Zwolnienie lekarskie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: fruzia » 2010-09-19, 21:20

A skąd wiadomo, że się ma nadliczbówki akurat w piątki lub w poniedziałki? Ja mam 3 godziny ponadwymiarowe i jak ich nie wypracuję to poprostu mam 80% gołej pensji, nawet jeśli nie będzie mnie 1 dzień w szkole.

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: jarko » 2010-09-19, 21:36

sposób obliczania nadliczbówek jest taki, że kiedy nie ma Ciebie w szkole gdy masz więcej niż obowiązkowe pensum(z reguły, 3,6 godziny) wtedy nadliczbówki tygodniowe sa niepłatne, płacą za te dni kiedy masz więcej niż pensum. Dlatego nie warto mieć dużo lekcji w poniedzialek i piątek jak się bywa na chorobowym i bierze chorobowe obejmujące sobote i niedzielę

agatnow
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-25, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: agatnow » 2011-12-13, 09:07

Witam serdecznie :D
Jestem obecnie na zwolnieniu z powodu problemów z ciążą i raczej nie wrócę do pracy już w tym semestrze.
I nurtują mnie pewne zagadnienia.
Czy osoby, które idą na zastępstwo, ale nie są nauczycielami danego przedmiotu mogą wstawiać uczniom oceny do dziennika z mojego przedmiotu?
Kto powinien wystawić oceny semestralne?
Dziękuję za odpowiedzi...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: malgala » 2011-12-13, 17:27

agatnow pisze:Czy osoby, które idą na zastępstwo, ale nie są nauczycielami danego przedmiotu mogą wstawiać uczniom oceny do dziennika z mojego przedmiotu?

Jeżeli realizują ten przedmiot, to czemu mają nie oceniać?
agatnow pisze:Kto powinien wystawić oceny semestralne?

Wyznaczona przez dyrektora osoba. Przede wszystkim ta, która miała najwięcej zastępstw z tego przedmiotu.

agatnow
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-25, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: agatnow » 2011-12-13, 21:36

Tylko, że ja jestem jedynym matematykiem w tej szkole. Rozumiem wszystko gdyby na zastępstwo poszedł inny matematyk, ale nie osoba, która nie uczy nawet przedmiotu pokrewnego.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-12-13, 22:37

agatnow pisze:Rozumiem wszystko gdyby na zastępstwo poszedł inny matematyk, ale nie osoba, która nie uczy nawet przedmiotu pokrewnego.
Rozumiem i popieram. Zastępstwa "z przypadku" mogą posłużyć za dowód tezy, że wystarczy wyższe wykształcenie do uczenia dowolnego przedmiotu, jeżeli tylko dzieje się to na zastępstwach doraźnych. W mojej karierze zdarzyło się, że temat Twierdzenie Pitagorasa rozpoczęła koleżanka chemiczka i wyłożyła ... Jeżeli w trójkącie zachodzi równanie ... to on jest prostokątny. Dzięki za takie zastępstwo.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Basiek70 » 2011-12-13, 22:43

tak naprawdę jest to problem dyrektora, nie Twój
Ty jesteś na zwolnieniu, jak rozumiem długotrwałym

u mojej koleżanki była taka sytuacja; była po skomplikowanym złamaniu nogi i operacji
skontaktował się z nią dyrektor
wypracowali taki system: ona przygotowywała materiały na lekcje oraz sprawdziany, po czym je sprawdzała i oceniała
no ale to była kwestia kilku tygodni przed końcem semestru, więc po prostu ćwiczyli to co zrealizowali wcześniej
no i zgodziła się na takie rozwiązanie, choć nie musiała
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

agatnow
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-25, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: agatnow » 2011-12-14, 08:30

Jak nawet tydzień byłam na zwolnieniu, to robiono jeden temat przez ten czas, a jak wróciłam to dzieciaki i tak nie umiały zrobić prostych przykładów. W innej klasie zostały wprowadzone oznaczenia, które pojawiają się w gimnazjum dopiero. Czy takie zastępstwa mają jakikolwiek sens???
Ja bym się nie podjęła robić czegoś na czym do końca się nie znam.
W sumie do końca semestru zostało nie dużo czasu, a ja mając nawet ponad 20 ocen nie mogę zdecydować o ocenie na semestr, a przecież każdy ma inne kryteria wystawiania ocen...
Szczerze to jestem tą sytuacją zniesmaczona.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
:D :D :D :D :flower: :flower: :flower: :flower: :D :D :D :D

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: partita400 » 2011-12-14, 08:51

Ja bym się nie przejmowała zbytnio, tak jak pisze Basiek, to bardziej problem dyrekcji niż Twój .Odpoczywaj i myśl o dzieciątku.

Pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: koma » 2011-12-14, 22:04

Ktoś te oceny przecież musi wystawić. Nie możesz tego zrobic Ty, bo nie masz prawa - jestes wtedy na zwolnieniu lekarskim. Zrobi to wyznaczona przez dyrektora osoba. Nie musi przeciez robic tego sama - może przyjść do Ciebie i skonsultować.

Zniesmaczenie nic nie pomoże - widzisz jakies wyjście, skoro nie świadczysz pracy?

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Zwolnienie lekarskie - konsekwencje nie wykorzystania.

Postautor: Belfrzyca » 2012-01-10, 18:01

Chciałam dobrze, ale dobrze nie przemyślałam sprawy i wyszło na odwrót. Jestem chora i dostałam zwolnienie lekarskie od minionego poniedziałku na tydzień. Nie skorzystałam z niego, ponieważ nie chciałam zabrać dzieciakom możliwości poprawienia ocen. Teraz już semestr mam zamknięty i nie wiem co robić:
czy iść na zwolnienie od jutra (plus taki że nie będę dłużej narażać dzieciaki na zarażenie,minus że czekają mnie duże nieprzyjemności ze strony dyrekcji za przychodzenie w czasie choroby)
czy nie wspominać o żadnym zwolnieniu i liczyć na to, żę nic się nie wyda?

Poradźcie co robić. Jakie konsekwencje grożą mi za przychodzenie do pracy mimo zwolnienia?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: vuem » 2012-01-11, 07:29

Belfrzyca pisze:czekają mnie duże nieprzyjemności ze strony dyrekcji za przychodzenie w czasie choroby)


Biorąc pod uwagę Twoje pobudki, to nie oczekiwałbym tego.

A konsekwencje? Z chyba żadne, za ten dzień będziesz mieć zapłacone jak na chorobowym, więc zdaje się, że jakieś 80%.

...ale może się mylę...jakie duże nieprzyjemności? Opieprz, nagana, potrącenie motywacyjnego? :wink:

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: b.hunter » 2012-01-11, 09:33

Masz L4- to siedź w domu. Celem zwolnienia jest jak najszybszy powrót do zdrowia i odzyskanie zdolności do pracy. Jeśli lekarz więc wydaje takie zwolnienie, to chyba wie, że jest ci potrzebne.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: vuem » 2012-01-11, 10:28

gieniun pisze:Masz L4- to siedź w domu. Celem zwolnienia jest jak najszybszy powrót do zdrowia i odzyskanie zdolności do pracy. Jeśli lekarz więc wydaje takie zwolnienie, to chyba wie, że jest ci potrzebne.


Gieniunie drogi, musztarda po obiedzie zdaje się :wink:

Po drugie, każdemu z nas zdarza się ... lub zdarzy uznać, że konieczność rekonwalescencji jest mniej istotna od czegoś tam innego.

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: b.hunter » 2012-01-11, 13:00

Gieniunie drogi, musztarda po obiedzie zdaje się


Oj tam. Rada na przyszłość :P

Po drugie, każdemu z nas zdarza się ... lub zdarzy uznać, że konieczność rekonwalescencji jest mniej istotna od czegoś tam innego.


Od uznawania to chyba w takim przypadku jest ktoś inny. A głupstwa w kraju się zdarzają: zwolniono kobietę, która w czasie L4 wybrała się na pielgrzymkę (choć siły niebieskie chyba zadziałały, bo wygrała w sądzie :)... najwyższym :) )


Wróć do „Prawo oświatowe”