Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

amelia11
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-19, 22:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: amelia11 » 2014-11-19, 22:21

Witam,

15 stycznia 2014 roku urodziłam dziecko. Od tego czasu przebywałam na rocznym urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, który kończy się 13 stycznia 2015 r. Zamierzam wykorzystać przysługujący mi zaległy urlop uzupełniający w wymiarze 8 tyg do 10 marca 2015. Po urlopie uzupełniającym zamierzam rozpocząć urlop wychowawczy, który ma się skończyć wraz z końcem zajęć lekcyjnych 30 czerwca czy 30 sierpnia? Czy mogę starać się o urlop wychowawczy do 30 czerwca i mieć płacone wakacje w związku z tym, że nalezy mi się urlop wypoczynkowy za rok 2015?
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Amelia

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: Melizabeth » 2014-11-20, 15:06

Z moich i moich znajomych dotychczasowych doświadczeń jako osoby pracujące na zastępstwo wynika, że jak najbardziej możesz "wrócić" do pracy 30 czerwca.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: daughter » 2015-01-09, 16:13

Mam podobną sytuację i...

Karta nauczyciela
art 67a
3. Termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego; w takim przypadku termin udzielonego urlopu ulega odpowiedniemu skróceniu, a na wniosek nauczyciela - odpowiedniemu przedłużeniu.

4. Przepis ust. 3 nie ma zastosowania, jeżeli urlop wychowawczy został udzielony w wymiarze nieprzekraczającym 1 miesiąca.

Jeśli dobrze rozumiem, to nie można wziąć urlopu wychowawczego do 30 czerwca, tylko musi być on do 31 sierpnia, tak?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: edzia » 2015-01-18, 09:15

amelia11 pisze:Czy mogę starać się o urlop wychowawczy do 30 czerwca i mieć płacone wakacje w związku z tym, że nalezy mi się urlop wypoczynkowy za rok 2015?
Tak, w takim przypadku urlopu wychowawczego udziela się do dnia zakończenia zajęć w roku szk.

daughter pisze:Mam podobną sytuację i...

Karta nauczyciela
art 67a
3. Termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego; w takim przypadku termin udzielonego urlopu ulega odpowiedniemu skróceniu, a na wniosek nauczyciela - odpowiedniemu przedłużeniu.

4. Przepis ust. 3 nie ma zastosowania, jeżeli urlop wychowawczy został udzielony w wymiarze nieprzekraczającym 1 miesiąca.

Jeśli dobrze rozumiem, to nie można wziąć urlopu wychowawczego do 30 czerwca, tylko musi być on do 31 sierpnia, tak?
To zależy, jaki był twój status prawny jako pracownika w dniu 1 stycznia 2015 r. Jeśli byłaś wtedy na urlopie wychowawczym, to ten urlop przedłuża się do 31 sierpnia, ale jeśli byłaś np. na urlopie wypoczynkowym uzupełniającym, czy macierzyńskim, wówczas urlop wychowawczy tylko do końca zajęć w roku szk., a potem normalny urlop wypoczynkowy.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: daughter » 2015-01-21, 21:25

1 stycznia byłam na rodzicielskim.
Teraz jestem na uzupełniającym do 19 kwietnia, a potem wychowawczy- to do końca czerwca czy kwietnia, bo już zgłupiałam.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Termin zakończenia urlopu wychowawczego-czerwiec / sierpień?

Postautor: daughter » 2015-03-17, 22:03

Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć? Do czwartku muszę złożyć wniosek, a nigdzie nie mogę znaleźć podstawy prawnej, według której mogę wziąć urlop wychowawczy do 30 czerwca.


Wróć do „Prawo oświatowe”