Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wgzz
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-03, 13:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Postautor: wgzz » 2014-01-03, 13:47

Witam

Zasadniczą służbę wojskową odbywałem od października 1978 do października 1980. Pracę w administracji podjąłem w lutym 1981. (przerwa 3,5 miesiąca, przed wojskiem nie pracowałem). Od kilku lat pracuję w szkole na pełny etat.
W tym roku z zasadniczą służbą wojskową nabywam 35 lat stażu pracy i powinienem dostać nagrodę jubileuszową - według mnie.
Problem polega na tym, że kierownictwo szkoły po konsultacji z radcą prawnym organu prowadzącego nie zalicza mi czasu zasadniczej służby wojskowej.
W Internecie na stronach oświatowych i prawnych czytałem, że wojsko powinni mi zaliczyć do stażu i nagrody jubileuszowej.
Czy znacie podobne przypadki (przerwa po wojsku większa niż 30 dni) - jak się zakończyły, może wyroki sądowe....

pozdrawiam

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Postautor: iluka » 2014-01-03, 14:23

W sytuacji opisanej w pytaniu pracownik w ciągu 30 dni po zwolnieniu ze służby wojskowej nie podjął zatrudnienia. W związku z tym występuje tu sytuacja określona w art. 120 ust. 3 ustawy. W takim przypadku okres służby wojskowej zostanie zaliczony pracownikowi do okresu wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień wynikających ze stosunku pracy, z wyjątkiem uprawnień przysługujących wyłącznie pracownikom u pracodawcy, u którego podjęli pracę, a więc uzależnionych od zakładowego stażu pracy.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

wgzz
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-03, 13:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Postautor: wgzz » 2014-01-03, 15:02


Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Postautor: iluka » 2014-01-03, 15:39

Linki Not Found:(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zasadnicza służba wojskowa - staż pracy, nagroda jubileuszow

Postautor: edzia » 2014-01-03, 16:10

iluka pisze:Linki Not Found:(
Wystarczy kropkę usunąć a końca adresu:
http://www.podkarpacie.znp.edu.pl/image ... gi_lat.doc


Wróć do „Prawo oświatowe”