obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 19:46

vuem pisze:
fragola pisze:Nie napisałam, że sama noszę, napisałam tylko, że bzdurą jest twierdzenie jakoby był to pikuś i 15 minut. Już dawno nie robiłam tego, ale koleżanki i koledzy opowiadają ilu uczniów pojawia się do noszenia ławek.


nie rozumiesz, czy udajesz, że nie rozumiesz, bo nie chcesz sie teraz wycofywać ze swoich stwierdzeń?

ktoś napisał o przygotowaniu sali, NIE O PRZYGOTOWANIU SALI GIMNASTYCZNEJ NA 200 OSÓB. Ja napisałem, że to nie jest problem, bo można zaangażować uczniów, a nawet jeśli samemu się jakąś ławkę ustawi, to korona z głowy nie spadnie.

A Ty się oburzasz, bo jakim cudem miałby to być pikuś, bo przecież to sala gimnastyczna, 200 stolików, a sale, gdzie mają się one znaleźć są na piętrze.

Dodajesz od siebie kontekst, zupełnie inną sytuację, a polemizujesz z inna wypowiedzią.

Odsapnij, weź głęboki oddech i przeczytaj sobie jeszcze raz.

Pozdrawiam :D


Dziękuję za milion rad :rotfl: Spojrzyj na zdjęcia z pierwszego dnia matur. One w większości szkół odbywają się w dużych salach, halach. Nie oburzam się tylko piszę o realiach, których nie znasz. Jeśli hala pokryta jest "jakąś" nawierzchnią trzeba też rozłożyć wykładzinę.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 19:53

edzia pisze:
fragola pisze:Największym problemem jest ściągnięcie uczniów 2 dnia matur, oni mają wtedy wolne.
No ale nie odpisałaś - nie można sal na maturę z angielskiego przygotować przed weekendem jednocześnie z salą na j. polski i matematykę? Czy na pewno wszystkie ławeczki z wszystkich klas są potrzebne na dużą salę?

Albo czy nie można u was pisać matury z angielskiego na sali gimnastycznej?

Ja wiem, że nie ty masz na takie decyzje wpływ, ale przecież czasem możesz podsunąć jakieś mądre rozwiązanie organizacyjne swojemu dyrektorowi? Poza tym, nie sądzę, by o wszystkich sprawach organizacyjnych decydował dyrektor. Może więc trzeba pomyśleć, jak usprawnić przygotowanie sali na matury i razem z innymi członkami komisji oraz uczniami wcielić je w życie?

Aha, i nie jest tak, ze ja nie wiem, jak jest u nas w szkole, czyli że nie mam pojęcia o niczym. Jest tak, że nie pamiętam, jak jest u nas w szkole, ale właśnie z tej niepamięci wnioskuję, że przygotowanie kilku sal na język angielski odbywa się bezboleśnie, mimo braku uczniów w przeddzień. A byłam kilka razy w komisji na j. angielskim.

Zawsze przecież w sali są przypisane dwie osoby do komisji (plus trzecia z innej szkoły, więc na nią nie można za bardzo liczyć). Plus jeszcze jakaś woźna i nawet bez pomocy uczniów można w przeddzień matury z angielskiego przygotować w miarę sprawnie salę. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy jest możliwość przygotować te sale równocześnie z dużymi salami.


Edzia przecież ja pisałam, że u nas odpowiedzialni za przygotowanie sal są wychowawcy klas przedostatnich, a gdzie to ma być decyduje dyrekcja. Pisanie matury z angielskiego na 2 ogromnych halach jest niemożliwe. Trzeba by zatrudnić jakiegoś wybitnego akustyka, bo na tym egzaminie jest część odtwarzana z płyty. Nawet kiedy mówisz do mikrofonu w takich halach głos brzmi niewyraznie, bo to nie filharmonia :rotfl:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: malgala » 2014-03-26, 20:36

fragola pisze:u nas odpowiedzialni za przygotowanie sal są wychowawcy klas przedostatnich, a gdzie to ma być decyduje dyrekcja.

No to niech te sale przygotują przed dniami wolnymi.
Szykując dwie duże można jednocześnie przygotować kilka mniejszych.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: edzia » 2014-03-26, 20:50

fragola pisze:Pisanie matury z angielskiego na 2 ogromnych halach jest niemożliwe. Trzeba by zatrudnić jakiegoś wybitnego akustyka, bo na tym egzaminie jest część odtwarzana z płyty. Nawet kiedy mówisz do mikrofonu w takich halach głos brzmi niewyraznie, bo to nie filharmonia :rotfl:
Wiem, ale zapytałam, bo w niektórych szkołach na sali nie ma pogłosu i dobrze się odtwarza płyta.

Nadal nie odpowiedziałaś, czy nie można u was przygotować tych wszystkich sal na j. angielski w piątek przed długim weekendem? Piszesz, że o tym gdzie będzie egzamin, decyduje dyrektor, ale chyba nie zabrania przygotowania sali 5 dni przed maturą?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 21:45

edzia pisze:
fragola pisze:Pisanie matury z angielskiego na 2 ogromnych halach jest niemożliwe. Trzeba by zatrudnić jakiegoś wybitnego akustyka, bo na tym egzaminie jest część odtwarzana z płyty. Nawet kiedy mówisz do mikrofonu w takich halach głos brzmi niewyraznie, bo to nie filharmonia :rotfl:
Wiem, ale zapytałam, bo w niektórych szkołach na sali nie ma pogłosu i dobrze się odtwarza płyta.

Nadal nie odpowiedziałaś, czy nie można u was przygotować tych wszystkich sal na j. angielski w piątek przed długim weekendem? Piszesz, że o tym gdzie będzie egzamin, decyduje dyrektor, ale chyba nie zabrania przygotowania sali 5 dni przed maturą?


Nie można, bo nie wystarczy ławek. Pisałam, że część jest w pracowniach zamocowana na stałe. Moim zdaniem w tych małych salach powinny być również matury z polskiego i matematyki. Zgłaszamy to dyrekcji obecnej i zgłaszaliśmy poprzedniej.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: edzia » 2014-03-26, 21:51

A w tych, gdzie ławki są przymocowane na stałe, nie można pisać matury z angielskiego? Ile macie takich sal, a ile potrzebujecie na angielski? Ile sal jeszcze pozostaje z ławkami?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 21:55

edzia pisze:A w tych, gdzie ławki są przymocowane na stałe, nie można pisać matury z angielskiego? Ile macie takich sal, a ile potrzebujecie na angielski? Ile sal jeszcze pozostaje z ławkami?


To są pracownie z komputerami (szkoła techniczna), ławki są ustawione niestandardowo. Ale te pytania i tak zabawne, bo nie problem z tym angielskim. Polski i matematykę można pisać w tych 12-15 salach, ale to nie ode mnie zależy.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: vuem » 2014-03-26, 22:01

fragola pisze:Nie oburzam się tylko piszę o realiach, których nie znasz. Jeśli hala pokryta jest "jakąś" nawierzchnią trzeba też rozłożyć wykładzinę.


Jednak po prostu nie rozumiesz.

Ja pisałem o innych realiach. Odpowiadałem na post emmy, a nie Twój, który stanowi o REALIACH TWOJEJ SZKOŁY. Ona nie pisała o 200-osobowej sali gimnastycznej i jednoosobowym przenoszeniu dwustu stołów i krzesełek :twisted:

Rozumiesz droga Fragolo, czy będziesz w nieskończoność udowadniać wyższość swoich realiów ;) :mrgreen:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: edzia » 2014-03-26, 22:17

fragola pisze:
edzia pisze:A w tych, gdzie ławki są przymocowane na stałe, nie można pisać matury z angielskiego? Ile macie takich sal, a ile potrzebujecie na angielski? Ile sal jeszcze pozostaje z ławkami?


To są pracownie z komputerami (szkoła techniczna), ławki są ustawione niestandardowo. Ale te pytania i tak zabawne, bo nie problem z tym angielskim. Polski i matematykę można pisać w tych 12-15 salach, ale to nie ode mnie zależy.

E, myślałam, że ci jakoś pomożemy znaleźć rozsądne rozwiązanie problemu, ale widzę, że nie odpowiadasz na niewygodne pytania albo odpowiadasz "z łaską". Stąd wnioskuję, że macie w szkole raczej problem jedynie w organizacji.

Ewentualnie chciałaś tylko tak ponarzekać bez czepiania się i poszukiwania rozwiązań. :)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 23:01

vuem pisze:
fragola pisze:Nie oburzam się tylko piszę o realiach, których nie znasz. Jeśli hala pokryta jest "jakąś" nawierzchnią trzeba też rozłożyć wykładzinę.


Jednak po prostu nie rozumiesz.

Ja pisałem o innych realiach. Odpowiadałem na post emmy, a nie Twój, który stanowi o REALIACH TWOJEJ SZKOŁY. Ona nie pisała o 200-osobowej sali gimnastycznej i jednoosobowym przenoszeniu dwustu stołów i krzesełek :twisted:

Rozumiesz droga Fragolo, czy będziesz w nieskończoność udowadniać wyższość swoich realiów ;) :mrgreen:


Ja też nie pisałam o jednoosobowym noszeniu 200 ławek i krzeseł. Jakie są realia Emmy? zakładasz, że takie jak stworzyłeś w swojej wyobrazni.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-26, 23:06

edzia pisze:
fragola pisze:
edzia pisze:A w tych, gdzie ławki są przymocowane na stałe, nie można pisać matury z angielskiego? Ile macie takich sal, a ile potrzebujecie na angielski? Ile sal jeszcze pozostaje z ławkami?


To są pracownie z komputerami (szkoła techniczna), ławki są ustawione niestandardowo. Ale te pytania i tak zabawne, bo nie problem z tym angielskim. Polski i matematykę można pisać w tych 12-15 salach, ale to nie ode mnie zależy.

E, myślałam, że ci jakoś pomożemy znaleźć rozsądne rozwiązanie problemu, ale widzę, że nie odpowiadasz na niewygodne pytania albo odpowiadasz "z łaską". Stąd wnioskuję, że macie w szkole raczej problem jedynie w organizacji.

Ewentualnie chciałaś tylko tak ponarzekać bez czepiania się i poszukiwania rozwiązań. :)


Przecież napisałam, że już od kilku lat sugerowaliśmy dawnej dyrekcji i obecnej, żeby robić matury z polskiego i matematyki w mniejszych salach. Ja na nic nie narzekam. Sal na matury nie przygotowywałam już 5 lat. Ja po prostu naświetlam Wam różne realia, bo widzicie tylko swoje i przez ich pryzmat piszecie o wszystkim tutaj (nie tylko w tym wątku).

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: vuem » 2014-03-27, 13:33

fragola pisze:Ja też nie pisałam o jednoosobowym noszeniu 200 ławek i krzeseł. Jakie są realia Emmy? zakładasz, że takie jak stworzyłeś w swojej wyobrazni.


Nie jak stworzyłem, a takie, jakimi je opisała. To Ty założyłaś, że jestem magikiem ;)

Czy naprawde uważasz, że trzeba być magikiem, by ogarnąć organizację sali do przeprowadzenia egzaminu ... bez zakładania,m ze to Twoja sala gimnastyczna na 200 stolików? :wink:

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-27, 14:43

vuem pisze:
fragola pisze:Ja też nie pisałam o jednoosobowym noszeniu 200 ławek i krzeseł. Jakie są realia Emmy? zakładasz, że takie jak stworzyłeś w swojej wyobrazni.


Nie jak stworzyłem, a takie, jakimi je opisała. To Ty założyłaś, że jestem magikiem ;)

Czy naprawde uważasz, że trzeba być magikiem, by ogarnąć organizację sali do przeprowadzenia egzaminu ... bez zakładania,m ze to Twoja sala gimnastyczna na 200 stolików? :wink:


Emma jak opisała? Napisała o PRZENOSZENIU ławek i stolików do sali egzaminacyjnej. Przecież w zwykłych salach ławki są. Takie są realia większości szkół, że matura z polskiego i matematyki jest pisana na halach i salach gimnastycznych. No i jeszcze ten czasownik: PRZENOSZENIE. Chyba myślę logicznie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: iluka » 2014-03-27, 15:15

fragola pisze:czasownik: PRZENOSZENIE.
To rzeczownik.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: obowiązki nauczyciela, egzamin maturalny

Postautor: fragola » 2014-03-27, 16:25

iluka pisze:
fragola pisze:czasownik: PRZENOSZENIE.
To rzeczownik.


Przepraszam za błąd. Myślałam o wykonywaniu czynności PRZENOSZENIA i tak wyszło.


Wróć do „Prawo oświatowe”