Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 17:26

Zakładam ten wątek, bo na każdym kroku możemy spotkać problemy złego interpretowania prawa przez dyrektorów szkół, co w konsekwencji zaburza normalne poczucie bezpieczeństwa nauczyciela w polskiej oświacie. W sytuacjach kiedy MEN dokonuje częste zmiany większość z was może się w tym wszystkim pogubić. Do tego niekompetentni dyrektorzy naginający prawo powodują, ze bardzo duża grupa nauczycieli czuje się zagrożona przed utratą pracy i wykonuje dziwne polecenia, które bardzo często nie mają pokrycia z obowiązującym prawem.
Jednym z przykładów może być zatrudnianie nauczycieli na czas określony i zasłanianie się art. 10 ust.7, że wynika to z organizacji pracy szkoły, innym natomiast problemy z interpretowaniem procedur związanych z ubieganie się na kolejny stopień awansu zawodowego. Mimo tego, że w szkolnictwie posiadam nie duży staż, bo tylko 4 lata, to wiele zaobserwowałem, a nawet doświadczyłem osobiście. Proponuje aby w tym miejscu porozmawiać o problemach i zacząć coś z tym robić.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: koma » 2013-09-02, 17:39

No to zgłoś problem, na przyklad:
Kontraktowy29 pisze:problemy z interpretowaniem procedur związanych z ubieganie się na kolejny stopień awansu zawodowego.

O co chodzi?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: edzia » 2013-09-02, 18:23

Kontraktowy29 pisze:Proponuje aby w tym miejscu porozmawiać o problemach i zacząć coś z tym robić.
Hmm... Mam wrażenie, że całe to forum, a przynajmniej ten dział, jest o tym...

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 19:37

Ja wszystko wiem. Ale może się znajdzie ktoś z kolegów i koleżanek co nie będą wiedzieli. W związku z tym służę pomocą, bo takie problemy napotkałem na swojej drodze zawodowej. Jak ktoś ma jakiś dylemat to zapraszam do opisania problemu, a na pewno coś zaradzimy wszyscy wspólnie. Nauczyciele należy w końcu się zjednoczyć. Niby część działa w związkach zawodowych ale nic z tego nie ma. Może trzeba coś zrobić poza związkami? Powiedzieć takiemu postępowaniu nie?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 19:50

Kontraktowy29 pisze: zapraszam do opisania problemu,
Ależ jest opisane mnóstwo problemów w dziale Prawo oświatowe :!: Radź :!: Konkretnie każdemu :!:
Cudownie, że w końcu zawitał do nas prawnik oświatowy :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 20:03

No problem jest w tym, że nie jestem prawnikiem tylko mój stopień awansu to kontraktowy. Długą drogę przeszedłem przez to, żeby zdobyć ten stopień, a z racji tego, że w moim przedmiocie nauczania jakim jest muzyka nie ma godzin w większości placówek nie mogłem łatwo uzyskać nawet pół etatu żeby robić awans zawodowy. I co wy na to?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 20:08

Kontraktowy29 pisze:I co wy na to?
Przestań wylewać żale /jak ktoś radził na forum/ i idź do sądu, jak jesteś w prawie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 20:54

Pozew już poszedł. Ale ile można ich pisać.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 21:44

Kontraktowy29 pisze:Pozew już poszedł.
A w innym wątku piszesz:
kroki jakie podejmiemy to skierowanie sprawy do sądu pracy.
Ja też jestem na etapie wnoszenia sprawy do sądu - pozew już napisany.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: linczerka » 2013-09-02, 21:47

Hmmm...
Rozdwojenie jaźni na dwóch wątkach?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 22:09

Chyba nawet roztrojenie :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 23:09

Dostałem informację od Pani mecenas, że pozew wysłała do sądu. Ale widzę, że jesteś z tych nauczycieli co tylko się czepiają. Pewnie jakąś wazelinę musisz uskuteczniać jak wiele osób w radach pedagogicznych. Z reguły wszyscy siedzą i czekają co zrobią inni żeby ewentualnie podpiąć się albo czekać co się stanie. Dlatego pozbawiono nas wielu uprawnień dzięki takim czepialskim co chwytają za słówka. Co zrobiły związki przy negocjacjach dotyczących zmian w KN? Wychodzi na to, że nowelizacja KN przejdzie. Tylko szkoda, że za tym nie zyskujemy uprawnień tylko kolejne tracimy. Ale możesz dalej chwytać za słówka i sprowadzać ten wątek na manowce. Pewnie jesteś dyrektorem? Ale dla pocieszenia powiem,że napotkałem na swojej drodze normalnych przełożonych i wszystkim wam takich życzę. W jednej szkole w związku z tym, że uzupełniam wymiar godzin trafiłem źle. Dlatego odważyłem się coś z tym zrobić i na to wychodzi, że w takich sytuacjach zostaje się samemu, a tacy jak Ty czekają na efekty.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 23:13

Kontraktowy29 pisze:Pewnie jesteś dyrektorem?
Hiii! Kulą w płot! Wprost przeciwnie. Jestem nauczycielem, który przeżył wypowiedzenie z art, 20 i sąd pracy. :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kontraktowy29
Posty: 21
Rejestracja: 2013-09-02, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: Kontraktowy29 » 2013-09-02, 23:35

Gratuluję chyba musiała to być likwidacja placówki. Jak się udało w sądzie? Podziel się wynikiem. Może to doda odwagi innym.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Naginanie prawa przez dyrektorów szkół

Postautor: iluka » 2013-09-02, 23:38

Nie. Ustępująca dyrektorka chciała tym sposobem zrobić miejsce dla siebie jako nauczyciela.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”