fundusz socjalny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-14, 00:21

Kasik pisze:moze orientujecie sie czy to mozliwe zeby nie nalezal mi sie dodatek swiateczny dlatego ze nie pracuje w tej szkole przynajmniej rok?to nie jest moj pierwszy rok pracy w szkole, ale w tej -tak. :(

anmar pisze:Co mogą zrobić? Związki nie staną po ich stronie ponieważ albo do nich nie należą albo też po co zajmować się kimś kto dzisiaj jest, a jutro go nie ma.
Przecież każdy wolałby pracować w jednej placówce, a nie biegać albo jeżdzić po 2-3 szkołach i to na własny koszt.
Czy dla takich nic nie ma, nic się nie należy?

Każdy regulamin, który uzaleznia przyznanie świadczeń socjalnych od innych kryteriów niż sytuacja życiowa, rodzinna i materialna jest sprzeczny z ustawą

MójDzieńŚwira pisze:Czy szkoła może wypłacić jakąś formę pomocy socjalnej (np. bezzwrotny zasiłek z ZFŚS) nauczycielowi, któremu nie przedłużono umowy o pracę (obecnie pozostaje od czerwca bez zatrudnienia)? Dodam tylko, że przez okres I-VIII 2007 (bieżący rok budżetowy ZFŚS) osoba ta była zatrudniona w naszej szkole na połowie etatu, a wcześniej łącznie przepracowała u nas w podobnym wymiarze ok. 3 lata.

nie.. ponieważ taka osoba nie jest pracownikiem ani emerytem

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: fundusz socjalny

Postautor: anmar » 2007-12-14, 00:39

Kiedy dzisiaj rano dostarczyliśmy dyrekcji prszepisy, łącznie z orzeczebniem Sądu Najwyższego odnośnie wypłaty socjalnego, to o 12,oo wyłacono wszystkim pozostałym pracownikom po 60 zł. Wiem, że wcześniej dokonano wypłaty pełnozatrudniontym po 750 zł. Co robić dalej, czy zgłosić to do Inspekcji pracy lub OP?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-14, 00:42

można zgłosić

Kasik
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-13, 17:26

Re: fundusz socjalny

Postautor: Kasik » 2007-12-14, 15:26

Jethro Tull pisze:
Kasik pisze:moze orientujecie sie czy to mozliwe zeby nie nalezal mi sie dodatek swiateczny dlatego ze nie pracuje w tej szkole przynajmniej rok?to nie jest moj pierwszy rok pracy w szkole, ale w tej -tak. :(

anmar pisze:Co mogą zrobić? Związki nie staną po ich stronie ponieważ albo do nich nie należą albo też po co zajmować się kimś kto dzisiaj jest, a jutro go nie ma.
Przecież każdy wolałby pracować w jednej placówce, a nie biegać albo jeżdzić po 2-3 szkołach i to na własny koszt.
Czy dla takich nic nie ma, nic się nie należy?

Każdy regulamin, który uzaleznia przyznanie świadczeń socjalnych od innych kryteriów niż sytuacja życiowa, rodzinna i materialna jest sprzeczny z ustawą

MójDzieńŚwira pisze:Czy szkoła może wypłacić jakąś formę pomocy socjalnej (np. bezzwrotny zasiłek z ZFŚS) nauczycielowi, któremu nie przedłużono umowy o pracę (obecnie pozostaje od czerwca bez zatrudnienia)? Dodam tylko, że przez okres I-VIII 2007 (bieżący rok budżetowy ZFŚS) osoba ta była zatrudniona w naszej szkole na połowie etatu, a wcześniej łącznie przepracowała u nas w podobnym wymiarze ok. 3 lata.

nie.. ponieważ taka osoba nie jest pracownikiem ani emerytem


w takim wypadku do kogo powinnam sie zglosic?sekretarka mnie zbywa, ksiegowa tez i tak zostalam pozbawiona zasilku:(a pensja marna

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jolcik » 2007-12-14, 17:13

Najlepiej złożyć podanie do dyrektora o wypłatę świadczenia z funduszu.
Pozdrawiam - Jola

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-14, 19:42

Kasik pisze:w takim wypadku do kogo powinnam sie zglosic?sekretarka mnie zbywa, ksiegowa tez i tak zostalam pozbawiona zasilku:(a pensja marna

Jolcik pisze:Najlepiej złożyć podanie do dyrektora o wypłatę świadczenia z funduszu.

Fundusz nie jest roszczeniowy więc nie można sie niczego domagać (jedyne świadczenie podlegające roszczeniom z funduszu to świadczenie urlopowe dla nauczycieli). Oznacza to, że o świadczenie można się ubiegać co nie znaczy, że się je otrzyma o ile pracodawca uzna, że sytuacja materialna danej osoby nie jest zła.. Trudno będzie jednak pracodawcy uzasadnić, że spośród dwóch osób, które złozyły wniosek i mają takie same dochody na osobę a jedna dostaje świadczenie a druga nie. I takie działanie pracodawcy jest sprzeczne z prawem i podlega kontroli.

Winno się złożyć wniosek z prośbą o przyznanie zapomogi (czy jeszcze inaczej w zależności jak to u Was składano) ze względu na trudna sytuację materialną, życiową czy rodzinną.

Spróbować zadziałać poprzez zz-ty a jak i to nie pomoże to i do PIP-u zgłosić

gosik76
Posty: 10
Rejestracja: 2007-12-16, 19:56

Re: fundusz socjalny

Postautor: gosik76 » 2007-12-16, 20:17

wytłumaczcie proszę. w listopadie zaczęłam pracę w przedszkolu, w pażdzierniku przy podpisywaniu umowy dyr. dała mi do wypełnienia wniosek na bony, nie dostałam nawet najmniejszej kwoty bo panie z socjalnego stwierdziły, że za krótko pracuje, kto o tym decyduje? czy jest jakiś jasny przepis?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-16, 20:57

decyduje dyrektor, panie z socjalnego sobie.. mogą

gosik76
Posty: 10
Rejestracja: 2007-12-16, 19:56

Re: fundusz socjalny

Postautor: gosik76 » 2007-12-16, 21:50

no to najpierw dała wniosek, mówiła że dostanę a potem zgoniła na socjalny, o co chodzi,mam naprawdę trudną syt. finansową, mogę sie odwołać?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-16, 21:52

gosik76 pisze:no to najpierw dała wniosek, mówiła że dostanę a potem zgoniła na socjalny, o co chodzi,mam naprawdę trudną syt. finansową, mogę sie odwołać?

nie mogła odmówić dlatego, że krótko pracujesz bo to niezgodne z ustawą. Liczy sie tylko sytuacja materialna, życiowa i rodzinna uprawnionego

gosik76
Posty: 10
Rejestracja: 2007-12-16, 19:56

Re: fundusz socjalny

Postautor: gosik76 » 2007-12-16, 22:02

i co mam teraz zrobić? chyba się zapłaczę, bony dawali w piątek, jutro pójdę na rozmowe mam 2 dzieci i naprawde jestem bez kasy, tylko ja nic nie dostałam

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-16, 22:10

gosik76 pisze:i co mam teraz zrobić? chyba się zapłaczę, bony dawali w piątek, jutro pójdę na rozmowe mam 2 dzieci i naprawde jestem bez kasy, tylko ja nic nie dostałam

iść i wyjaśnić ale do dyrektora bo komisja socjalna ma guzik do gadania. To dyrektor administruje funduszem

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

KARPIOWE

Postautor: whiteeye » 2007-12-19, 13:36

Niedawno dowiedziałam się o tym, że nauczyciele dostają przed świętami dodatkowe pieniądze tzw. karpiowe. I pytanie do Was szanowni forumowicze, czy Wy dostajecie takie pieniądze. Podobno nie są one ze szkoły tylko z gminy no i podobno dostaje się też pieniądze przed wakacjami. Jeśli wiecie coś na ten temat to bardzo Was proszę o wypowiedź. Ja dopiero 1-wszy rok pracuje stąd znaczny niedobór informacji o takich sprawach :)

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: fundusz socjalny

Postautor: whiteeye » 2007-12-19, 13:52

Jako nauczyciel pracujący dopiero pierwszy rok, niewiele jeszcze wiem dlatego pytam, z nadzieją na zrozumienie nawet (Waszym zdaniem) banalnych pytań. O tym, że istnieje fundusz socjalny dowiedziałam się całkiem niedawno. Nie wiedziałam, że taki fundusz istnieje, ani tak naprawdę jaka jest jego rola. Nikt z moich zresztą bardzo przychylnych znajomych n-li nie podpowiedział mi kiedy i w jakiej formie można ubiegać się o jakiekolwiek świadczenie z tegoż funduszu. Wiem, że ta niewiedza to tylko moja wina, bo przecież to żadna tajemnica, że jest takii fundusz, ale z drugiej stronie nieopierzonemu nauczycielowi ktoś mógłby o takich rzeczach powiedzieć. Teraz okazuje się, że kasę rozdysponowano, ale P. dyrektor powiedziała, że mogę złożyć podanie o zapomogę losową tyle że rozpatrzy ją dopiero w styczniu, a i tak nie wiadomo czy i ile dostanę :( Poza tym również niedawno dowiedziałam się, że n-le dostają jakieś pieniądze z gminy na święta, ale nie wiem czy to prawda no i nie wiem czy mi ta kasa przysługuje (pracuje dopiero od września, jako stażysta). Może ktoś z Was mógłby mi poradzić jak to wszystko rozgryźć i gdzie szukać informacji i pomocy

ah1011
Posty: 49
Rejestracja: 2007-08-22, 19:50
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: fundusz socjalny

Postautor: ah1011 » 2007-12-19, 15:38

Przed wakacjami dostajemy tzw. "pod gruszą", coś ponad 500 zł na rękę.
Ale na święta żadnych pieniędzy nigdy nie dawali, ewentualnie bony świąteczne.
O "karpiowym" nigdy nie słyszałam.


Wróć do „Prawo oświatowe”