Powrót z urlopu macierzyńskiego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kulka5
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-06, 23:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Powrót z urlopu macierzyńskiego

Postautor: kulka5 » 2015-10-12, 08:35

Witam. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Za miesiąc wracam do pracy. Umowę mam na czas nieokreślony. Doszły mnie słuchy, że pani dyrektor zamierza przekazać wychowawstwo klasy, której byłam wychowawczynią przed urlopem, nauczycielce, która pełni tę funkcję na zastępstwie za mnie. Czy pani dyrektor ma do tego prawo? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry pięknie dziękuję. :)

kulka5
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-06, 23:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powrót z urlopu macierzyńskiego

Postautor: kulka5 » 2015-10-14, 15:18

Czy może mi ktoś pomóc? Bardzo proszę... :(

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Powrót z urlopu macierzyńskiego

Postautor: hales » 2015-10-14, 16:24

Doświadczenia moich koleżanek: 2 koleżanki wracając z urlopu macierzyńskiego dostały nową pierwszą klasę a ich poprzednie klasy już do końca prowadziły nowe nauczycielki (zatrudnione w momencie ich przejścia na urlop, wczesniej l4).

Obecnie sama pracuje na zastepstwo w pierwszej klasie i jestem ciekawa jak moja sytuacja się rozwiąże po powrocie nauczycielki z urlopu.

kulka5
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-06, 23:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powrót z urlopu macierzyńskiego

Postautor: kulka5 » 2015-10-15, 07:52

Ale Pani koleżanki, gdy wróciły do pracy dostały wychowawstwo, tylko, że w innych klasach. U nas w szkole takiej możliwości nie ma, ponieważ wszystkie klasy mają już wychowawców. Dlatego jestem ciekawa, czy pani dyrektor ma prawo, do odebrania mi klasy, której wychowawczynią byłam przed urlopem macierzyńskim i tak jak wspomniałam powyżej, koleżanka ma zastępstwo za mnie. Może jeszcze ktoś z szanownych koleżanek i kolegów zabierze głos w tej sprawie. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam i przesyłam wszystkim serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela! :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Powrót z urlopu macierzyńskiego

Postautor: koma » 2015-10-15, 22:38

A z czym wiąże się odebranie wychowawstwa? Czy braknie Ci tej jednej godziny do pełnego etatu??
Jeżeli nie braknie, to dyrekcja ma prawo - ze względu na dobro klasy - pozostawić wychowawstwo tamtej nauczycielce.
Na Twoim miejscu bym się cieszyła - praca bez wychowawstwa to połowa roboty - bardzo ważne dla młodej mamy.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron