Zwolnienie lekarskie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-01-11, 13:27

Naganna praktyka w każdym przypadku!

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: vuem » 2012-01-11, 13:55

gieniun pisze:Od uznawania to chyba w takim przypadku jest ktoś inny.


Nie do końca, zalecenie lekarza nie ma mocy polecenia służbowego, czy wojskowego rozkazy.

Zdarzało mi się na sugestie lekarza o pozostaniu w domowym łożu odpowiedzieć stanowcze NIE i jakoś nikt mi prawa do decydowaniu nie odbierał. :wink:

gieniun pisze:A głupstwa w kraju się zdarzają: zwolniono kobietę, która w czasie L4 wybrała się na pielgrzymkę (choć siły niebieskie chyba zadziałały, bo wygrała w sądzie :) ... najwyższym :) )


No faktycznie zadziałały, bo wg mnie to ewidentna przesłanka do uznania nieobecności w pracy za nieusprawiedliwioną.

Została zwolniona za udział w pielgrzymce w czasie "choroby", czy za nie stawienie się w pracy?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: koma » 2012-01-11, 20:35

Ewidentnie wzięła zwolnienie, aby iść na pielgrzymkę, prosić o przebaczenie kłamstw u lekarza.
Jakie to polskie... :rotfl: Pielgrzymka ważniejsza od prawdomówności :lol2:

eKiErKa
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-29, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: eKiErKa » 2012-02-15, 16:28

Czy dyrektor może wyciągnąć jakieś konsekwencje z tego, że nauczyciel jest na l-4? Ostatnio chorowałam, musiałam iść na l-4, kilka osób miało już nieprzyjemności za to, że chorowały i boję się teraz, że też mogę mieć to samo. Nikt nie wybiera sobie choroby, jednak co zrobić w sytuacji, gdy wyciągane są z tego, że się choruje konsekwencje?

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: b.hunter » 2012-02-15, 17:22

eKiErKa pisze: kilka osób miało już nieprzyjemności za to, że chorowały


A jakie to były nieprzyjemności?

eKiErKa
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-29, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: eKiErKa » 2012-02-15, 17:40

Jakieś docinki, zabranie dodatku motywacyjnego z uzasadnieniem, że to przez zwolnienie lekarskie, pytanie przy nauczycielach jaki wpływ na efektywność kształcenia mają zwolnienia lekarskie tych osób, komentarze w pokoju nauczycielskim, gdy te osoby były chore, pomijanie tych osób przy wręczaniu nagród itp. Nie chcę, żeby to samo spotkało mnie, staram się, ale te osoby też pracują dobrze a mimo wszystko jak ktoś jest na zwolnieniu to potem ma różne dziwne przytyki, nagle nauczyciel, który pracował dobrze starał się i miał wyniki po chorobie jest stawiany w świetle leniwego, nic nie robiącego, nie zasługującego na dodatek, nagrodę i ciągle ma wypominane, że zachorował. Boję się chorować. Jak mam badania to z językiem na wierzchu biegnę do pracy, żeby nie brać zwolnienia. Mimo wszystko nie zawsze się da tak pracować, czasem, szczególnie w szkole "załapie się" przecież jakieś choróbsko, które trzeba wyleżeć:(

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

zwolnienie lekarskie a dwie prace

Postautor: perla83 » 2012-06-06, 11:15

Witam
Może tutaj ktoś mi wytłumaczy, bo jak dotąd nie znalazłam nigdzie odpowiedzi, jak postępować w takich przypadkach. Otóż... poza szkołą jestem zatrudniona w firmie, gdzie mam nienormowany czas pracy (obowiązki tygodniowe mogę wykonać w 1-2 dni). Czy w sytuacji, gdy będę potrzebowała 3-4-dniowego zwolnienia lekarskiego w szkole, muszę je również dostarczać do drugiego pracodawcy mimo, że i tak wykonam w danym tygodniu powierzone obowiązki? Ten drugi pracodawca nie bierze pod uwagę takiej opcji, że pracownik mógłby pójść na L-4 i taki "wybryk" jest równoznaczny z utratą pracy. Czy można być na zwolnieniu tylko w jednym miejscu pracy, a w drugim tę kwestię przemilczeć?

Bardzo proszę o wyjaśnienie...

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: katty » 2012-06-06, 12:09

Nie można, jeśli jesteś na zwolnieniu to nie wolno Ci wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ba, nie wolno ci go wykorzystywać niezgodnie z przeznaczeniem, czyli np. nie możesz sobie wykorzystać tego czasu na remont w domu, wizytę u fryzjera czy zakupy. Możesz napytać sobie biedy, jeśli się do tego nie zastosujesz. Albo jesteś zdrowa albo nie, albo nie i o tym decyduje lekarz. Nie ma takiej opcji, żebyś dla jednego pracodawcy była zdrowa, dla drugiego chora.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Cytryn » 2012-06-06, 16:34

Wykonaj pracę dla firmy po okresie 3-4 dniowego zwolnienia...tydzień ma 5 dni...Skoro jest nienormowany.

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: perla83 » 2012-06-07, 13:08

oczywiście rozumiem, że kiedy jestem na zwolnieniu, to wówczas nie pracuję nigdzie. Bardziej chodziło mi o to, czy kiedy jestem chora i fizycznie nie daję rady funkcjonować w szkole, dostaję zwolnienie na 3 dni i w tym czasie w domu dochodzę do siebie; pracę dla firmy wykonuję po okresie zwolnienia ale mimo to L-4 muszę temu drugiemu pracodawcy dostarczyć? Pracuję od kilku lat ale jeszcze ze zwolnienia lekarskiego nie korzystałam, stąd te moje - być może naiwne - wątpliwości i pytania :oops:

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: katty » 2012-06-07, 14:56

Hm, to bardziej skomplikowane. A jaki masz rodzaj umowy?

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: perla83 » 2012-06-07, 21:18

to jest umowa o pracę; teoretycznie można by czuć się w miarę pewnie, ale nie raz i nie dwa widziałam tam różne niefajne zachowania względem pracowników, więc nic mnie nie zaskoczy

maria_re
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-17, 15:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

L-4

Postautor: maria_re » 2012-09-17, 15:47

Witam, mam banalne pytania w sprawie nieobecności, przepraszam, ale nie wiem, u nas w szkole się nie mówi jak to jest, a nie rozumiem tych skomplikowanych paragrafów.
Mam etat 18 godzin. Pracuję: pon -7 lekcji, wt. -0, śr. 2, czw. -7, piątek 2.
Jeśli mam L4 na środę - czy odliczane mam dwie lekcje, czy 4,5? czy dostaję 80% z 4,5 bez względu na ilość lekcji w tym dniu?
Jeśli mam L4 na trzy dni pon-śr. to ile mam odliczane?

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: zkt » 2012-09-17, 18:35

Moim zdaniem 80% liczy się od "dziennego etatu", czyli od 3,6

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: elizabethj » 2012-09-17, 19:25

Tak przy okazji L4 :) Czy w Waszych szkołach jest praktykowane to, ze za zwolnienia lekarskie obniża się dodatek motywacyjny?


Wróć do „Prawo oświatowe”