Umowa na zastępstwo a powrót nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agataasoob
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-10, 14:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Umowa na zastępstwo a powrót nauczyciela

Postautor: agataasoob » 2015-04-09, 10:10

Witam,
przejrzałam forum, jednak nie mogłam znaleźć zbliżonego tematu do pytania, które mnie nurtuje.
Jestem nauczycielem zatrudnionym na umowę o pracę na zastępstwo. Umowa została podpisana od 1.09.2014 do 31.08.2015. W umowie zawarto następującą informacje : "... na zastępstwo za nieobecną Panią XXX w okresie od: 1.09.2014, jednak nie dłużej niż do: 31.08.2015."

Czy to oznacza, że jeśli nieobecny nauczyciel nie przedłoży zwolnienia lekarskiego (Pani za którą jestem na zastępstwie jeszcze jest na urlopie macierzyńskim, który kończy jej się z końcem maja i prawdopodobnie nie wróci do końca roku) wówczas nie otrzymam wynagrodzenia na lipiec i sierpień?

Czy jeśli nieobecny n-l wróci przed końcem roku, czyli zgodnie z upływem jej urlopu macierzyńskiego, mogę iść na zwolnienie lekarskie, pomimo tego, że umowę mam do końca sierpnia a Pani już wróciła?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Umowa na zastępstwo a powrót nauczyciela

Postautor: sharkinator » 2015-04-09, 22:20

W momencie powrotu pani X Twoja umowa wygasa. Jak kobieta wróci wcześniej dostaniesz w wakacje ekwiwalent za urlop.
Swoją drogą też jestem na zastępstwie i mam umowę do czerwca. Od czego to zależy?

agataasoob
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-10, 14:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Umowa na zastępstwo a powrót nauczyciela

Postautor: agataasoob » 2015-04-10, 14:27

Hm, niestety tego się spodziewałam, choć w głębi duszy łudziłam się, że będę mogła "coś" wykombinować.

A co do samego okresu zatrudnienia, to chyba wynika to z dobrej woli dyrektora. Gdy byłam pierwszy raz zatrudniona na zastępstwo również miałam umowę od września do czerwca, później - po wakacjach - dr dał mi umowę do sierpnia. To pierwsze co przychodzi mi do głowy. Druga opcja to taka, że jeśli n-l przyszedł na zastępstwo w środku roku (miałam tez taką syt, że przyszłam od stycznia), wówczas dr nie ma innego wyjścia jak podpisać umowę do czerwca.


Wróć do „Prawo oświatowe”