powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: zkt » 2013-06-06, 16:05

Witam.
Mam następujące pytanie. Otóż przebywam na półrocznym zwolnieniu lekarskim. Teraz we wtorek powinnam wrócić do pracy. Podczas mojej nieobecności dyrektor zawarł z kilkoma osobami umowę, ale zamiast na czas zastępstwa , podpisał aż do któregoś lipca. I powstał problem

Prawdopodobnie ma pomysł, żeby przydzielić mi do końca roku szkolnego inny rodzaj zajęć, podejrzewam, ze w internacie. Oczywiście, nie uśmiecha mi się, to. Wiadomo w internacie nie 18 godz, tylko 30. No i nie jest zgodne z moimi kwalifikacjami.

Co powinnam zrobić? Wiem, że moge do sądu pracy. Ale to potrwa. Co poradzicie zrobić teraz? Czy mogę odmówić, bo niezgodne z kwalifikacjami. poza tym to ja jestem stałym pracownikiem?

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: Ignatius » 2013-06-06, 16:17

Dyrektor nie może zrobić tak jak opisujesz, bo to niezgodne z prawem.
Jak zawalił to i tak będzie musiał płacić, a ty będziesz sobie siedział dyspozycyjny w szkole.
Co więcej, jeśli do końca maja nie dostałeś do podpisania żadnego pisma, to od września dalej pracujesz w tym samym wymiarze jak obecnie.

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: zkt » 2013-06-06, 16:31

Tak, wiem ze niezgodne z prawem. Tylko co ja mam zrobić, jeśli on jednak tak zrobi? Czy mam odmówić wykonywania tych "innych" czynności? Czy przyjść do pracy i siedzieć? Czy gdzieś to zgłosić?

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: Ignatius » 2013-06-06, 18:17

Nic nie musisz robić. Zgłaszasz gotowość do pracy.

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: zkt » 2013-06-07, 11:22

Tak zrobię.
Tylko martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Po długotrwałym zwolnieniu powinnam przejść badania lekarza medycyny pracy. Otrzymałam skierowanie (na moją prośbę), ale akurat zarejestrowano mnie na dzień powrotu do pracy na rano. Czyli we wtorek mam powrócić do pracy, a na 8-mą mam badania. wcześniej nie dało rady.

Czytałam gdzieś poradę, ze badania przeprowadza się po zwolnieniu, nie w trakcie, czyli niby wszystko w porządku. Ale jakbym chciała zgłosić gotowość do pracy powinnam być o 8j w szkole.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: iluka » 2013-06-07, 17:23

Bez zaśw. od lek. med. pracy dyr. ma prawo Cię nie dopuścić na stanowisko. 182 dni wykorzystałaś. L4 zakończyłaś kiedy?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: powrót z półrocznego L4 - przydział innych zajec

Postautor: zkt » 2013-06-07, 23:31

L4 kończy się 10go czerwca. Na badania zapisana jestem 11, czyli wtedy, gdy mam wracać. Ale czytałam gdzieś w poradach prawnych, że w czasie zwolnienia takich badań nie powinno sie przeprowadzać.

Zresztą zmieniła się sytuacja. Trochę mam pogmatwaną historię. Staram się o urlop zdrowotny, dyrektor odwołał się od orzeczenia, czekam na komisję. Tu też dziwna historia. Ale postawię pytanie w wątku o UDPZ


Wróć do „Prawo oświatowe”