A takie zmiany szykują w Karcie Nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: A takie zmiany szykują w Karcie Nauczyciela

Postautor: Cytryn » 2013-09-29, 17:17

Cztrzn, a tak szczerze: ile godzin (60-minutowych) przepracowujesz tygodniowo w szkole, w domu przygotowując lekcje itp.? Wyjdziesz na 40?


Tak. Wyjdzie. Czasem i więcej.
Zdarzają się tygodnie, gdzie jest 30 godzin pracy. Ale zaraz potem takie, gdzie jest i ponad 50. Średnio te 40 zawsze wyjdzie. Może nawet ciut więcej. I wolałabym pracować od-do, jak w biurze. Wchodzę rano, wychodzę o określonej godzinie i mam spokój. A to jest taka praca, która z krótkimi przerwami trwa cały dzień. Albo czegoś szukam w necie, albo robię aranżację dla zespołu wokalnego, albo rozpisuję nuty, albo sprawdzam opowiadania czy jakieś sprawdziany, albo szukam gotowych podkładów, drukuję dla kilkudziesięciu osób, albo piszę scenariusze teatralne dla potrzeb szkolnego teatrzyku( "gotowce" są beznadziejne i co oni z tym rymowaniem dla sp, brrr), albo mam 2 lekcje rano, potem dziura i od 16.00 do nocy jakieś durne szkolenie.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: A takie zmiany szykują w Karcie Nauczyciela

Postautor: fragola » 2013-09-29, 19:43

[.
K.Ile dzieci przyjdzie ci podczas wakacji do szkoły? Wolą spędzić je gdzieś na południu Europy nad morzem bądź gdzie indziej. Szkoła jest chyba ostatnim miejscem, gdzie chciałyby być w czasie wolnym od lekcji.


Chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Na początku września robiłam ankietę. Z mojej 30 osobowej klasy tylko jedna osoba była na zagranicznych wakacjach (obóz młodzieżowy), 6 na "niezorganizowanej formie wypoczynku w kraju", co może oznaczać ognisko z kumplami w okolicy. W maju kiedy są dni wolne (przez matury) uczniowie z nudów przychodzą do szkoły pomagać w ustawianiu ławek.

Awatar użytkownika
Higgs
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-16, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: Berlin

Re: A takie zmiany szykują w Karcie Nauczyciela

Postautor: Higgs » 2013-09-29, 20:11

Chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Na początku września robiłam ankietę. Z mojej 30 osobowej klasy tylko jedna osoba była na zagranicznych wakacjach (obóz młodzieżowy), 6 na "niezorganizowanej formie wypoczynku w kraju", co może oznaczać ognisko z kumplami w okolicy. W maju kiedy są dni wolne (przez matury) uczniowie z nudów przychodzą do szkoły pomagać w ustawianiu ławek.
Ok, u mnie jest inaczej.
Gwizdanie czajnika powoduje wrzenie wody.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: A takie zmiany szykują w Karcie Nauczyciela

Postautor: fragola » 2013-09-29, 20:25

Higgs pisze:
Chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Na początku września robiłam ankietę. Z mojej 30 osobowej klasy tylko jedna osoba była na zagranicznych wakacjach (obóz młodzieżowy), 6 na "niezorganizowanej formie wypoczynku w kraju", co może oznaczać ognisko z kumplami w okolicy. W maju kiedy są dni wolne (przez matury) uczniowie z nudów przychodzą do szkoły pomagać w ustawianiu ławek.
Ok, u mnie jest inaczej.


I przez to "inaczej" nie zawsze możemy się porozumieć. Realia każdej szkoły są inne i zależą od wielu czynników. A piszemy przez pryzmat swojej. 14.10 nie będę świętować, świętować będą uczniowie. Ja muszę przyjechać do pracy i kombinuję, by wtedy policzyć frekwencję za wrzesień, bo "d..pogodziny" są przerażające dla mnie.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron