Zwolnienie lekarskie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nauczycielka07
Posty: 9
Rejestracja: 2007-08-31, 20:46

Zwolnienie lekarskie od psychiatry

Postautor: nauczycielka07 » 2007-08-31, 20:52

Sprawa jest skomplikowana, ale jezeli przyniose do szkoly zwolnienie od psychiatry to bede miec jakies klopty? Czy to jest tylko taki temat tabu w szkole bo ja wiem ze nauczyciele sie psychiatrycznie lecza.
Jedeynym wyjsciem jezeli chce sie zwolnienie i to ukryc to isc do lekarza rodzinnego i poprosic o zwolnienie, ale nie zawsze tak mozna no chyba ze lekarz rodzinny jest moze znajmomym psychiatry bo inaczej sie boi.
Jeszcze nie mialam przypadku zebym musiala takie zwolnienie znaiezc ale nie wiem czy nie bedzie t konieczne.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-01, 00:31

a dlaczego kłopoty? psychiatra jest lekarzem jak kazdy inny..

nauczycielka07
Posty: 9
Rejestracja: 2007-08-31, 20:46

Hmmm

Postautor: nauczycielka07 » 2007-09-01, 09:06

No niby jak inny, ale potem Ci nalepiaja etykiete z "zoltymi papierami" bo pani sekretarka wszystkim powiedziala. A nauczyciel z "zoltymi papierami"??? to co to za nauczyciel.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Nosferata » 2007-09-01, 09:14

Rzeczywiście - tego sie można obawiać ...

Ostracyzm, uwagi ...itp.

Rozumiem obawy , na dyskrecje w szkole nie ma co liczyć niestety :(:(

nauczycielka07
Posty: 9
Rejestracja: 2007-08-31, 20:46

no tak

Postautor: nauczycielka07 » 2007-09-01, 10:26

Ja w sumie sie tym nie przejmuje bo pracuje w Warszawia tutaj szkol jest sporo i anglistow potrzebuja doslownie WSZEDZIE. Jezeli cos bedzie nie tak to moge zmienic prace i juz. W mojej szkole bede teraz pracowac 2 rok i w sumie to co maja do powiedzenia panie nauczycielki to jakos mnie nie bardzo interesuje. One i tak sa zazdrosne ze moge pracowac w szkole na pol etatu a reszte pieniedzy zarobic prywatnie.No takie jest zycie, kiedys anglistom moze byc tez zle ale narazie jest dobrze. Naprawde nie chce byc niegrzeczna ale narazie tak jest. W szkole tez nie moge pracowac duzo godzin bo jest to dla mnie ogromnym stresem.
A moze ktos z Was mial taki przypadek lub zna kogos?

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: daughter » 2007-09-01, 10:32

Ja znam przypadek nauczycielki w szkole na wsi, która przeszła załamanie nerwowe z powodu pracy i wszyscy nauczyciele (no w sumie jest ich tylko 10) o tym wiedzieli i nikt nie patrzył na nią jak na wariatkę. No ale może to jest specyfika miejsca. Co innego w szkole, w której jest np. 100 nauczycieli i większość się nie zna.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: renati23 » 2007-09-01, 10:51

W tamtym roku przyszłam pracować w szkole w małej miejscowości. W szkole tej pani pedagog była na urlopie na poratowanie zdrowia, bo właśnie przeszła załamanie nerwowe (miało to związek z życiem prywatnym) nie radziła sobie z uczniami z którymi miała rewalidacje. Do tego doszła depresja.
Pani ta wróciła w kwietniu i muszę powiedzieć że nie bardzo mi się podobało podejście innych nauczycieli do niej. Nauczyciele ją lekceważą, praktycznie z nią nie rozmawiają a pani ta siedzi cichutko, wogóle sie nie odzywa i chyba nie najlepiej się czuje wśród nas wszystkich.

Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-29, 21:14

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Joanka » 2007-09-01, 13:58

Niestety to chyba prawda, że osoby leczące się psychiatrycznie są niemile traktowane. Taka wiadomość szybko się rozchodzi i wzbudza chorą sensację. W mojej szkole pracowała pani lecząca się na schizofrenię. Przez długi czas o tym nie wiedziałam, potem mnie zaczęły dziwić niemiłe komentarze innych nauczycieli, dotyczące zachowania czy też nawet fryzury tej kobiety. No i dowiedziałam się. To było wstrętne. Zamiast jej współczuć, wspierać w leczeniu, szybko wyłapywano jej gorsze dni i była to podstawa rozmów w pokoju nauczycielskim. Okropne, ale prawdziwe. Sądzę jednak, że nie jest to tylko specyfika szkoły, wydaje mi się, że tak jest wszędzie, niestety.
Pozdrawiam:)

nauczycielka07
Posty: 9
Rejestracja: 2007-08-31, 20:46

:)

Postautor: nauczycielka07 » 2007-09-01, 14:32

No ja nie mam schzofreni ale mam zaburzenia nerwicowe a pracujac w szkole czasami one natezaja sie. zyje z tym i nawet sie nie lecze ale czasami czuje ze potrzebuje odpoczynku i chcialbym miec wolne, a to dlatego ze niechce truc sie chemia.w szkole niestety nie jest mozliwe aby wziac sobie urlop kiedy sie chce tylko wtedy kiedy jest to nam nakazane, a ja czasmai potrzebuje kilka dni wolnego w innym czasie i wtedy tylko moge sie zwrocic do lekraza. takie zwolnienie moze przpisac tylko psychiatra u ktorego mam konsultacje, bo jezeli pojde do lekarza rodzinnego (a nie mam stalego) i nie mam goraczki to on mysli ze symuluje:))) niestety ale lekarze rodzinni widza tylko objawy fizyczne.:(

Kaja
Posty: 13
Rejestracja: 2007-05-21, 21:35

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Kaja » 2007-09-01, 17:11

Myślę że nic w tym złego że to ma być zwolnienie od psychiatry. Ale musisz sama się najpierw z tym uporać, że to nie wstyd leczyć się psychiatrycznie. Tzn mieć dość siły by to zaakceptować i sama siebie nie skazywać na ostracyzm. Czy inni zrozumieją?Część tak, część nie. Ale na to nie masz wpływu poza takim, że możesz po prostu nie liczyć się z ich zdaniem. Oficjalnie nikt Ci nie ma prawa z tego powodu dokuczać. A ja znam 3 osoby leczące się u psychiatry i pracujące w oświacie i mam wrażenie że nikt ich nie napiętnuje.Z kolei znam też osoby które powinny zaleczyć stany nerwicowo depresyjne, a boją się iść do psychiatry, i męczą się z tym okropnie. Ich stan zdrowia się pogarsza, a te opory nie pomagają w niczym! Tak więc lekarz jak lekarz. TY poradź sobie z akceptacją faktu i będzie dobrze 8) Pozdrawiam
Kaja

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Hmmm

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-01, 20:12

nauczycielka07 pisze:No niby jak inny, ale potem Ci nalepiaja etykiete z "zoltymi papierami" bo pani sekretarka wszystkim powiedziala. A nauczyciel z "zoltymi papierami"??? to co to za nauczyciel.


jesli pani sekretarka lub ktokolwiek inny (lista osób, które będą wiedziały od kogo zwolnienie lekarskie jest bardzo zawężona) taką informację poda dalej to po pierwsze takiej osobie grozi dyscyplinarne zwolnienie z pracy za ujawnianie tajemnicy słuzbowej i spraw osobistych pracowników a Ty winnaś złożyć do sądu o naruszenie dóbr osobistych i odszkodowanie. Pozwac tez można samą szkołę za naruszenie dóbr osobistych

nauczycielka07
Posty: 9
Rejestracja: 2007-08-31, 20:46

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: nauczycielka07 » 2007-09-02, 10:05

Dzieki za slowa otuchy.Ja tez znam pare osob ktore powinny sie leczyc a sie boja z powodu utraty pracy bo to akurat nie jest w szkole.
Tak jak mowie ja nie powinnam sie przjmowac i nie jestem osob ktora sie zbytnio przejmuje, a tak jak powiedzialam narazie mam dosc latwa mozliwosc zmiany pracy.
Ale tak naprawde, jezeli ja zaniose zwolnienie do pani sekretarki to w sumie w szkole powinna o tym wiedziec tylko ona i pan dyrektor no i moze pani w kadrach ale to wszystko.
I jezeli bede potrzebowala zwolnienie to wezme go i jezeli dowiem sie ze ktos o tym wie oprocz osob w "kotre powinny wiedziec" a napewno nie sa to moje kolezanki z pracy to wtedy zajme sie tym w inny sposob.
I faktem jest ze praca w szkole jest bardzo stresujaca ale nie tylko w szkole, i powinno sie w tym kraju nareszcie obalic ten mit ze psychiatra to leczy tylko "szalencow i schizofrenikow" bo za kilka lat dopiero bedzie problem.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-02, 20:50

nauczycielka07 pisze: Ale tak naprawde, jezeli ja zaniose zwolnienie do pani sekretarki to w sumie w szkole powinna o tym wiedziec tylko ona i pan dyrektor no i moze pani w kadrach .

z reguły zwolnienia trafiają do kadr więc zanieś je właśnie tam a sekterarce wystarczy powiedzeć, że jesteś na zwolnieniu by przekazała tą informację dyrektorowi, ktory musi zorganizowac zastępstwa. Wtedy liczba osób "wtajemiczonych" w zwolnienie ogranicza się do 2 (kadrowa i dyrek jak będzie chciał spojrzec)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Dostarczenie L4

Postautor: chiczi » 2007-12-08, 21:55

Pytanie na przyszłość :wink: - w jakim terminie muszę dostarczyć do szkoły L4? Jest możliwość przesłania zwolnienia pocztą?
Dziękuję za informacje :)

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Zwolnienie lekarskie

Postautor: eldog » 2007-12-08, 23:46

Chiczi masz obowiązek powiadomić zakład pracy niezwłocznie o zwolnieniu lekarskim, ale na dostarczenie masz 7 dni, nawet możesz zwolnienie dostarczyć pocztą, z tym nie ma problemu oczywiście wcześniej je sobie skseruj i oczywiście trzeba przesłać listem poleconym, ale możesz posłużyć się osobą inną, która jest w stanie dostarczyć twoje zwolnienie do zakładu pracy, najlepiej mieć jeszcze na kopii pokwitowanie złożenia zwolnienia lekarskiego! Ale pamiętaj musisz powiadomić zakład pracy o swoim zwolnieniu niezwłocznie! Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!


Wróć do „Prawo oświatowe”