Ewaluacja zewnętrzna

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: silije » 2015-01-06, 10:53

Naszą szkołę spotka ta "przyjemność" w tym miesiącu. Jestem ciekawa, może wiecie - kto i w jaki sposób typuje szkołę do ewaluacji zewnętrznej?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: malgala » 2015-01-06, 11:06

silije pisze:może wiecie - kto i w jaki sposób typuje szkołę do ewaluacji zewnętrznej?

Szkoły są losowane.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: silije » 2015-01-13, 17:18

Niestety panie ewaluatorki są bardzo niemiłe i nieżyczliwe.
Wszystkie wylosowane (doświadczone i cenione) nauczycielki udało im się na rozmowie po obserwacji lekcji doprowadzić do płaczu. O czym to świadczy? I do czego to ma służyć ta jednostajna krytyka wszystkiego i wszystkich? Jestem zbulwersowana.

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: lenaskaw » 2015-01-13, 18:27

Zgadzam się z przedmówczynią, uczucie okropne. Państwo ewaluatorzy myślą tylko jak cię zbić z pantałyku, szukają potknięć, zero uśmiechu na twarzy, nic nie można wyczytać - no chyba że się "potkniesz" podczas słynnego wywiadu- to ironiczny uśmiech MAMY CIĘ gości na twarzy. Nie doprowadzili mnie może do płaczu, ale wyszłam z lekcji podminowana i czułam się niedoceniona. Nikt nie podszedł nie podziękował za lekcję, wystarczy "Dziękuję" - nawet jak lekcja się "nie podobała"...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: linczerka » 2015-01-13, 18:32

Może liczyły na kontrargumenty?
Też przeszłam taką ewaluację.
silije pisze:I do czego to ma służyć ta jednostajna krytyka wszystkiego i wszystkich?

Do otrzymania takiej a nie innej literki.
Zawsze takie są ewaluatorki czy tylko przy omawianiu zajęć?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: silije » 2015-01-13, 22:36

Mam wrażenie, że one przyszły już nastawione negatywnie, ponieważ na radzie pedagogicznej, na której się przedstawiły, rozpoczęły od straszenia nas reewaluacją.

Ale po namyśle widać też pozytywne efekty tego "nieszczęścia", a mianowicie duże poczucie solidarności wewnątrz naszej szkoły, wzajemnego wsparcia, przejmowania się sobą nawzajem i pomocy nauczycieli starszych, młodszych, dyrekcji, nawet rady rodziców.

izis
Posty: 21
Rejestracja: 2009-01-23, 21:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: izis » 2017-02-04, 18:26

Panie ewaluatorki ukarały nie wiem za co całą radę i nakazały przyjść wszystkim nauczycielom na podsumowanie w trakcie ferii - wbrew przepisom prawa. Same stoją na straży prawa, a łamią je wobec nauczycieli. Dlaczego tak jest :(

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ewaluacja zewnętrzna

Postautor: Łosoś » 2017-02-04, 20:55

No cóż, skończyły, chcą mieć z głowy, a nauczyciele...? Mają robić, co im się każe.
W zasadzie macie pełne prawo nie przybyć na tę radę. Nie mogą wam nic zrobić, to wasz urlop.


Wróć do „Prawo oświatowe”