fundusz socjalny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zurek33
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-23, 21:59

Świadczenia socjalne dla nauczyciela który chce się zwolnić?

Postautor: zurek33 » 2007-03-23, 22:11

Witam wszystkich.
W obecnym roku szkonym moja szkoła zostanie zreorganizowana do poziomu klas I - III. Ja uczę w klasach starszych, więc najprawdopodobniej stracę prace. Aby temu zaradzić poczyniłem już pewne kroki i mam na oku nowa posadę (nie w szkole). Moje pytanie jest następujące: czy jeżeli odejdę ze szkoły, dajmy na to w kwietniu, to czy należą mi się pieniążki, które każdy nauczyciel dostaje na wakacje (zasiłek urlopowy)? Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale według mnie powinienem coś takiego dostać (przecież wypracowałem to przez cały rok).
Drugie moje pytanie dotyczy tzw. wczasów pod gruszą, na które w naszej każdy nauczyciel dostaje pieniążki co trzy lata. I tak się składa, iż w tym roku jest moja kolejka. Czy równiez na nie mogę liczyć?
Prosze o pomoc w tej kwestii, lub chociaż wskazanie miejsca, gdzie mam szukać.
Z góry dziękuję.

belfrownia-Gonia
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-21, 22:05

urlop wychowawczy a bony świąteczne?

Postautor: belfrownia-Gonia » 2007-10-21, 22:09

Cześć, jestem tu nowa, :D ale chętnie Was podczytuję i zbieram wiadomości.
Mam pilną sprawę i ważne pytanie.
Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie wychowawczym przysługują bony świąteczne? Gdzie mogę szukać odpowiedniego przepisu? :?:
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, buziaczki, pozdrawiam gorąco. :* :*

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-10-22, 13:16

Odpowiedź na to winna byc w regualminie ZFŚS, który obowiązuje w Waszej szkole. W każdym razie na pewno nic nie przysługuje bo ZFŚS nie jest roszczeniowy lecz uznaniowy

belfrownia-Gonia
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-21, 22:05

Re: fundusz socjalny

Postautor: belfrownia-Gonia » 2007-10-22, 17:05

Już się dowiedziałam bezpośrednio u źródła, dzwoniłam do szkoły i będę miała przyznane bony na święta, bo z funduszu socjalnego, caly czas figuruję jako nauczyciel zatrudniony w danej szkole i należą mi się bony. Dzięki za odpowidzi, ale już wiem wszystko.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Dodatkowe pieniądze na święta & bony

Postautor: dushka » 2007-11-12, 18:35

Właśnie dowiedziałam się dzisiaj, ze nie dostaniemy ani złotówki, ani paczek, ani bonów do sklepu z okazji świąt (co roku coś tam było), bo to "niezgodne z prawem". Wiecie coś na ten temat? podobno to zarządzenie ogólnopolskie, odgórne?

nauczyciel
Posty: 15
Rejestracja: 2007-09-28, 13:52

Re: fundusz socjalny

Postautor: nauczyciel » 2007-11-12, 19:09

pierwsze słyszę...w mojej byłej szkole w zeszłym roku nie było bonów bo księgowość stwierdziła, że pieniądze zostały rozdane w ciągu roku na kredyty i pożyczki dla nauczycieli. Pieniądze na kredyty i pożyczki są przecież z puli kasy zapomogowo-pożyczkowej. Paranoja!!!
nauczyciel

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: fundusz socjalny

Postautor: malgala » 2007-11-12, 19:32

Są pożyczki z funduszu socjalnego. Są równiewż z kasy zapomogowo-pożyczkowej, jeżeli się do niej należy. Mogło być tak, że na koncie socjalnym pod koniec roku nie było pieniędzy.
Musicie jednak pamiętać, że socjalny to zupełnie inne fundusze i nie znaczy to wcale, że każdy pracownik musi z tych funduszy korzystać. Przyznaje się świadczenia z funduszu socjalnego na wniosek i muszą być spełnione określone kryteria dochodowe. W praktyce często otrzymują wszyscy, ale w zróżnicowanej wysokości (uzależnionej od dochodów na osobę w rodzinie).
Bonów faktycznie nie wolno. Mogą na przykład być paczki żywnościowe. Tylko jak nie ma pieniędzy to i paczek zrobić nie ma za co.

bedede
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-18, 19:07

Re: fundusz socjalny

Postautor: bedede » 2007-11-18, 19:09

U mnie w szkole na pewno beda pieniadze albo bony na swieta - tego jeszcze nie wiem. Jednak mam kolezanke, ktora juz otrzymala pieniazki na swieta :)

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: fundusz socjalny

Postautor: nelke » 2007-11-18, 19:17

dushka pisze:Właśnie dowiedziałam się dzisiaj, ze nie dostaniemy ani złotówki, ani paczek, ani bonów do sklepu z okazji świąt (co roku coś tam było), bo to "niezgodne z prawem".


Pierwsze słysze :shock: U mnie w szkole będą bony albo pieniądze na święta. Nawet słyszałam, że już niedługo mają nam je dać. :D

Ja znowu słyszałam, że nie wolno robić Wigilii (lub podobnych uroczystości) w szkołach. U mnie co rok dyrekcja organizuje Wigilie dla nauczycieli. Spotykamy się w szkole, po lekcjach oczywiście. Jest karp, ciasto itp. Podobno organizacja takich uroczystości w szkole jest zabroniona. Słyszeliście coś o tym?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-18, 21:03

Oczywiście, że nie można i nigdy nie było można z funduszu socjalnego organizować z okazji świąt czy innych uroczystości. Za to nic nie stoi na przeszkodzie by zorganizować w tym czasie usługę jak imprezę integracyjną dla pracowników szkoły. To kwestia opisu faktury za taką imprezę. Podobnie i z bonami, talonami czy innymi wypłatami z funduszu. One nie mogą być finansowane z okazji czegoś bo to niezgodne z ustawą. Za to można sfinansować talony, bony, paczki w związku z trudną sytuacją pracownika :-)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: fundusz socjalny

Postautor: dushka » 2007-11-18, 22:15

To w takim razie na jakiej podstawie do tej pory zawsze dostawaliśmy jakieś pieniądze czy bony przed świętami, co/ Bo to niejasne jest. Zawsze było, a teraz nagle nie ma.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-18, 23:20

dushka pisze:To w takim razie na jakiej podstawie do tej pory zawsze dostawaliśmy jakieś pieniądze czy bony przed świętami, co/ Bo to niejasne jest. Zawsze było, a teraz nagle nie ma.

na takiej samej. może nie ma w tym roku bo kasa się skończyła...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: fundusz socjalny

Postautor: dushka » 2007-11-19, 19:30

Nie. Powiedziano nam, że teraz przepisy się zmieniły i tak nie wolno. Potraktowano nas jak bandę głupców wg mnie.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: fundusz socjalny

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-19, 20:32

w przepisach nic się nie zmieniło

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: fundusz socjalny

Postautor: dushka » 2007-11-19, 20:37

Czyli de facto możemy kasiorkę dostać ew. jakieś bony, tak?

mnie jest szalenie przykro, bo to jest kwestia właśnie traktowania dorosłych ludzi jak kretynów. Ja nie wiem, czy moja dyrektorka sądzi, ze my nie potrafimy gęby otworzyć czy dowiedzieć się, jak jest naprawdę? :|


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron