Jak zdobyć uprawnienia do pracy jako nauczyciel?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Medyk123
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-13, 20:16
Kto: student
Lokalizacja: podlaskie

Jak zdobyć uprawnienia do pracy jako nauczyciel?

Postautor: Medyk123 » 2013-09-13, 20:20

Jestem studentem II roku na uniwersytecie medycznym. Wiem, że w wielu szkołach policealnych, medycznych, technikach uczą pielęgniarki, lekarze, dentyści, fizjoterapeuci. Też chciałbym po skończeniu studiów podjąć działalność dydaktyczną:

1. Rozumiem, że wystarczy mi kurs pedagogiczny. Czy mogę go zrobić już teraz podczas studiów? Dlaczego znajduje takie kursy tylko dla nauczycieli aktywnych zawodowo?

2. Jeżeli macie informacje o takich kursach proszę o linki: mile widziane kursy wakacyjne lub intensywne albo w części na platformie e-learningowej.

3. Czy po ukończeniu UM i uzyskaniu tytułu i prawa do wykonywania zawodu mogę już uczyć czy ma na to wpływ staż specjalizacyjny?

dooroo
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-09, 22:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak zdobyć uprawnienia do pracy jako nauczyciel?

Postautor: dooroo » 2013-10-10, 22:09

Z tego co wiem, zazwyczaj uczelnie organizują takie kursy kwalifikacyjne...
Pytałeś na uczelni?

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak zdobyć uprawnienia do pracy jako nauczyciel?

Postautor: Jedliński » 2013-10-11, 11:13

do administracji - sugeruję zrobić 1 wątek, bo takich wątków o uzyskaniu uprawnień nauczycielskich jest multum....


Dodam, że musisz mieć praktyki kilkutygodniowe w szkole, a tego nie da się załatwić przez e-lerning...
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

MichaelBelf
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-03, 22:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Uprawnienia pedagogiczne

Postautor: MichaelBelf » 2013-10-14, 22:08

Zapoznaj się z ofertą firm szkoleniowych zajmujących się doskonaleniem zawodowym w zakresie prawa oświatowego lub ze studiami podyplomowymi na wydziałach pedagogicznych :)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron