Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: Afroditte » 2013-06-24, 12:42

Podoba mi się Twój punkt widzenia, edzia, dobrze ujęłaś sedno sprawy.
"My wish is world's command"

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: empo » 2013-08-01, 16:22

Co do postu gemmy:

Takie wyliczenia otrzymasz od pracodawcy jak urodzisz. Wiele się może zmienić - chociażby termin porodu. Ferie nie wliczają się do urlopu.[/quote]

Ferie nie wliczają się do urlopu? Od kiedy? Jestem w podobnej sytuacji jak gemma i już mnie poinformowano, że za ten rok przysługuje mi 6 tygodni urlopu - a nie 8, bo 2 wykorzystałam w czasie ferii.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: Afroditte » 2013-08-02, 18:19

No więc sama sobie odpowiedziałaś -
za ten rok przysługuje mi 6 tygodni urlopu - a nie 8, bo 2 wykorzystałam w czasie ferii.
"My wish is world's command"

pinessska
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-15, 15:24

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: pinessska » 2013-08-23, 20:31

Witam..............jestescie skarbnicą wiedzy dlatego moje pytanie zadam właśnie tutaj Wam.
Pracuje w przedszkolu jako nauczyciel kontraktowy
W przyszłym roku 2014 powinnam zakonczyc staz egzaminem na nauczyciela mianowanego.
Jestem w ciąży........jeszcze nie na l-gdyż mam mały dylemat,poród w styczniu 2014- gdybym wybrała roczny urlop macierzynski po powrocie do pracy musze zaczynac staz od początku ? całe 2 lata i 9 miesiecy?To co robiłam przez te 2 lata by przepadło?
Czy przedłuzył by sie on tylko o ten rok macierzynskiego plus l4 ?

Nie czuje sie zbyt dobrze i nie wiem czy isc juz na l4 bo przepadnie tylko te 1,5 roku czy robić tak aby nie było przerwy dłuzszej niz rok i wrócic po 26 tygodniowym macierzynskim aby dokonczyc stac i nie stracic tego co udało sie zrobic w ciagu 2 lat :(

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: koma » 2013-08-23, 21:38

Odwieczny problem:
zjeść ciastko i mieć ciastko. :lol:

Jeżeli ciąża jest zagrożona - iść na L4 i dać sobie spokój z awansem, bo są ważniejsze sprawy.
Jeżeli można pracować - to pracować i nie kombinować ze zwolnieniem.

Ciąża to nie choroba :!:

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Roczny macierzyński nie dla nauczycielek

Postautor: Afroditte » 2013-08-23, 21:50

pinessska pisze:gdybym wybrała roczny urlop macierzynski po powrocie do pracy musze zaczynac staz od początku ? całe 2 lata i 9 miesiecy?To co robiłam przez te 2 lata by przepadło?


Tak.
Art. 9d pkt. 5 KN: "5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze."

pinessska pisze:Nie czuje sie zbyt dobrze i nie wiem czy isc juz na l4 bo przepadnie tylko te 1,5 roku czy robić tak aby nie było przerwy dłuzszej niz rok i wrócic po 26 tygodniowym macierzynskim aby dokonczyc stac i nie stracic tego co udało sie zrobic w ciagu 2 lat :(


No takiej decyzji za Ciebie tu nie podejmiemy.
"My wish is world's command"


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron