Dodatkowe godziny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: b.hunter » 2013-09-15, 19:03

Afroditte pisze:gieniun, no to o co Ci dokładnie chodzi, bo ja już się zgubiłam?


Istotą tego problemu była kwestia zmuszania nauczycieli do pracy społecznej pod groźbą niskiej oceny pracy. To, czy nauczyciele chcą tę pracę wykonywać czy nie, nie ma znaczenia.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: Afroditte » 2013-09-15, 19:36

gieniun pisze:
Istotą tego problemu była kwestia zmuszania nauczycieli do pracy społecznej pod groźbą niskiej oceny pracy.


Wiesz, w takiej sytuacji pewnie sama bym się oburzyła, ale czy istotą pracy nauczyciela nie jest ciągła praca społeczna? Tak prawdę powiedziawszy wiele rzeczy wykonujemy ku chwale ojczyzny. Nie dziwię się, że dyrektor oceniłby pracę nauczyciela nie wykonującego prac społecznych niżej niż tego, który by to robił.

Jeślibyś nawet znalazł przepis zabraniający dyrektorowi zlecania prac społecznych to co Ci to da? Pozwiesz dyrektora do sądu? Chcesz pracować? To jak Ci każą skakać to się pytaj 'jak wysoko"... 8)
"My wish is world's command"

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: b.hunter » 2013-09-15, 19:48

Ja tam lubię się szarpać :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: iluka » 2013-09-15, 22:19

gieniun pisze:Ja tam lubię się szarpać :)
Ruch to zdrowie :D Czas pomyśleć o własnej prywatnej szkole :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

sigma_i_pi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-18, 09:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: sigma_i_pi » 2013-10-01, 23:42

3 strony dyskusji a odpowiedzi nie ma. Podbijam temat bo jestem w podobnej sytuacji. Prowadzę godziny karciane ( zajęcia wyrównawcze), proporcjonalnie do etatu. Dyrektor chciałby jeszcze kółko ale musiałabym prowadzić je społecznie, a tego robić nie chcę. Padł argument o 40 godzinnym tygodniu pracy. Nie dostałam niczego na piśmie, w organizacji pracy szkoły koło też nie jest uwzględnione. Czy dyrektor może nakazać mi prowadzenie tego koła?

sigma_i_pi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-18, 09:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: sigma_i_pi » 2013-10-01, 23:42

3 strony dyskusji a odpowiedzi nie ma. Podbijam temat bo jestem w podobnej sytuacji. Prowadzę godziny karciane ( zajęcia wyrównawcze), proporcjonalnie do etatu. Dyrektor chciałby jeszcze kółko ale musiałabym prowadzić je społecznie, a tego robić nie chcę. Padł argument o 40 godzinnym tygodniu pracy. Nie dostałam niczego na piśmie, w organizacji pracy szkoły koło też nie jest uwzględnione. Czy dyrektor może nakazać mi prowadzenie tego koła?

sigma_i_pi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-18, 09:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: sigma_i_pi » 2013-10-01, 23:43

3 strony dyskusji a odpowiedzi nie ma. Podbijam temat bo jestem w podobnej sytuacji. Prowadzę godziny karciane ( zajęcia wyrównawcze), proporcjonalnie do etatu. Dyrektor chciałby jeszcze kółko ale musiałabym prowadzić je społecznie, a tego robić nie chcę. Padł argument o 40 godzinnym tygodniu pracy. Nie dostałam niczego na piśmie, w organizacji pracy szkoły koło też nie jest uwzględnione. Czy dyrektor może nakazać mi prowadzenie tego koła?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: vuem » 2013-10-02, 13:31

sigma_i_pi pisze:Dyrektor chciałby jeszcze kółko ale musiałabym prowadzić je społecznie, a tego robić nie chcę.


A czemu nie chcesz?

Na jakich zasadach byłabyś skłonna np. przygotować swoich uczniów do konkursów?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: Afroditte » 2013-10-02, 15:07

sigma_i_pi pisze:Czy dyrektor może nakazać mi prowadzenie tego koła?


Może.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: iluka » 2013-10-02, 15:40

sigma_i_pi pisze:Czy dyrektor może nakazać mi prowadzenie tego koła?
Może.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: edzia » 2013-10-02, 22:12

Moim zdaniem dyrektor może skutecznie egzekwować jedynie karciane proporcjonalne do wymiaru godzin. Oczywiście pensum również. Natomiast wszystko ponad, zlecone przez dyrektora, powinno być zapłacone. Oczywiście jeśli nauczyciel sam chce prowadzić dwadzieścia kółek, to dyrektor zabronić nie może.

Natomiast dyrektor może zlecić prowadzenie kółka zamiast jakiejś innej karcianki.

Czemu uważacie, że dyrektor może zmusić?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: iluka » 2013-10-02, 22:41

edzia pisze:Czemu uważacie, że dyrektor może zmusić?
Może wydać polecenie, nakazać, polecić... jeżeli sam nauczyciel nie widzi takiej potrzeby :oops:

A swoją drogą, ja bym takiego nauczyciela nie trzymała na siłę w zawodzie :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: edzia » 2013-10-02, 23:10

iluka pisze:Może wydać polecenie, nakazać, polecić... jeżeli sam nauczyciel nie widzi takiej potrzeby :oops:
Chwila, chwila, czyli oprócz przysługujących mi karcianek mam widzieć jeszcze potrzebę prowadzenia innych systematycznych zajęć z uczniami?

A jeśli nie, to nie powinni mnie trzymać na siłę w zawodzie?

To tak poza podstawą prawną takiego polecenia, bo oczywiście nie znajdziesz, prawda?

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: marek474 » 2013-10-02, 23:47

A potem się dziwicie, że wprowadzają nam "karcianki".
Nauczyciel to dziwny człowiek, pracował by całkowicie za darmo i żywił się chyba powietrzem, dokopują mu z każdej strony, a jak zażąda wynagrodzenie za swoja pracę, to nie nadaje się do zawodu. Przy takiej postawie kiedyś będzie 40 godzin tablicowych, oczywiście w ramach 40 godz. pracy.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: iluka » 2013-10-03, 17:11

marek474 pisze:Nauczyciel to dziwny człowiek
Być może na pewno :roll:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”