fundusz socjalny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: fundusz socjalny

Postautor: malgala » 2008-11-30, 13:09

nelke pisze:To jest kupione za moje pieniądze

To nie tak. Te pieniądze nie stanowią niczyjej prywatnej własności. Odpis na fundusz socjalny nie jest odprowadzany indywidualnie od każdego pracownika i nie obciąża jego poborów.

nelke pisze:Hmmm... a słodycze (duże bombonierki), kawa, owoce w puszce itp. to produkty pierwszej potrzeby?? No proszę Cię!
Ja nie dostałam oleju, mąki itp. I tak np. ja kawy nie piję, a owoce w puszce :puker:
Moja znajoma jest chora na cukrzycę to po co jej tyle słodyczy???

Jolly Roger napisał/a:
więc oddaj


Powiem to samo "oddaj" do domu dziecka, PCK, tam będą wiedzieli co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: fundusz socjalny

Postautor: nelke » 2008-11-30, 14:01

malgala pisze:Te pieniądze nie stanowią niczyjej prywatnej własności. Odpis na fundusz socjalny nie jest odprowadzany indywidualnie od każdego pracownika i nie obciąża jego poborów.


Kłócić się nie będę, bo nie wiem (ale popytam jeszcze innych). Jednego jestem pewna nic w życiu nie jest za darmo.

malgala pisze:Powiem to samo "oddaj" do domu dziecka, PCK, tam będą wiedzieli co z tym zrobić.


Owszem, oddać mogę, ale sama wiesz (albo i nie :roll: ) zarabiam tak mało, że liczę każdy grosz. Za bony mogłabym zrobić sobie zakupy na święta. Na pewno kupiłabym więcej, niź jest w tej paczce i na pewno kupiłabym rzeczy, których potrzebuję.
A poza tym paczki dostają też emeryci. Im też powiesz: nie chcesz? - to oddaj!
Każdy wie ile zarabia nauczyciel na emeryturze i czego potrzebuje.

Dlatego też ta sprawa tak mnie irytuje! Gdybym zarabiała więcej, nie byłoby problemu. Oddałabym i kupiłabym sobie to co bym chciała.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jolly Roger » 2008-11-30, 15:44

no dobra rozumiem, że liczysz każdy grosz, ale sama piszesz, ze każdy mruczy pod nosem ale głośno nic nie powie. Jeśli tak to jak dyrekcja miała się dowiedzieć, że wolicie bony??

Owoce z puszki?
Sałatka z tuńczyka i brzoskwiniami
Risotto owocowe
zimowa sałatka owocowa.

Nic się nie marnuje :lol:

nelke nie bierz tego do siebie?

Czy forum to jest jakiś psychoterapetyczny wentyl bezpieczeństwa gdzie można sobie ponarzekać na dyrekcję samemu będąc bierną pierdołą. Nie dziwmy się, że tak negatywnie nas postrzegają skoro sami dajemy ku temu jak najwięcej okazji.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: fundusz socjalny

Postautor: nadia » 2008-11-30, 18:29

Nelke, co masz na myśli pisząc:
"Każdy wie ile zarabia nauczyciel na emeryturze i czego potrzebuje "
Nie bardzo rozumiem....

MójDzieńŚwira
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-11, 17:37

Re: fundusz socjalny

Postautor: MójDzieńŚwira » 2008-12-01, 17:14

A u mnie tak samo jak w zeszłym roku... zdaniem dyrekcji bony są niezgodne z prawem i wykładnią małej niebieskiej książeczki, którą nasza pani pryncypał została obdarowana na jakiejś nawiedzonej konferencji. Świadczenie rzeczowe będzie przyznawane w "wyjątkowych" sytuacjach w przedziale od 100 do 250 zł. Oczywiście trzeba uzasadnić potrzebę świadczenia niemal na poziomie "Pieśni o spustoszeniu Podola". Rachunki nie daj Boże z zaprzyjaźnionego sklepu bo zostaną zakwestionowane. Za to wycieczki organizowane przez "zaprzyjaźnione biuro dyrektorki" niemal finansowane w całości, oczywiście tylko dla wybranych. Jak tak czytam wasze komentarze to strasznie mi tęskno do takiego poziomu normalności... :cry:

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: fundusz socjalny

Postautor: fruzia » 2008-12-01, 22:30

Współczuję serdecznie

moniaswistu29
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-05, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: fundusz socjalny

Postautor: moniaswistu29 » 2008-12-05, 21:31

Witam serdecznie!!!
Mam pytanie. jestem nauczycielem stażystą, dzisiaj w naszej szkole "dzielono" pieniążkami na tak zwaną świąteczną pomoc finansową. Wszyscy nauczyciele mieli dostać w granicach między 430-530 złoty netto. Po powrocie do domu okazało się, że na moim koncie jest tylko 150 zł. Czy faktycznie nauczycielowi stażyście nie przysługuje pełen wymiar takiej pomocy socjalej. Prosze o podpowiedż, bo przyznam, że jestem lekko znismaczona.

pozdrawiam

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2008-12-05, 21:48

moniaswistu29 pisze:Witam serdecznie!!!
Mam pytanie. jestem nauczycielem stażystą, dzisiaj w naszej szkole "dzielono" pieniążkami na tak zwaną świąteczną pomoc finansową. Wszyscy nauczyciele mieli dostać w granicach między 430-530 złoty netto. Po powrocie do domu okazało się, że na moim koncie jest tylko 150 zł. Czy faktycznie nauczycielowi stażyście nie przysługuje pełen wymiar takiej pomocy socjalej. Prosze o podpowiedż, bo przyznam, że jestem lekko znismaczona.

pozdrawiam

Sprawdź co jest zapisane w regulaminie socjalnego ale jedynym kryterium przyznawania świadczeń winna być sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

pieniadze z funduszu socjalnego

Postautor: agadanuta » 2008-12-14, 22:35

Mam pytanie dla znajacych prawo dotyczace przyznawania hm..czego? Kwot z róznych okazji z funduszu socjalnego.
Z okazji Dnia kobiet, czy tez Świąt dostajemy jakieś tam pieniadze z funduszu socjalnego - np. za rachunki. Czy takie pieniądze mogą być zróżnocowane ilosciowo dla tyhc, którzy maja cały etat i dla tych co pół? Może ejst to pytanie naiwne lecz chciałbym wiedziec.
:)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: fundusz socjalny

Postautor: malgala » 2008-12-14, 22:41

Zróżnicowane tak, ale tylko w zależności od sytuacji materialnej. Nie można różnicować ze względu na zatrudnienie.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: fundusz socjalny

Postautor: agadanuta » 2008-12-14, 22:43

Zastanawiam się nad tym, bo w jednej szkole dostaję własnie ze względu na przynalezność do danego progu zarobkowego, a w drugiej dostałam połowę tego co inni, bo mam pół etatu. I tak bralam nie zastanawiając się nad tym.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: fundusz socjalny

Postautor: Andulencja » 2008-12-15, 17:56

agadanuta pisze:Zastanawiam się nad tym, bo w jednej szkole dostaję własnie ze względu na przynalezność do danego progu zarobkowego, a w drugiej dostałam połowę tego co inni, bo mam pół etatu. I tak bralam nie zastanawiając się nad tym.


wszystko zależy od regulaminu komisji świadczeń socjalnych. Każda szkoła tworzy swój regulamin i może być on bardzo różny.

yoda79
Posty: 112
Rejestracja: 2008-03-04, 13:17

Re: fundusz socjalny

Postautor: yoda79 » 2008-12-17, 08:18

Pilne!!! Pracuje w pewnej szkole na 1/4 etatu i nie otrzymałem ani grosza socjalnego na święta. Zatrudnieni na cały etat otrzymali około 600 zł. Co mam z tym zrobić???

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: fundusz socjalny

Postautor: malgala » 2008-12-17, 16:03

A co chcesz z tym zrobić?
Jeżeli spełniasz kryterium dochodowe i złożyłaś wniosek o takie świadczenie, to powinnaś je dostać i to bez względu na to w jakim wymiarze jesteś zatrudniona.
Świadczenie socjalne nie jest obligatoryjnie przyznawane wszystkim.

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: fundusz socjalny

Postautor: malgosi35 » 2008-12-17, 16:17

Jest też coś takiego jak regulamin funduszu socjalnego, trzeba tam zajrzeć, i sprawdzić kryteria
Małgorzata


Wróć do „Prawo oświatowe”