Społeczny inspektor pracy w szkole.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aneta568
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-17, 06:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: aneta568 » 2015-05-03, 08:24

Moja koleżanka, druga polonistka została społecznym inspektorem pracy. Od przyszłego roku mamy mniej klas i mniej godzin języka polskiego. Dyrektor stwierdził, że musi mi zabrać mój polski, żeby dać koleżance, która jest teraz chroniona. Nie mogę uwierzyć, że zostanę tak skrzywdzona, tylko dlatego, że ona została inspektorem pracy. Jak to mi zabrać? Pracuje 16 lat, staram się, praca to moja pasja i nagle to wszystko nic nie znaczy? Czy w ogóle mogę coś w tej sytuacji zrobić? Czy mam jakiekolwiek prawa? W jednej chwili zostałam pozbawiona większości etatu a co roku mamy mieć mniej godzin i grozi mi wymówienie. Przecież to straszna niesprawiedliwość. Dodam, że koleżanka na pewno wyrazi zgodę, aby skorzystać z godzin, które jej się nalezą z tytułu chronionego stanowiska.

Burakowa
Posty: 180
Rejestracja: 2015-03-20, 07:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: Burakowa » 2015-05-03, 10:04

Wow, dziewczyno, spodziewasz się sprawiedliwości? :twisted: :roll: Tej nie ma i nie będzie. O swoje walcz.
Ja już dawno się przekonałam, że Twoje umiejętności, starania, osiągnięcia NIC nie znaczą i ludzie mają to głęboko gdzieś. Od kiedy jestem tego świadoma (wcześniej byłam taaaaka naiwna), jest mi lżej. Nie spodziewam się żadnej sprawiedliwości, a w tych rzadkich przypadkach, kiedy jednak jej doświadczam, doświadczam miłego zaskoczenia ( zdarza się to baaaardzo rzadko).

Nie używaj argumentu typu "to niesprawiedliwe". Każdy chroni własny tyłek i w razie zagrożenia bliźniego swego w łyżce wody by utopił, ot co. Trzeba użyć innych argumentów, żeby o swoje zawalczyć. Jakich? Nie wiem, nie jestem w Twojej sytuacji, sama się rozejrzyj.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: koma » 2015-05-03, 12:30

Burkowa, nie kręć dziewczynie w głowie...

Tak, "sipowiec" ma swoje prawa, określone przepisami.

Burakowa
Posty: 180
Rejestracja: 2015-03-20, 07:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: Burakowa » 2015-05-03, 14:32

Nie Burkowa, a BurAkowa, szanowna Koma.
Nie kręcę, mówię prawdę. Nawet jeśli jest chroniona, to dyrektor dla pracownika, który się dobry i jest efektowny mógłby się bardziej postarać. Ale na ogół to, że jest się dobrym pracownikiem w placówkach publiczno-systemowych nie ma żadnego znaczenia. Jak też faktem jest to, że nie ma czegoś takiego jak "sprawiedliwość" wśród ludzi.
Dlatego życzę każdemu, aby jak najszybciej przejrzał na oczy, bo oszczędzi sobie poczucia krzywdy, goryczy czy czego tam jeszcze i zacznie walczyć o swoje bez oczekiwania "sprawiedliwości" ze strony bliźnich.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: koma » 2015-05-03, 15:09

Burakowa pisze: Nawet jeśli jest chroniona, to dyrektor dla pracownika, który się dobry i jest efektowny mógłby się bardziej postarać. Ale na ogół to, że jest się dobrym pracownikiem w placówkach publiczno-systemowych nie ma żadnego znaczenia. .

Szanowna Burakowa...
1. Dziewczyna została wybrana na sipowca, bo jest to funkcja z wyboru - zatem cieszy się na pewno niezłą opinią w miejscu pracy.
2. Dyrektor nie może się "bardziej postarać", skoro nie ma godzin, a musi przestrzegać prawa.
3. Uprawnienia sipowca wynikają z USTAW, sprawiedliwość czy jej brak nie ma tu nic do rzeczy

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: malgala » 2015-05-03, 16:25

A ochrona sipowca trwa jeszcze przez rok od ustania czasu pełnienia funkcji.
I nic tu żadna walka nie pomoże.

Burakowa
Posty: 180
Rejestracja: 2015-03-20, 07:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: Burakowa » 2015-05-03, 17:03

Jeśli tak- to OK. Niemniej to dziewczyna sama zaczęła gadać o sprawiedliwości, zatem usiłowałam jej wytłumaczyć, że nie tędy droga. Jakkolwiek :P

aneta568
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-17, 06:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: aneta568 » 2015-05-03, 18:30

Czyli pracowałyśmy razem 16 lat i teraz mnie zabierze dyrektor wszystko a jej da, na pewno jest to zgodne z prawem?

aneta568
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-17, 06:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: aneta568 » 2015-05-03, 18:38

Jak to wynikają z ustaw? Czyli jeden nauczyciel może drugiego nauczyciela tak skrzywdzić za darmo i nikt nic nie może zrobić? Bo taka ustawa i teraz jednej daj a drugiej zabierz?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Społeczny inspektor pracy w szkole.

Postautor: koma » 2015-05-03, 18:53

Aneta...
Pracujesz 16 lat, to chyba jesteś nauczycielem dyplomowanym, tak?

Nauczyciel dyplomowany powinien znać przepisy, a przynajmniej wiedzieć, jakie akty prawne nas obowiązują i gdzie szukać.

Idź poczytaj, bo co my Ci tu poradzimy??


Wróć do „Prawo oświatowe”