Dodatki a zwolnienie lekarskie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Neyla
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-30, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Dodatki a zwolnienie lekarskie

Postautor: Neyla » 2015-04-15, 21:21

Witam, obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim (ciąża), a pensję już od 2 m-cy wypłaca mi ZUS. Na początku ze szkoły dostawałam dodatki w terminie pensji, a teraz mimo, iż początek m-ca już dawno minął nie otrzymałam pieniędzy. Księgowa (w trakcie rozmowy 09.04) zapewniła, że dodatki już są naliczone (nawet kwotę podała), ale pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Do kiedy powinni mi wypłacić te pieniądze? ZUS płaci mi pensję na raty, więc czekam tych pieniędzy jak zbawienia :(

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dodatki a zwolnienie lekarskie

Postautor: koma » 2015-04-19, 13:54

Sorry, ale jakie "dodatki"???
Teraz ze szkoły nie powinnaś nic dostawać - płaci bowiem ZUS na podstawie jakiejś średniej z ostatnich...chyba 3 miesięcy.

Neyla
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-30, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Dodatki a zwolnienie lekarskie

Postautor: Neyla » 2015-04-20, 12:05

Dodatek wiejski i mieszkaniowy...

ZUS mi płaci pensję zasadniczą, a szkoła wypłaca dodatki. I średnią wylicza się z 12 ostatnich m-cy (przed wystąpieniem niezdolności do pracy).

Dodatki już mi wypłacono, więc temat zamknięty (księgowa zapomniała o mnie i dopiero jak się upomniałam, to przelała).

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dodatki a zwolnienie lekarskie

Postautor: Yoka » 2015-04-28, 18:05

ZUS zawsze płaci na koniec miesiąca za miesiąc kończący się, a szkoły płacą z góry za miesiąc właśnie rozpoczęty. W momencie przejścia opłaty ze szkoły na ZUS robi się więc niemalże 2-miesięczna przerwa w otrzymaniu płatności.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron