisty

Postautor: Jethro Tull » 2007-10-04, 20:13

oczywiście, że możesz. Sprawdzian się pisze a nie zdaje więc rola komisji jak i przewodniczącego to zapewnienie uczniom warunków do spokojnego napisania sprawdzianu oraz zapobieganie ściąganiu. Ty nie egzaminujesz przecież, nie zadajesz pytań, nie sprawdzasz prac ... itp.

monica
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 15:23

Re: sprawdzian szóstoklasisty

Postautor: monica » 2007-10-05, 13:33

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Na Ciebie zawsze można liczyć. :wink:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: sprawdzian szóstoklasisty

Postautor: dushka » 2007-10-06, 12:21

Podepnę się z innym pytaniem

Mam ucznia, który z powodu mikrouszkodzeń mózgu nie jest w stanie w jakimkolwiek stopniu opanować czytania i pisania. Rozpoznaje tylko litery, kiedy mu je wskażę. Poza tym nic. przy tym bardzo inteligentny, znacznie powyżej normy. Ma orzeczenie o konieczności kształcenia w klasie integracyjnej, z opinią z PPP o objęciu go grupą ryzyka dysleksji, z zaleceniami, by za niego zapisywać odpowiedzi w czasie sprawdzianów. I teraz: jak to będzie wyglądało na egzaminie w 5 i 6 klasie? Na razie chłopiec jest w 4, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, co dalej? Niby wiem, że oblanie egzaminu nit ma żadnych konsekwencji, tym bardziej w przypadku takiego ucznia, który dalej będzie szedł do naszego gimnazjum integracyjnego i będzie specjalną opieką objęty. Ale chłopak naprawdę jest mądry, a mikrouszkodzenia wykluczają w jego przypadku opanowanie podstawowych czynności. Dlaczego miałby więc być poszkodowany oblaniem egzaminu? Jest bardzo ambityn...


Wróć do „Prawo oświatowe”