Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

vego
Posty: 21
Rejestracja: 2008-05-10, 18:52
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: vego » 2013-08-27, 09:02

Witam. Czy nauczyciel stażysta zatrudniony na czas określony na zastępstwo, może sam wypowiedzieć umowę np. z 2 tyg. okresem wypowiedzenia...?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Yoka » 2013-08-27, 09:54

zawsze można wypowiedzieć umowę

vego
Posty: 21
Rejestracja: 2008-05-10, 18:52
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: vego » 2013-08-27, 10:09

No właśnie czytałem na ten temat i są trochę sprzeczne opinie (np. w sytuacji, gdy nie jest w um. zawarty okres wypowiedzenia i gdy um. jest na czas dłuższy niż pół roku)...Ale ostatecznie znalazłem informację mówiącą, cyt.: "umowę na zastępstwo można rozwiązać za wypowiedzeniem wynoszącym 3 dni robocze bez względu na czas jej trwania oraz bez konieczności zamieszczania w umowie klauzuli o możliwości jej wcześniejszego rozwiązania za wypowiedzeniem". Tylko pytanie, czy pracownik także może to zrobić w trybie 3-dniowym....lub 2-tygodniowym...bez żadnych konsekwencji dla siebie, jeśli np. dyrekcja nie byłaby zbyt przychylna i nie chciała rozwiązać umowy za porozumieniem stron...

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Yoka » 2013-08-27, 12:15

a w tej umowie nie masz nic na ten temat napisanego?

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: buzok » 2013-08-27, 15:34

Każda ze stron może wypowiedziec umowe... jak masz z 3 dniowym czy 2 tygodniowym to takie terminy obowiazjuje dwie strony i wcale nie musisz się tlumaczyc z jakiego powodu( umowa zamknieta tak ma i koniec)

vego
Posty: 21
Rejestracja: 2008-05-10, 18:52
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: vego » 2013-08-27, 20:42

Właśnie nie mam zawartego okresu wypowiedzenia w umowie...

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Yoka » 2013-08-27, 21:16

to dziwne, powinno być, że 3 dni. A masz napisane, że to umowa na zastępstwo tzzw. otwarta?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: iluka » 2013-08-28, 10:39

vego, Każda ze stron może w dowolnym czasie rozwiązać umowę na zastępstwo za 3-dniowym wypowiedzeniem.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

rypinka30
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-28, 08:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: rypinka30 » 2015-06-08, 17:20

Witam. Mam pytanie w tym temacie. Mianowicie jestem wychowawczynia klasy pierwszej (nauczyciel stazysta). Mam umowe na czas okreslony do konca sierpnia br. Moje pytanie brzmi kiedy dostane wypowiedzenie poniewaz dowiedzialam sie ze moja sytuacja jest niepewna i byc moze nie przedłużą mi umowy. Jak to jest z okresem wypowiedzenia w tym przypadku, ile on wynosi.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: ann » 2015-06-08, 19:00

rypinka30 pisze:Witam. Mam pytanie w tym temacie. Mianowicie jestem wychowawczynia klasy pierwszej (nauczyciel stazysta). Mam umowe na czas okreslony do konca sierpnia br. Moje pytanie brzmi kiedy dostane wypowiedzenie poniewaz dowiedzialam sie ze moja sytuacja jest niepewna i byc moze nie przedłużą mi umowy. Jak to jest z okresem wypowiedzenia w tym przypadku, ile on wynosi.

Jeśli masz umowę na czas określony, nie dostaniesz wypowiedzenia - z końcem sierpnia umowa po prostu wygasa. Dyrekcja powinna jedynie Cię poinformować, czy dostaniesz nową umowę od września, czy raczej musisz szukać nowej pracy.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Maja S
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-30, 20:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Maja S » 2015-06-23, 19:59

Dzień dobry, mam pytanie w podobnym temacie.
Również pracuję obecnie na zastępstwo od początku października. Ponieważ jest to umowa na zastępstwo i nie jest od początku roku szkolnego, nie zostanie mi ona przedłużona na okres wakacji. Jestem po rozmowie z dyrekcją i wiem, że od września chce mnie "znów zatrudnić".
Czy w takim wypadku mam obowiązek uczestniczyć w lipcowej rekrutacji oraz sierpniowych radach?
Będę wdzięczna za informację i jakieś numery rozporządzeń na ten temat.
Serdecznie pozdrawiam

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: belfegorr » 2015-06-23, 21:47

Maja S pisze:Dzień dobry, mam pytanie w podobnym temacie.
Również pracuję obecnie na zastępstwo od początku października. Ponieważ jest to umowa na zastępstwo i nie jest od początku roku szkolnego, nie zostanie mi ona przedłużona na okres wakacji. Jestem po rozmowie z dyrekcją i wiem, że od września chce mnie "znów zatrudnić".
Czy w takim wypadku mam obowiązek uczestniczyć w lipcowej rekrutacji oraz sierpniowych radach?
Będę wdzięczna za informację i jakieś numery rozporządzeń na ten temat.
Serdecznie pozdrawiam

Ponieważ umowa wygaśnie, powiedzmy, 1 lipca, nie ma Pani obowiązku wykonywać jakiejkolwiek pracy. Przez okres gdy nie ma Pani umowy nie jest Pani pracownikiem szkoły. Co więcej, uczestnictwo w rekrutacji oraz w radzie pedagogicznej wiąże się z dostępem do danych osobowych (oraz informacji wrażliwych na temat poszczególnych uczniów i innych danych objętych tajemnicą służbową), a osoba niezatrudniona w szkole takiego dostępu do danych mieć nie może. Przetwarzanie danych osobowych bez upoważnienia wiąże się także z odpowiedzialnością karną.

Maja S
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-30, 20:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Maja S » 2015-06-23, 21:51

Uprzejmie dziękuję za pomoc :)

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: Yoka » 2015-07-05, 09:57

ale na radzie sierpniowej powinnaś być, bo ona tyczy się nowego r.szk. a będziesz wtedy pracować.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wypowiedzenie umowy - nauczyciel stażysta

Postautor: ann » 2015-07-05, 10:58

Yoka pisze:ale na radzie sierpniowej powinnaś być, bo ona tyczy się nowego r.szk. a będziesz wtedy pracować.

Zgadzam się ;)
Miałam podobną sytuację. Mimo wygaśnięcia umowy z końcem roku szkolnego, wiedziałam, że od września mam dalej pracować. W sierpniu - mimo braku umowy - telefon z terminem rady ;) Generalnie, mimo braku umowy dla własnego dobra lepiej na radzie być...
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Prawo oświatowe”