przepisy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

przepisy

Postautor: Basiek70 » 2007-11-30, 17:31

pytanie mam takie:
chciałabym uczestniczyć w szkolenie w zakresie programu eTwinning
szkolenie jest w dzień powszedni, w czasie moich zajęć z dziećmi, w innym miejscu
czyli nie mogę tego dnia przyjść do pracy
dyrekcja nie wysyła mnie na to szkolenie, więc nie musi mnie na nie delegować i ustalić zastępstw doraźnych
to jak, zgodnie z przepisami, załatwic ten problem? oprócz urlopu bezpłatnego, bo to dla mnie bez sensu...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: przepisy

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-30, 20:09

Może być problem bo urlopu płatnego dyrektor może Ci udzielić na podstawie:

ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 19 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się, dla celów naukowych, artystycznych, oświatowych i z innych ważnych przyczyn oraz ulg i świadczeń związanych z tym kształceniem, a także organów uprawnionych do ich udzielania. (Dz. U. z 2001 r. Nr 1, poz. 5)

§ 10. Nauczycielowi podejmującemu naukę w szkole wyższej lub zakładzie kształcenia nauczycieli bez skierowania dyrektor może udzielić płatnego urlopu szkoleniowego oraz ulg i świadczeń, o których mowa w § 2-9, w ramach posiadanych na ten cel środków finansowych.

a problem polega na tym, czy eTwinning jest prowadzony przez szkolę wyższą lub zakład kształcenia nauczycieli by móc ubiegac się o urlop płatny???. jeśli tak to nie powinno być żadnego problemu

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: przepisy

Postautor: Basiek70 » 2007-12-04, 21:10

niestety, jest prowadzony przez gminę (nie moją) dla nauczycieli z tej gminy (ale zgodzili się mnie przyjąć), więc szkoleniowy nie wchodzi w gre...
i co zostaje? no to co jest niezgodne z przepisami...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: przepisy

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-04, 21:20

spróbuj pogadać z dyrektorem, że to szkolenie chcez wykorzystać póżniej w szkole i wtedy nie będzie robił problemu

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: przepisy

Postautor: Basiek70 » 2007-12-04, 21:21

ależ pani dyrektor problemu nie robi, ale nie ma możliwości zrobienia zastępstw doraźnych, płatnych...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: przepisy

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-04, 21:43

no to niech pani dyrektor skorzysta z tego przepisu w tym samym rozporzadzeniu co wyżej i po kłopocie :-)

§ 11. Urlopy płatne dla celów naukowych, artystycznych lub oświatowych mogą być udzielane nauczycielowi w wymiarze do jednego miesiąca na opracowanie środków dydaktycznych, problemów z zakresu teorii lub praktyki pedagogicznej albo innych problemów z zakresu oświaty i wychowania, które mogą mieć znaczenie w unowocześnianiu i doskonaleniu procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz systemu oświaty i wychowania, jeżeli z tego tytułu nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia.


Wróć do „Prawo oświatowe”